• Arama

Paris Moda Haftası 2018-19 Sonbahar/Kış Trendleri

Modayla dolu bir ayın son ayağını oluşturan Paris Moda Haftası’nın ardından, her ne kadar önümüzde yepyeni ve sıcacık bir sezon olsa da, 2018-2019 Sonbahar/Kış modasına yön verecek 8 trendi yakından inceledik.

 • 1/8
  80’lere Dönüş

  Paris Moda Haftası’nda yine nostalji rüzgarları esti. Moda dünyasının referans almayı en sevdiği dönemlerden 80’ler, her tondan neonların yanı sıra hacimli kollar ve vatkalar ile yeniden canlandı. Milano Moda Haftası’nı da etkisi altına alan bu trend, 2018 Sonbahar/Kış sezonunun en popüleri olmaya aday.

 • 2/8
  Şapka Devrimi

  Gelecek sezon şapkanızı nasıl alırdınız? Egzajere formlardan önü tüllerle örtülü kontes tarzına kadar şapkanın her hali Paris’i etkisi altına aldı. Soğuk günlerde kafanızın üşümemesi ihtiyacı ile taktığınız şapkalar, stilinizin de ayrılmaz bir parçası olacak. 

 • 3/8
  Parlayan Yıldızlar

  KiraKira uygulamasını daha çok seveceğiniz zamanlar yakın. 2018 Sonbahar/Kış sezonunda sokakları etkisi altına alan parlak kıyafetlere filtre uygulamaktan geri kalmayacağınız gibi, bu tasarımlarla bir yıldız gibi parlamanız kaçınılmaz. Gösterişten hoşlanmayanların bile durup bir kez düşüneceği bu trend, adeta sezonun parlayan yıldızı. 

 • 4/8
  Peşimizi Bırakmayan Ekoseler

  Geçmişten günümüze kadar en özel kumaş kodlarından biri olan ekose, moda haftaları boyunca podyumdan inmedi. 2018 İlkbahar/Yaz dönemini de etkisi altına alan bu kareler, 2018-2019 Sonbahar/Kış döneminde de bayrağı elinden bırakmadığı için bu trendi stilinizle barıştırmanızda fayda var.

 • 5/8
  Abartılı Katmanlar

  Soğuk günlerde kat kat giyinmeyi bir sanata dönüştürmeye hazır olun! Kıyafetlerinizin üzerine ya da altına ekleyeceğiniz katlar, serin havalarda üşümemenizi kolaylaştırmanın yanı sıra cool görünmenizi de sağlayacak. Balenciaga ya da Maison Margiela gibi büyük düşünmeseler de Paris’te birçok tasarımcı, bu katların izinden ustalıkla gitti. 

 • 6/8
  Romantik Elbiseler

  Romantizm dolu bir sezon kapıda. Kıvrımları saklamayan feminenliği uçuşan bir masumiyetle buluşturan bu elbiseler, 2018 Sonbahar/Kış sezonunda tasarımcıların anahtar parçası oldu. Dantellilerden çiçek motiflilerine kadar elbiselerin bu naif ve romantik hali, yeni sezonda herkesi etkisi altına alacak.

 • 7/8
  Koruyucu Şallar

  Geçen üç moda haftasında da etkisini gösteren koruyucu şallar, Paris’te de başroldeydi! Klasik parçaları yeni fikirlerin peşine düşerek birer arzu nesnesine dönüştüren tasarımcıların radarında bu kez birer koruyucuya dönüşen şallar vardı. Bir kemer bağlayarak kaban süsü verebileceğiniz gibi sadece üzerinize atarak da kullanabileceğiniz bu şallar, yeni sezonun favorisi. 

 • 8/8
  Torpilli Leoparlar

  Üzerinden 4000 yıl geçse de henüz tam olarak evcilleştirilememiş olan kedigillerin belki de en vahşisi leoparlar, tasarımcıların tutkusu sayesinde yine moda haftalarının ilgi odağıydı. New York’tan Milano’ya podyumda yürüdükten sonra Paris Moda Haftası’nda kendini gösteren leoparların kadınların üzerinde yarattığı vahşi cazibe, geçmişte olduğu kadar yakın gelecekte de etkisini sürdüreceğe benziyor.