• Arama

Erkek Modasının 2018 İlkbahar Kodları

Baharın gelişi, yağmurlu günlere rağmen kendini hissettirmeye başladı. Şehrin yeşile doğru uyanışı bünyelere C vitamini etkisi yaratırken seçilen kıyafetler de yavaş yavaş ağırlığını bırakıyor. Değişen mevsimle birlikte hareket eden stil kodları ise yeni sezonda hiç olmadığı kadar canlı ve kuralsız. Ancak bu kuralsızlık her ne kadar sezonun “kilit” kelimesi olsa da erkekler için değişmeyen belirli kodlar vardır. Polo yaka tişörtler, nefes alan gömlekler ve pastel tonlar gibi… Yine de kurallara sadık kalarak yeni sezonun ipuçlarını birlikte harmanlamak sezonu yakalamak adına yerinde bir hareket olacaktır.

 • 1/5
  Beyaz Kurt

  Beyaz, her ne kadar zamansız bir kurtarıcı olsa da söz konusu bahar olduğunda popülerliğini hızla artırıyor. Gömlekler, tişörtler, pantolonlar… Hepsi kendini beyaza bırakmaya hazır hale geliyor. Üstelik bu sezon tek parça tercihi yerine tamamen beyazı kullanabilirsiniz. Şehir sınırlarında uygulaması zor olsa da rotanızı güneye çevirdiğiniz zamanlarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Eğer tamamen beyaz giyinme konusunda şüpheleriniz varsa soft toprak tonlarıyla hafif bir renk oynaması yaratabilirsiniz. Elbette aklınızda tutmanız gereken en önemli nokta ise; havalar ısındığında bedeninizin nefes alması için daha hafif kumaşları tercih etmek olmalı. 

 • 2/5
  Polo Zamanı

  Pantolondan şortlara geniş bir kullanım alanı olan polo yaka bu sezon da sarsılmaz yerini koruyor. Özellikle renk konusunda daha cesur tercihlerin yapılabildiği polo tişörtler/gömlekler bu sezon 50’lerin kuvvetli etkisi altında. Bu da seçenekleri canlı tonlardan soğuk tonlara ve çizgili detaylara çeviriyor. Bir diğer değişle “baba” tişörtü olarak adlandırabileceğimiz yeni polo yakalar, doğru pantolon ve şort tercihleriyle kendisinden beklenmeyen cool etkiler yaratabilir.

 • 3/5
  Rahat Tavır

  70’ler ve 90’ların işbirliğine gitmesiyle birlikte pantolon kesimleri en rahat dönemini yaşıyor. Artık yeni sezonda, fit kesim pantolonlar yerine sizi sıcak havalarda bunaltmayacak rahatlıkta tasarımlara yönelmenin tam vakti. Over-size pantolonlar fazla bol yaklaşımlarıyla aklınızda şıklık konusunda şüpheler uyandırabilir ancak yeni nesil tasarımlar bu konuda oldukça içinizi rahatlatacak. Özellikle sneaker’larla mükemmel uyum içinde olan rahat kesimler, bahardan yaza kadar size her durumda eşlik edecek harika bir alternatif. 

 • 4/5
  Derin Mavi

  Havaların ısınmasıyla birlikte akılda daha çok yer etmeye başlayan deniz kıyısı hayalleri bu sezon tasarımcıların da ilham kaynağı olmuş gibi gözüküyor. Mavinin her tonu, kendi sahnesinin başrolü olarak karşımızda. Her zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz en güvenilir renklerden biri olan mavi, yeni sezonda ton sur ton oyunlarıyla birlikte size farklı bir alternatif yaratıyor. Farklı renklerle de uyum içinde hareket edebilen ender renklerden biri olan mavi, özellikle açık tonlarıyla bu sezonun pastel geçişi için doğru bir seçim olacaktır.

 • 5/5
  Vazgeçilmez Klasik

  Değişken havalara İngiliz dokunuşuyla karşılık veren trençkot bu sezon da daimi görevine devam ediyor. Özellikle yağmurlarla bölünen bahar havası için elinizin altında daima bulunması gereken bu vazgeçilmez klasik, yeni nesil tasarımlarla kendini yoluna farklı bir kulvar açıyor. Sezonu etkisi altına alan oversize kesimler de trençkotlara ufak bir dokunuş yapmayı ihmal etmedi. Bu yüzden, eski bilinene yeni bir yorum katmak isterseniz sınır alanlarınızı genişletebilirsiniz.