• Arama

2018 Çanta Trendleri

Eğer stil oyunuzu sadelikten yana kullanıyorsanız, 2018 senesi çantaları sizi son derece memnun edecek. Zira birkaç uçuk örnek dışında hakim tüm trendler minimalizm ve uçucu renkler arasında gidip geliyor. 2018 senesi için podyumlar ve sokak arasında mekik dokuyan çanta trendlerini sizin için mercek altına aldık.

 • 1/15
  Püsküllü Çantalar

  Püskül, tarihinin en popüler senesini yaşıyor; sadece kıyafetlerinize güneyli bir kovboy havası katmakla kalmıyor, çantalarınızı da ele geçiriyor. Bunun en belirgin örneklerini Balenciaga’nın çuval stili çantasında marka adı ile kesilmiş, Calvin Klein’de kapladığı çantanın önüne geçecek denli abartılı, Versus Versace’de ise zarf şeklindeki modelin simetrisine uygun bir süsleme olarak gördük. Püskülün Alexander Wang, Carven ve Christian Dior’un tasarımlarında da bağlayıcı element olarak kullanıldığını ekleyelim. 

 • 2/15
  Büzgülü Çantalar

  Bildiğimiz büzgülü çantalar 2018’de daha şık ve mevsimine uygun versiyonları ile elinizden düşürmeyeceğiniz modellerden. Miu Miu’nun tabanı sepet örgüsü ile zenginleştirilen modeli yaz ayları için bir arzu nesnesine dönüşebilecekken Alexander Wang daha mevsimsiz ve kullanışlı bir  seçenek sunuyor.

 • 3/15
  Klasik Üçgen Kese Çantalar

  Çanta trendleri arasında belki de en rahat edeceğiniz ve rahatlıkla kullanacağınız model, hobo adı verilen kese çantalar. 2018 itibariyle geleneksel yuvarlak formundan koparak üçgen şekilde tasarlanan kese çantaları Tom Ford’da sade siyah bir deri ile, Jason Wu’da lacivert süet olarak ve Michael Kors’ta sarı timsah derisi olarak gördük, ve çok sevdik.

 • 4/15
  Saddle Çantalar

  Yuvarlak hatları ve rustik hisleri ile günlük şık etkinlikler için ideal bir cüzdan görevi gören ‘saddle’ çantalar, 2018 ile oldukça modern bir görünüme büründü. Farklı renkleri ile Roberto Cavalli podyumunda boy gösteren bu model, söz konusu Chloe olunca askı kısmında zincirlerle zenginleştirildi. Loewe ise bu trendi yılan derisi tercihi ile yansıttı.

 • 5/15
  Markalar Önde ve Ortalı

  Tasarımcılar, çantaların stilin belirgin bir imzası olduğu gerçeğinin altını çizmek istemiş olacak ki, bu kez logolarını abartılı şekilde kullanmaktan çekinmemiş. Moschino siyah ve beyaz klasiğinden vazgeçmezken, Dior işe biraz espirili bir şekilde yaklaşarak ‘J’Adore Dior’ göndermeli bir sloganı, Lanvin ise nokta atışı işlemeleri tercih etmiş. 

 • 6/15
  Yastık Çantalar

  Eğer çok seyahat eden biri iseniz kestirmek istediğinizde çantanızı yastık olarak kullanmanın ne demek olduğunu da bilirsiniz. Tasarımcılar bu durumun inceliğini görmüş olacak ki 2018’de yastığı aratmayan çantalar tasarladı. Marni ve Simone Rocha peluş konforunu lüksle buluştururken Maison Margiela tüylü süslemelere de yer verdi.

 • 7/15
  Cazibeli Askılar

  Eğer çantanızda zincir bir askı varsa, o neden cazibeli olmasın ki? Çanta ve mücevher arasındaki çizgiyi belirsizleştiren ve çantayı kusursuz bir aksesuara dönüştüren askıları Balenciaga’da bilezik esintileri, Dior’da kolyeyi andıran zarafeti ve Alexander McQueen’de punk yansımaları ile görüyoruz.

 • 8/15
  Küçük Çapraz Çantalar

  Paranızı, telefonunuzu, kimliğinizi ve rujunuzu alıp gece dışarı çıktığınız zamanlar için mükemmel bir seçim olan çapraz askılı çantalar, 2018 ile muazzam birer tasarım harikalarına dönüştü. Valentino bu trendi parti kızları için vazgeçilmez kılacak bir tasarım ile podyuma taşırken Missoni duruma farklı ve daha küçük bir boyuttan baktı. 

 • 9/15
  Geometrik Yaratımlar

  Mimari etkileşimleri ve geometrik formları seviyorsanız, 2018 sizin yılınız. Zira bu sene çantalar hiç olmadığı kadar sıra dışı tasarıma ve birbirinden eşsiz forma bürünüyor. Sıradan formları bu denli zenginleştiren bir trende kayıtsız kalamayacaksınız. 

 • 10/15
  Şeffaf Çantalar

  Kıyafetten ayakkabıya gardıropları etkisi altına alan transparanlığın ve PVC malzemelerin çantalara da sıçramaması düşünülemezdi. Çoğunlukla el çantalarında ve şeffaf, transparan malzeme olarak kendini gösteren trend, Valentino, Chanel ve Celine için ikonik parçalar ortaya çıkarmanın da iyi bir aracısı oldu.

 • 11/15
  Kutu Çantalar

  Kullanım kolaylığı düşünüldüğünde ilk tercih edilecek modellerden olmasa da dikkat çekici formu sebebiyle 2018’e damgasını vuran kutu çantalar, markaların karakterlerini yansıtan tasarım detayları için birer tuval görevi görmeleri ile de iyi bir yol arkadaşına dönüşüyor.

 • 12/15
  Bel Çantaları

  Sonunda ‘oldu’. Kötü itibarları nedeniyle moda tarihinin tozlu sayfaları arasına saklanan bel çantaları stil sahibi yeni görünümleri ve mevsime kolayca adapte olabilen malzeme ve renk seçenekleri ile geri döndü.

 • 13/15
  Kemer Çantaları

  Kemerden ayrı ve ona entegre olan, bir kese veya bozuk para çantası görevi gören kemer çantaları, stilinizin küçük ama etkili tamamlayıcısı olarak podyumları ve pek tabi sokağı ele geçirdi. Salvatore Ferragamo’dan Versace’ye aksesuar detaylarına önem veren yüksek moda markalarının as elemanı oldu.

 • 14/15
  İkili -Hatta Üçlü- Çantalar

  Omzunuzda tek bir çanta taşımakla yetinmeyenlerdenseniz, neden tek seferde birden fazlasını taşımayasınız ki? Celine ile başlayan bu akıma Chanel, Fendi, Chloe ve diğerleri de katıldı. Kadınların içinde hiçbir şey bulamadıkları çantaları çoklu bir forma sokan tasarımcılar, onları aslında birden çok seçenekleri olabileceği konusunda ikna etmeye kararlı.

 • 15/15
  Oversize Çantalar

  Akılcı tasarımları ve muazzam kumaşları ile hantal ve kaba görünme riskinden oldukça uzak duran oversize çantalar, 2018 ile tamamen stil sahibi bir karaktere bürünüyor. Celine’nin sofistike çizgileri, Marni’nin ilhamını yine çok şey taşımaya muktedir atölye önlüğünden alan tasarımı ve MSGM’nin uyumlu desenleri yanında çok fazla şey taşıması gereken kadınlar için birebir.