• Arama

Milano Moda Haftası 2018-19 Sonbahar Kış Trendleri

İtalyan stilini tüm egzantrikliği ile podyumlara taşıyan Milano Moda Haftası ardında birçok iz bırakarak sona erdi. Bir hafta süren defilelerin ardından, 2018-2019 Sonbahar/Kış modasına damgasını vuracak 11 trendi yakından inceledik.

 • 1/11
  Stil Yaratan Başlıklar

  Berelerden kasketlere her şekil ve boyuttaki şapkalar, İtalyan defilelerinde göze çarpan trendlerin başında geliyor. Versace’nin başı saran kasketlerinden Gucci’nin şaşırtıcı eşarp stiline, moda haftasına hakim olan bu aksesuarları bir an önce stilinize adapte etmenizde fayda var.

 • 2/11
  80'ler Maksimalizmi

  80’ler biraz kafası karışık, biraz canlı; ama moda dünyasının en çok sevdiği ve tekrar tekrar geri çağırdığı bir dönem. Milano Moda Haftası’nda gerçekleşen defileler de geçmişi hatırlamak istiyor olmalı ki yoğun bir 80’ler etkisi altındaydı. Özellikle trençkotları ve süitleri ile Versace’nin önderlik ettiği bu trend, Roberto Cavalli’den Dolce & Gabbana’ya kadar birçok modaevini etkisi altına aldı.

 • 3/11
  70'lerin Zarif Tonları

  2018 Sonbahar/Kış sezonunda 80’lere gitmişken 70’leri de ihmal etmek olmazdı. 70’lerin renk paletine daldığımızda hardal sarısı, ten rengi, turuncu ve kahverenginin her tonu bizi karşılıyor. Sonbahar/Kış sezonuna en çok yakışan bu renkleri yeni sezonda geri getirdiği için ise Milano Moda Haftası’na bir teşekkür borçluyuz.

 • 4/11
  Koruyucu Şallar

  New York ve Londra Moda Haftalarının ardından Milano’da da koruyucu şallar dominant bir trend oldu. Soğuk günlerde evimizde sarıldığımız battaniyeleri andıran bu şalların trend olmasını moda dünyasının kadınlara bir armağanı olarak düşünsek haksız sayılmayız… MSGM’nin modellerin elinde bir çanta gibi taşıttığı, Jil Sander’in ise tamamen sarıp sarmaladığı şallar önümüzdeki sezonun bir numaralı trendi.

 • 5/11
  Parlak Neonlar

  Milano’da bir 80’ler mirası daha podyumları etkisi altına aldı. 80’lerin moda dünyasına armağan ettiği neon renkler, 2018 Sonbahar/Kış sezonunda da canlılığını yitirmeden gardıroplara giriyor. Yanlış kullandığınız takdirde bir floresandan farksız olabileceğiniz bu renklerle kombininizi iyi düşünerek yaptığınız takdirde fark yaratmanız kaçınılmaz.

 • 6/11
  Kıyafetlerin Üzerine Çıkan Kemerler

  Gelecek sezonda tek bir aksesuara yatırım yapacak olursanız, bu mutlaka kemerler olmalı. Yüzyıllardır kadınların zarafetini sergilemesinin en çarpıcı yolu olarak görülen bel kıvrımları, belinize takacağınız kemerlerle daha da belirgin hale geliyor. Sadece tek bir aksesuarın görünümünüzü ne kadar değiştireceğine siz bile inanamayacaksınız…

 • 7/11
  Küstah Kürkler

  Gerçek ya da sahte Milano Moda Haftası’ndaki tasarımcılar, defilelerinde kürkleri sergilemekten çekinmediler. Hem montlarda hem de kazaklarda hayat bulan kürkler, şık görünümleriyle sıcak geçecek bir kışın habercisi.

 • 8/11
  Umulmadık Aksesuarlar

  Replika kafalardan yavru köpeklere Milano, aksesuar dünyasında adeta çığır açtı! Moda haftası boyunca hiç ummadığı aksesuarlarla karşılaşan izleyiciler, adeta şok yaşadı. 2018-2019 Sonbahar/Kış sezonunun en çok konuşulacak trendi olan bu umulmadık aksesuarlara, şimdiden kendinizi alıştırmanızda fayda var. 

 • 9/11
  Batılı Kovboylar

  2018 İlkbahar/Yaz sezonunu etkisi altına alan kovboyların saltanatı, 2018 Sonbahar/Kış sezonunda da sürüyor. Hollywood’un Western filmlerinden ilham alınarak tasarlanan kovboy botları, Emporio Armani’den Fendi’ye kadar Milano Moda Haftası defilelerinde en göze çarpan trendlerdendi. 

 • 10/11
  Parlak Viniller

  Vinil trendi yoluna hız kesmeden devam ediyor…Geçtiğimiz Sonbahar/Kış döneminin en büyük trendlerinden biri olan vinil, popüleritesini önümüzdeki sezon da sürdürmeye kararlı. PVC detaylarla birleşerek Milano’da yeni bir boyut kazanan trend için ‘son yılların gözdesi’ demek yanlış olmaz.

 • 11/11
  Logomania

  En sevdiğiniz markaları daha önce hiç olmadığı kadar sergilemenin zamanı geldi! Milano, size bu özgürlüğü veriyor… Fendi ve Versace açıkça logolarını sergilemekten çekinmezken, bu konuda genelde daha utangaç olan Tod’s bile metal harflerle kendi logosunun yazılı olduğu çantalarıyla trende uyum sağlamış durumda.