• Arama

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler ve Ürünler

Bölgesel incelme sağlayan yeni yöntemleri ve en iyi bakım ürünlerini inceleyin.

Medikal estetikteki son gelişmeler sayesinde silueti bozan, diyet ve egzersize rağmen yok olmayan bölgesel fazlalıklarla bıçak altına yatmadan vedalaşmak artık çok daha kolay. Önceleri ancak cerrahi yöntemlerle müdahale edilebilen dirençli yağ hücrelerini yok etmekte etkili çözümler sunan en yeni teknolojiler, vücuttaki ödemi atarak ya da yağ dokusunu adeta ütüleyerek geçici bir incelme etkisi yaratan önceki sistemlerin aksine, kalıcı çözümler sunuyor. Elbette sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve sıkılaştırıcı bakım ürünleriyle desteklediğiniz müddetçe… Cerrahi yöntemler gibi uzun iyileşme süreci gerektirmeyen ve öğle yemeği arasında uygulanacak kadar kısa süren “yaptır çık” seanslarla yazı formda bir vücutla karşılamak mümkün!

 • 1/9
  KAS YAPARAK YAĞ YAKAN “EmSculpt”

  Kaslarınızı ve siluetinizi forma sokmanın tek yolu spor salonundan çıkmamak değil. Etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış, FDA onaylı bir teknoloji olan EmSculpt, kalça ve karın kaslarında 30 dakikada 20 bin squat ve mekik etkisi yaratıyor. Yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik enerji kullanarak etki eden sistem, bu güçlü enerji sayesinde tedavi edilen bölgedeki kasların yarım saat gibi kısa bir sürede ortalama 20 bin defa kasılmasını sağlıyor. Böylelikle hem kas liflerinin yoğunluğu, hem de bölgedeki yağ yakımı artıyor. Kasların forma girmesi ve yağ hücrelerinin parçalanması ile birlikte optimum sonuçlar elde ediliyor.

  EmSculpt’ın popo düşüklüğünde ve kalça biçimlendirmede olumlu sonuç veren dünyadaki ilk ve tek ameliyatsız çözüm olduğunu belirten Dr. Mustafa Karataş, ekliyor: “Bu sistem, yoğun diyet ve egzersiz programına rağmen forma girmesi zor olan karın bölgesinde de daha düz ve atletik bir görünümü mümkün kılıyor. Hamilelik sonrasında oluşan karın deformasyonuna karşı da önemli bir fayda sağlayan teknolojinin hamileliğin yarattığı baskı nedeniyle ayrılan karın kaslarını birleştirmekte etkili olduğunu gösteren bilimsel bulgular var.” Tedavi protokolü birkaç gün arayla yapılan 4 seanstan oluşuyor. Sonuçlar son seanstan 2-3 hafta sonra belirgin şekilde görülüyor. Klinik çalışmalar tedavinin olumlu etkilerinin bir yıl sonra bile devam ettiğini gösteriyor.

 • 2/9
  YAĞLARI DONDURARAK PARÇALAYAN “CoolSculpting”

  Bölgesel fazlalıkları soğuğun etkisiyle yok eden bir soğuk lipoliz yöntemi olan Zeltiq CoolSculpting, yeni nesil aplikatörü CoolAdvantage ile teknolojiyi bir adım daha ileri taşıyor. Vücuttaki kıvrımlara çok daha iyi uyum sağlayan yeni uygulama başlığı sayesinde dirençli yağ dokusu vücudun neresinde olursa olsun, uygulandığı bölgede %20 - %40 oranında bir incelme sağlayabiliyor.

  FDA onayına sahip sistemin 9 senedir tüm dünyada 4 milyondan fazla hasta üzerinde uygulandığını ve teknolojinin etkinliğini kanıtlayan yaklaşık 100 tane bilimsel yayın bulunduğunu belirten Dr. Mustafa Karataş, CoolSculpting tedavisinin vardığı son noktayı şöyle anlatıyor: “Eskiden bir saat olan uygulama süresi artık 30-35 dakikada tamamlanıyor. Bir başka yenilik de yağ dokusunun ısısı eskiden -8 derecelere kadar düşürülürken, artık -11’e kadar iniyor, bu da çok daha etkili bir tedavi olanağı sağlıyor. Önceleri sonuçlar 6 hafta geçtikten sonra gözleniyordu, şimdiyse 7-10 gün sonra işlem yapılan bölgedeki yağ dokusu küçülmeye başlıyor.”

