• Arama

Dekorasyon Dünyasının En Ünlü 10 İsmi

 • 13/10
  Bunny Williams

  Asil odalara güncel rahatlık ve katmanlı tasarımları ile ünlü mimarin hedefi “insanlara güzel şeyler ile kolay yaşanabileceğini” göstermek. Tarihi kişiliklerden ilham alan Williams’ın 2017 projeleri arasında Manhattan’da bir ev, Kanada’da bir şato ve çalışmalarına adanmış kitabını bitirmek bulunuyor.

 • 12/10
  Axel Vervoordt

  “Miminalist cool” tarzı ile tanınan ve dünyanın trend belirleyicileri arasında sayılan Belçikalı tasarımcının hedefi, çalıştığı yapılara zamansız dinginlik kazandırmak. Pastel renkli duvarlar, geri dönüştürülen malzemeler, antikalar ve çağdaş sanatı beraber kullanan Vervoordt’un müşterileri arasında Robert De Niro ve Calvin Klein sayılabilir.

 • 11/10
  Robert A. M. Stern

  Net ve keskin hatlı tasarımlarını modern gelenek olarak tanımlayan Stern, “kendinden emin” ortamlar yaratması ile biliniyor. Mimari tarihinden ilham alarak yenilik getirdiği projeler için Sir John Soane, Jože Plečnik, Sir Edwin Lutyens gibi kişiliklerden ilham alıyor. Projelerini City Living: Apartment Houses kitabında toplayan mimarın genç mimarlara önemli bir referans kaynağı bırakması takdir ediliyor.

 • 10/10
  Richard Meier

  Tüm projelerinde modern formlar ve doğal ışık ve beyaz rengi kullanan Pritzker ödüllü mimar, Le Corbusier, Alvar Aalto, Mies van der Rohe, Luis Barragán gibi kişilerden ilham alıyor. Güney Kore, Rio de Janeiro ve Gardone, İtalya’daki projeleri devam eden Meier'in yarattığı bina ve ortamlar, görür görmez tanınabilir.

 • 9/10
  Peter Marino

  Çalışmaları arasında Louis Vuitton mağazasından New York apartmanına kadar farklı projeler onlan mimarın hedefi yapıların nefes kesici olması. Öncelik verdiği detaylar arasında mekâna özel sanat ve özenli yüzeyler olan Marino’nun müşterileri arasında tüm dünya devi markalar sayılabilir.

 • 8/10
  Hugh Newell Jacobsen

  Tarihi binalara çağdaş yorum ve işlev getirmesi ile tanınan Jacobsen'in kulübemsi evleri, yalın dekoru, geleneksel çatıları ABD’nin batıdan doğuya tüm şık bölgelerinde görülebildiği gibi, Nantucket, Martha’s Vineyard, ve Cayman Adalarında yerel mimariye uygun tasarımları öne çıkıyor.

 • 7/10
  Jacques Grange

  Ekletik iç mimari tasarımları ile tanınan Grange’ın yarattığı evler, kendiliğinden gelişmiş hazine sandıklarını andırıyor. Çalışmalarını “zamansız, sofistike, rahat, sanatsal” olarak tanımlayan mimarın müşterileri arasında Francis Ford Coppola, Monako Prensesi Caroline, François Pinault ve Aerin Lauder bulunuyor.

 • 6/10
  Mica Ertegün

  Zarif mekan tasarımları ile tanınan mimarın en önem verdiği konu, müşterilerini iyi dinleyerek, isteklerine doğru cevap verebilmek. Yeni ve eski eşyaları birlikte kullanmayı tercih ederken mümkün olduğu kadar sade ortamlar yaratmayı hedefleyen Ertegün’ün Le Corbusier’den Topkapı Sarayı'na kadar geniş referans ve ilham kaynağı olduğu biliniyor.

 • 5/10
  Thierry Despont

  Tasarımlarındaki net ve temiz hatları ile tercih edilen mimarın müşterileri arasında Bill Gates, Mickey Drexler ve Sidney Kimmel gibi kendi sektörlerinin devleri sayılıyor. İhtişamlı geçmiş ve çağdaş yaşamı harmanlayarak yarattığı yapılar arasında Paris Ritz oteli de bulunan mimarın devam eden projeleri arasında New York’ta büyük ses getirecek yeni binalar bulunuyor.

 • 4/10
  Mario Buatta

  1850’lerden kalma konaktan Manhattan’daki müstakil evlere kadar getirdiği klasik tarzı ile bilinen mimara “Chintz Prensi” lakabı takılmış. Geleneksel İngiliz tarzını tercih eden mimarın farklı desen, doku ve renkleri beraber kullanarak yarattığı mekanlar için söylediği “Hiçbir ev asla bitmez, her zaman bir ekleme, eksiltme yapılarak gelişmesi gerek” cümlesi müşterileri arasında bulunan Mariah Carey ve Barbara Walters gibi isimlerin uyguladığı bir yöntem.