• Arama

Londra Moda Haftası 2018-19 Sonbahar Kış Trendleri

Londra Moda Haftası defilelerinde 2018 - 2019 Sonbahar Kış modasını belirleyen 8 trendi inceledik.

 • 1/8
  Metalik Etki

  Moda dünyası metalik etkisini çok sevdi. Sezonlardır hüküm süren metalik trendi, 2018-2019 Sonbahar/Kış sezonunda da bizlerle birlikte. Londra’da gerçekleşen defilelerde Ashish’s’in gece pazarı ilhamlı şovundan Studio 54’ün retro tarzına kadar metalik detaylar moda haftasına hakimdi.

 • 2/8
  Işıltılı Payetler

  Londra Moda Haftası’nda gerçekleşen defileler payetlerle doluydu. Tamamen kıyafeti kaplayanlardan, bir kısmını süsleyenlere kadar ışıltılı payetler yeni sezonun capcanlı olacağının işareti.

 • 3/8
  Gökkuşağı Zamanı

  Christopher Bailey’in son Burberry defilesinde ön planda olsa da diğer tasarımcıların da koleksiyonlarında gördüğümüz gökkuşağı renkleri yeni sezonun vazgeçilmez trendlerinden biri olacak. Rengarenk görünümleriyle herkesin yüzünde gülümsemeye sebep olan gökkuşağı tasarımları, kışın soğuk günlerinde içimizi ısıtmaya geliyor.

 • 4/8
  Görkemli Hacimler

  Londra için büyük olay yaratan tasarımlardan biri de hiç şüphesiz ki hacimli tasarımlardı! 1980’lerden günümüze kadar sezon sezon hakimiyetini sürdüren hacimli parçalar, birkaç sezondur peşimizi bırakmadığı gibi yeni sezonda da bizimle. Moda dünyasının en büyük trendlerinden olan bu hacimli tasarımlara, gardırobunuzda mutlaka yer açın. 

 • 5/8
  Jakarlı Kumaşın Dönüşü

  İngiliz mirası bir kumaş çeşidi olan jakar, Sonbahar/Kış sezonu için geri döndü. Londra’da gerçekleşen defileler boyunca izleyicileri oldukça heyecanlandıran jakarlı tasarımlar, Mary Katrantzou’nun ceketlerinden Simone Rocha’nın kabanlarına kadar birçok koleksiyonda etkisini gösterdi.

 • 6/8
  Vazgeçilmez Ekose

  Gardıropların her zaman en kurtarıcı parçalarından biri olan ekose, Sonbahar/Kış sezonunda da sizi kurtarmaya devam edecek. Burberry ile bütünleştiği düşünülen ekoseler, artık birçok tasarımcının defilesini süslüyor. House of Holland’dan Emilia Wickstead’e kadar Londra’da öne çıkan ekoseler, yeni sezonun da vazgeçilmezi olacak.

 • 7/8
  Simsiyah Asalet

  Sonbahar/Kış sezonlarının vazgeçilmez rengi siyah, her zaman asalet simgesi olarak gösteriliyor. Londra Moda Haftası boyunca gerçekleşen defilelerde tasarımcıların farklı şekillerde yorumladıkları simsiyah stiller, yeni sezon için ilham kaynağı yaratıyor.

 • 8/8
  Modern Çiçekler

  Birkaç sezondur görmeye alışık olduğumuz çiçek desenleri, yeni sezonda da hakimiyetini sürdürecek. İlkbahar/Yaz dönemleri için daha uygun olduğu düşünülen çiçekler, Sonbahar/Kış modasında da etkisini göstermeye devam ediyor. Richard Quinn’in pofuduk montunun üzerine işlediği tasarımlardan Preen’in parkalarına kadar çiçekler, Londra’nın öne çıkanlarından oldu.