• Arama

Ünlü Şeflerin Vazgeçemediği Markalar

Onlar dünyanın gastronomik yüzüne yön veren şefler. Bu kez ünlü markalar için kamera karşısına geçtiler. Mutfaktaki hünerlerini farklı markalar için sergileyen dünyaca ünlü şefleri siz OGGUSTO okurları için bir araya getirdik.  

 • 1/8
  Massimo Bottura & Maserati

  Maserati ve Massimo Bottura’yı bir araya getiren sadece Modena’da doğmaları değil her ikisinin de işlerini tutkuyla yapmalarıydı… İtalya’daki 3 Michelin yıldızlı Osteria Frencescana’nın şefi Massimo Bottura, 2015 yılından beri Maserati’nin marka temsilciliğini yaparken bir süredir de Maserati’nin ilk SUV modeli Levante’yi kullanıyor.

 • 2/8
  Gordon Ramsay & Amazon Alexa

  Mutfağına girdiği restoranlara Michelin yıldızı kazandırması ile ünlü olan ve İngiltere’nin 3 Michelin yıldızlı 4 şefinden biri olan Gordon Ramsey, yanına müzisyen Cardi B, oyuncular Rebel Wilson ve Anthony Hopkins’i de alarak SuperBowl 2018’de yayınlanan Amazon Alexa reklamında boy gösterdi.

 • 3/8
  Yannick Alléno & DS Automobiles

  3 Michelin yıldızlı şefi Yannick Alléno ve DS Automobiles arasında 2015 yılından beri güçlenerek ve gelişerek devam eden ilişki, DS Automobiles tarafından yenilenen yeni ve inovatif Pavillon Ledoyen mutfağıyla yeni bir boyut kazandı. Doğal ışığı, otantik materyalleri, zamansız renkleri ve yüksek teknolojisiyle  bu yeni ve modern mutfak, dünyaca ünlü şefe ergonomik bir tasarım içinde keyifli bir çalışma ortamı sunuyor.

 • 4/8
  Davide Oldani & Barilla

  Michelin yıldızlı İtalyan şef Davide Oldani, yanına kırdığı birincilik rekorları ile dünyanın en iyisi olduğunu kanıtlayan tenisçi Reger Federer’i de alarak Barilla mutfağına girdi. İtalyan mutfağının sembolü domates soslu spagetti konusunda kendi stillerinde hünerlerini sergileyen ikilinin reklam filmi de geçtiğimiz aylarda izleyicisi ile buluştu.

 •  

 • 5/8
  James Martin & Land Rover

  Özgeçmişine 3 Michelin yıldızlı bir Fransız restoranını ekledikten sonra İngiltere’ye dönerek ünlü bir şef olan James Martin, Land Rover’ın 2015 senesinde Yorkshire’da düzenlediği özel bir kampanya etkinliğinde 250 kişilik davetli listesi için yemek pişirdi. Bir kampanya reklamına da dönüştürülen bu projenin en özel lezzeti, ananaslı ‘Land Rover burger’ oldu.

 • 6/8
  Tom Kerridge & Harrods

  Marlow’un 2 Michelin yıldızlı gastropub’ı The Hand & Flowers’in arkasındaki isim Tom Kerridge, kitabıyla aynı ismi taşıyan Tom’s Table başlığı altında Harrods’un sezon şefi oldu. Yaklaşık 1 hafta boyunca mağazaya kurulan pop-up restoranda Harrods ziyaretçilerine unutulmaz bir yemek deneyimi yaşattı.

 • 7/8
  Nic Yanes & UBER

  Austin, Teksas’ın en gastronomik mekanlarından Juniper’in executive şefi Nic Yanes, UBER’in ‘Ride and Dine’ konseptli projesinde şeflik yaptı. South by Southwest (SXSW) interaktif festivali döneminde şef, iki katlı UBER otobüsü ziyaretçileri için özel bir menü hazırladı.

 • 8/8
  Scott Conant & Infiniti

  15 yaşından beri yemek yapan ve artık ünlüler için hünerlerini sergileyen Scott Conant, lüks otomobil markası Infiniti için kamera karşısına geçti. Otomobilin hacmine, yolcu kapasitesine, park etme kolaylığına ve hızına vurgu yapılan reklamın yayın tarihi ise 2015.