• Arama

Ünlülerin Sahip Oldukları Muhteşem Oteller

Ünlü isimler kendi mesleklerinden kazandıklarıyla gece kulüpleri, ulaşım hizmetleri ve konaklama sektörü gibi pek çok alanda yatırım yapıyorlar. Yakın zamanda en çok ilgi gören ünlü yatırımı ise, oteller.

Kimi ünlülerin otelleri eleştirmenlerden tam not almayı başaramasa da, otel sektöründe çok başarılı olan ünlü isimler de var. Andy Murray, Robert Redford, Leonardo DiCaprio gibi ünlü isimler, otelcilik sektöründe de mesleklerinde gösterdikleri başarıyı sergiliyorlar. 

 • 1/10
  Hugh Jackman - Gwinganna Health Retreat

  X-Men’in Wolverine’i Hugh Jackman’ın Gwinganna Health Retreat ile ilk buluşması, film için forma girmek amacıyla burada birkaç hafta geçirmesi vasıtasıyla oldu. Jackman 2 ay boyunca Gwinganna’da saklandı ve sonuçta otele ortak oldu. 

  Muhteşem bir Avustralya manzarasına sahip olan tesis spa terapileri, açık hava etkinlikleri, stres terapisi ve çok daha fazlasını sunarak misafirlerinin burada günlük hayatın tüm stresinden arınmalarını garantiliyor.

 • 2/10
  Richard Gere - The Bedford Post Inn

  Richard Gere’in sahibi olduğu The Bedford Post Inn, 18. yüzyıldan kalma bina mükemmel bir şekilde dekore edilmiş ve adeta bir film setine benziyor.

  New York’un büyüleyici Bedford lokasyonunda bulunan Bedford Inn, yemyeşil bir doğada, rustik bir dekorasyonla misafirlerine muhteşem bir konaklama deneyimi sunuyor. Otel, bir Westchester sakini olan Richard Gere’in ortak mülkiyetinde.

 • 3/10
  Leonardo DiCaprio - Blackadore Caye

  Leonardo DiCaprio’nun ismi geçtiğinde aklımıza gelen ilk özelliği harika bir oyuncu olması, ikincisi ise tutkulu bir çevre aktivisti olmasıdır. Öyle ki, kimi zaman ünlü oyuncunun iki sıfatının yer değiştirdiği de oluyor. DiCaprio, tutkusunu işiyle bir araya getiriyor ve yakın zamanda bir otel işletmecisi olacak. Geçtiğimiz yıl Belize sahilindeki küçük bir adada lüks bir ekoturizm tesisi inşa edeceğini açıklayan Leonardo DiCaprio’nun Blackadore Caye’i, sürdürülebilir çevre için mücadele eden isimlerin uğrak noktası olacak gibi görünüyor.

 • 4/10
  Robert De Niro - Greenwich Hotel ve Nobu Hotel Manila

  İkonik Locanda Verne ve lüks Shibui Spa, Robert De Niro’nun Greenwich Otel’ini New York’un en iyi konaklama tesislerinden biri yapıyor. Ayrıca yine De Niro’nun sahibi olduğu Manila’daki Nobu Oteli, son zamanlarda dünyanın en yeni lüks oteli olarak nitelendirildi. 

 • 5/10
  Michael Douglas ve Catherine Zeta Jones - Ariel Sands

  Michael Douglas ve Catherine Zeta Jones, Bermuda’daki Ariel Sands Resort’a ortak oldu. Sahil kenarındaki kır evlerinin yanı sıra bir tatlı su havuzuna, doğrudan plaj erişimine ve rahatlatıcı bir spa’ya ev sahipliği yapan bu tesis, misafirlerine dinlendirici ve keyifli bir konaklama deneyimi sunuyor. Hollywood’un unutulmaz isimlerinden biri olan Michael Douglas’ın kalbi Bermuda’ya ait. Ünlü aktör, Bermuda’nın aile ve arkadaşlarla bir araya gelmek için özel bir yer olduğunu düşünüyor. 

 • 6/10
  Clint Eastwood - Mission Ranch Hotel

  Muhteşem Mission Ranch Hotel, 19. yüzyıldan kalma bir çiftlik evinden dönüştürülmüş. Carmel’in deniz kıyısında yer alan büyüleyici tesis, 22 dönümlük arazide hizmet veriyor. Tesiste 31 oda, tenis kortu, fitness merkezi ve yemek alanı bulunuyor. Clint Eastwood’un sahibi olduğu bu tesis, doğayla baş başa vakit geçirmek isteyenlere harika bir konaklama deneyimi sunuyor.

 •  

 • 7/10
  Robert Redford’dan Sundance Mountain Resort

  Ünlülerin otellerinden belki de en çok bilineni olan Mountain Resort, Sundance Film Festivali kurucusu Robert Redford’a ait. Timpanogos dağı yamaçlarında yer alan şahane bir tesis olan Mountain Resort’ta konaklamacılara kayak, at binme ve nehir raftingi gibi pek çok açık hava aktivitesi sunuluyor.

 • 8/10
  Donatella Versace - Palazzo Versace

  Ünlülerin sahip olduğu lüks konaklama tesisleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen otellerden biri olan Palazzo Versace, Avusturalya’da bulunuyor. Donatella Versace otel işletmeciliğini çok sevmiş olacak ki yakın gelecekte Macau ve Dubai’de olmak üzere iki tane daha otelin açılması planlanıyor. 

 • 9/10
  Andy Murray - The Cromlix Hotel

  Tenis yıldızı ve olimpik altın madalya sahibi Andy Murray, 19. yüzyıldan kalma bir Viktorya malikanesinden dönüştürülmüş olan Cromlix Hotel’in sahibi. 1980’lerde otele dönüştürülen bina yakın zamanda Murray tarafından işletilmeye başlandı. Cromlix Otel, gözlerden uzak ormanlık bir alanda yer alıyor.

 • 10/10
  Francis Ford Coppola - Blancaneaux Lodge, Turtle Inn, Palazzo Margherita, La Lancha ve Jardin Esco

  Ünlü yönetmen Francis Ford Coppola sadece üzüm bağlarına, restoranlara ve bir film stüdyosuna değil, aynı zamanda 5 otele sahip. Belize’deki Blancaneaux Lodge ve Turtle Inn, İtalya’daki Palazzo Margherita, Guatemala’daki La Lancha ve Arjantin’deki Jardin Escondido, yaşam tarzı markası Francis Ford Coppola Presents imzasını taşıyor.