• Arama

SIHH’ta Öne Çıkan Ulaşılabilir Lüks Saat Modelleri

Yılın ilk lüks saat fuarı olan SIHH – Salon International de la Haute Horlogerie –  28. kez kapılarını saatseverlere ocak ayında açtı. Birbirinden komplike değerli modeller baş döndürürken sizler için ulaşılabilir lüks saatleri ayrıca derledik.

 • 1/6
  Hermes, Arceue Chrono Titane

  Hermes’in saat departmanının ürettiği en vurucu modellerden biri Arceau Chrono diyebiliriz. Çağdaş çizgilerle Hermes’in tasarım koduna göre alışılmadık büyük kasası var.  Markanın 1978’den gelen modeli Arceau ilk kez tasarımcısı Henri d’Origny tarafından ayrıcalıklı bir spor model olarak yaratıldı. 2018’deki uygulaması tüm DNA kodlarına uyuyor ve tasarımı konforlu bir kullanım sunuyor. 41 mm kasa çapı ile tüm kıyafet seçimlerine uyacak nitelikte. Arceue Chrono Titane’ın kavisli görünümü, kıvrılmış rakamların yer aldığı kadranı, geniş parlak kırmızı kronograf ibresi ile dengeli ve usta bir tasarım örneği. Kayış seçiminde ise geleneksel Barenia buzağı derisi siyah kabartıları ile tercih edildi. 42 saat güç rezervi var. 

  Fiyatı: 5.100 $

 • 2/6
  Jaeger LeCoultre, Polaris Automatic

  Jaeger LeCoultre, tarihi Memovox Polaris modelinin 50. yılı şerefine ürettiği Polaris’i kendinden emin erkeklerin bileğine 5 farklı model ile armağan ediyor. Memovox Polaris’in 1968 yılındaki ikonik tasarımından ilham alındı ve kendi yapımı olarak üretilen kalibresi yüksek saatçilik tekniklerini barındırıyor. Polaris Automatic’in iki tepesi bulunuyor. Biri saati ayarlamak diğeri ise içte dönen bezeli için kullanılıyor. 100 metre su basıncına dayanıklı. Siyah ve okyanus mavisi olmak üzere iki farklı kadran rengi ile sunuluyor. 41 mm kasa çapı ile hareketli yaşam tarzına, estetiği ve dayanıklılığı ile rahatlıkla ayak uyduran bir model.

  Fiyatı: 6.650 € - 7.450 €

 • 3/6
  Cartier, Drive de Cartier Extra Flat Steel

  Yüksek saatçilik modellerinin hem incelip hem de daha komplike hale geldiği dönemde Cartier, 38mm x 39 mm ölçüleri ile Extra Flat Steel modelini tanıttı. Daha önce altın edisyonunu sunduğunda çelik versiyonunu gözler aramıştı. Gümüş kadran rengi üzerinde saat indeksleri Romen rakamları ile yer alıyor. Saat 7 konumunda Romen rakamı beşin bir ayağında markanın ismi yazıyor.  Extra Flat modeli demişken mekanizmasının kalınlığının da sadece 2.1 mm olduğunu söylememiz gerekir.

  Fiyatı: 5.600 $

 • 4/6
  Panerai, Luminor Base Logo 3 Days Acciaio

  Panerai’nin Luminor Base Logo modeli en çok satan koleksiyonlarından biri oldu. Ayrıcalıklı tasarımında sade, klasik ama güçlü marka çizgileri ile şekillenen bir model. Elle kurum olan Luminor Base Logo 3 Days Acciaio, 3 gün süresince güç rezervi tükenmeden çalışıyor. 44 mm kasa çapı bulunuyor. Kadranında saat 6 konumunda mavi veya beyaz uygulama ile OP logosu yer alıyor. Tamamıyla kendi atölyelerinde üretildi. Paslanmaz çelik modelin yapımında 316L çelik kullanıldı. 10 bar suya dayanıklılık özelliği bulunuyor.

  Fiyatı: 4.750 $ 

 • 5/6
  Baume&Mercier, Clifton Baumatic COSC

  Clifton Baumatic COSC, her gün kullanıma uygun; ama bir o kadar da şık bir model sunuyor erkekler için. Beş günlük güç rezervine sahip COSC, özel kronometre sertifikasına sahip. Boyutları, kadranda kullanılan oranlar, genel tasarım ve mükemmel okunabilirlik en belirgin özellikleri. Bu kadar nitelikli kronometre saat için çok uygun bir fiyat ile sunuluyor. 120 saat yani beş günlük güç rezervi var. Çağdaş çelik saat 40 mm kasa porselen bitirişli beyaz kadranla eşleştirilmiş.

  Fiyatı: 2.790 $

 • 6/6
  Montblanc, 1858 Automatic

  40 mm.lik çelik kasasına bağlı kavisli boynuzları saten son dokunuşlarla parlatıldı. Montblanc 1858 Automatic, yivli tepesi bronz çerçeve ile farklılığı artırılarak tasarlandı. Kasasının arkasında Montblanc dağının gravüze görüntüsü işlenmiş.  İki yeni kasası bulunuyor; siyah veya dumanlı şampanya rengi. Arabik numaralar ile zamanı gösterirken kadranın etrafında demiryolu deseni var. Montblanc 1858 Automatic’in 100 metre su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Paslanmaz çelik kasa, bronz bezel ve yüksek kaliteli Nato kayış ile sunuluyor. Otomatik kalibre ile can buluyor ve 38 saat güç rezervi var.

  Fiyatı: 2.490 €