 • 3/9
  ULTRASON ENERJİSİYLE ETKİLİ İNCELME SAĞLAYAN “LIPOcel”

  Derinin 1,3 cm altına yüksek yoğunluklu odaklı ultrason enerjisi “Hifu” (High Intensity Focused Ultrasound) aktararak yağ hücrelerini etkili bir şekilde parçalayan yöntem, minimum 2,5 cm yağ dokusu olan karın, bel çevresi, basen, iç ve dış bacaklar gibi vücutta tüm rahatsızlık duyulan bölgelere uygulanabiliyor. Cildi yüksek yoğunlukta ultrason dalgalarından koruyan patentli “Chill kartuş teknolojisi” sayesinde, dış dokularda hasar oluşturmadan epidermiste güçlü ve stabil soğutma sağlayan sistem, yağ katmanına kontrollü bir şekilde odaklanarak tek seansta 3 ile 5 cm arasında incelme sağlıyor.

  Etiler Akatlar’daki Sculpture Polikliniği’nde uygulanan LIPOcel’in sonuçları seansın ardından hemen fark edilmeye başlanıyor; 8-12 hafta içerisindeyse parçalanmış yağ hücreleri vücuttan tamamen atılmış oluyor. Temaslı soğutma teknolojisi sayesinde deri üzerinde herhangi bir yanık veya morarma oluşturmayan ağrısız, acısız ve yan etki riski minimum olan yöntemin uygulama süresiyse bölgeye göre 45-60 dakika arasında değişiyor.

 • 4/9
  VÜCUDU YENİDEN ŞEKİLLENDİREN “UltraShape V3”

  Sculpture Polikliniği’nde uygulanan bir başka ameliyatsız liposuction etkisi yaratan cihaz da yağ hücrelerini kalıcı olarak yok edebilen yenilenmiş UltraShape V3. Derinin 1,5 cm altına ses dalgaları ileterek seçilen bölgedeki yağ hücrelerini diğer dokulara zarar vermeden nokta atışı yaparak kıran bu teknoloji, doku, sinir ve kasları etkilemeden 3 seansta inatçı yağlarla kalıcı olarak vedalaşma ve sıkılaşma şansı veriyor. Yaklaşık bir saat süren seanslarda karın, kalça ve bel bölgelerine uygulama yapılabiliyor. 15 günde bir uygulanan toplam 3 seansın ardından 4 cm ile 10 cm arasında değişen bir incelme görülüyor. Günlük hayatı etkilemeyen seansların ardından etkileri artırmak için iki gün 40’ar dakika yürüyüş yapılması öneriliyor.

 • 5/9
  BU ÜRÜNLERLE DESTEKLEYİN

  Elde ettiğiniz sonuçların kalıcılığını artırmak için lenfatik dolaşımı hızlandıran sıkılaştırıcı bakım ürünlerinden yardım alabilirsiniz.

 • 6/9
  9 AKTİF İÇERİKLE YOĞUN ETKİ

  2’si 1 arada etki sunan yağ parçalayıcı ve sıkılaştırıcı Babe Anti Cellulite Firming Cream-Gel (237,50 TL), içeriğindeki 9 aktif etken madde (kakao, at kestanesi, geven otu, gotu kola, ruscus, silisyum, kafein, karnitin) ve masaj aplikatörüyle kan dolaşımını hızlandırarak cildi sıkılaştırıyor.

 • 7/9
  SIKILAŞMAYA DUŞTA BAŞLAYIN

  Elancyl Anti-Cellulite Activ’ Slimming Massage (189,90 TL) masaj aleti ve duş jeli kiti, duşta masaj keyfini selülit karşıtı sıkılaştırıcı bakıma dönüştürüyor. Fizyoterapistlerce geliştirilmiş, kan dolaşımını uyaran ve mikro-sirkülasyonu hızlandıran “Elancyl masaj metodu”yla duşta uygulanması önerilen masaj aleti ve kafein, sarmaşık gibi ödem atıcı formüller içeren jeliyle inceltici özelliğe sahip olan kit, lenfatik dolaşımı hızlandırıyor ve doku elastikiyetini artırıyor.

 • 8/9
  SIKILAŞTIRIRKEN ANTI-AGING BAKIM DA YAPIYOR

  Nuxe Melting Firming Cream (175 TL) sıkılaştırıcı vücut kremi, içeriğindeki Brezilya mimozası, yazemin çiçeği özü, Kigelia Africana bitkisi ve E vitaminiyle sürekli kullanım sonucunda daha sıkı bir cilde kavuşmayı sağlıyor ve cilt sarkmalarına karşı koruyucu etki gösteriyor. Basen, karın, göğüs, kol gibi elastikiyet kaybı görülen bölgelere masaj ile uygulanması öneriliyor.

 • 9/9
  %100 DOĞAL BİTKİSEL İÇERİK

  Hiçbir koruyucu içermeyen Caudalie Contouring Concentrate Shaping& Firming Body Oil (165 TL) %100 bitki özlü kuru yağın cildi sıkılaştırıp ışıltı kazandırmanın yanı sıra düzenli kullanıldığında 3.8 cm'ye varan incelme sağladığı klinik çalışmalarla onaylanmış. Duş sonrası nemli cilde ayaklardan başlayarak vücudun üst bölgelerine doğru dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulanması öneriliyor.