• Arama

Milano Moda Haftası 2018-19 Sonbahar Kış Defilelerinden Öne Çıkanlar

Milano Moda Haftası 2018 2019 sonbahar kış defilelerinden öne çıkanları bir araya getirdik.

 • 1/12
  Gucci

  Defile alanının ortasına kurulan ameliyat masasıyla Gucci’nin ilginç şovunu izleyenler, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Her anlamıyla farklı Gucci defilesi, herkesi biraz düşünmeye sevk etti. Podyumda bir model kendi replika kafasını taşıyarak yürürken diğeri ise elinde bebek bir ejderha tutarak yürüyordu. Daha çok açık renklerin hakimiyet sürdüğü koleksiyonda, Barbie pembe etek takımları, deri parçalar ve çiçek desenler dikkat çekti.

 • 2/12
  Moschino

  Milano Moda Haftası’nın 2. gününde kapanışı Moschino yaptı. Jeremy Scott’un kendi tutkularını birleştirerek oluşturduğu koleksiyon, ziyaretçileri zamanda yolculuğa çıkardı. Turuncu, turkuaz ve pembe gibi 80’lerin canlı renklerinin ön plana çıktığı defilede, bütün mankenlerin saçları 60’ların saç şekillerinden ilham alınarak yapılmıştı ve hemen hepsi hemşire şapkası takıyordu. Bazı modellerin vücudunun neon renklerle boyalı olduğu ilginç defile, adeta bir renk cümbüşü gibiydi.

 • 3/12
  Max Mara

  Konfor ve klasik olup olmadığı fark etmeksizin bu koleksiyon, kadınlara, nasıl isterlerse öyle giyinmelerinin özgürlüğünü veriyor. Sonbahar/Kış koleksiyonu için kadınların gücünden ilham alan Max Mara, büyüleyici bir koleksiyon ortaya çıkardı. Ağırlıklı olarak koyu renklerin hakim olduğu defilede yer yer toprak ve pembe tonları şova renk kattı. Kalem etekler, skinny pantolonlar ve deri parçaların baskın olduğu defileye, sanatçı Francois Berthoud iş birliğiyle yapılmış tişört ve sweatshirt’ler damga vurdu. 

 • 4/12
  Fendi

  Görkemli pelerinler, geometrik şekiller ve soft tonlardaki piliseler Fendi’nin Perşembe günü gerçekleşen defilesini kaplamıştı. İtalyan moda evi, feminen ve romantik tasarımlardan oluşan Sonbahar/Kış koleksiyonunu gururla sundu. Üniformadan ilham alan ¨Galler Prensi¨ kabanıyla açılışı yapılan defilede; süslü elbiseler, uzun camel kabanlar, bej renkler, etek takımlar ve pötikare desenleri dikkat çekti. 

 • 5/12
  Prada

  Prada, Milano Moda Haftası’nın 3. gününde güçlü ve ilgi çekici bir koleksiyonla kapanışı yaptı. Siyah zemin ve karanlık ortamının içinde neon ışıklarıyla yürüyen modelleriyle kurguladığı defilesi için Prada, kadınların her zaman yönünü bulabildiğini göstermek istemiş. Korselerin, çiçek desenlerinin, fiyonkların ve payetlerin oldukça kullanıldığı koleksiyonda, İlkbahar/Yaz trendlerinden olan açık ayakkabılarla giyilen çoraplar da dikkatleri topladı.

 • 6/12
  Alberta Ferretti

  Moda dünyasında uçuk elbiseleriyle bilinen Alberta Ferretti, bu tarzından biraz uzaklaşarak yarattığı Sonbahar/Kış koleksiyonuyla keskin çizgilerini genişletti. Simsiyah stillerle defilesine başlayan Ferretti, başta koleksiyonun tamamen siyahtan oluştuğuna dair bir algı yaratsa da daha sonra kattığı renklerle bu düşünceyi bozdu. Şovundan önce ¨Kadınlar güçlü ve sezonun trendi olmak istemiyorlar, onlar kendi kişiliklerini yansıtmak istiyorlar¨ diyen Ferretti, bu sezonun popüler trendinden 80’lerin cazibesine kapılmış. Defile alanının ortasındaki heykelle de insanların ilgisini çeken şovda; denim tulumlar, uzun çizmeler, toprak tonları, yüksek bel pantolonlar ve bele takılan kemerler baş roldeydi. 

 • 7/12
  Versace

  Belki de hiç bu kadar renkli bir defile görmeyen Milano Moda Haftası’na rengarenk defilesiyle Versace, damgasını vurdu ve 4. gün kapanışını yaptı. Çok nadir de olsa sade tasarımların görüldüğü defile adeta bir renk cümbüşüydü. Pötikare desenler, deri parçalar ve karmaşık renklerle oluşturulan stiller koleksiyonun en ilgi çekenlerinden oldu. 

 • 8/12
  Emilio Pucci

  Emilio Pucci’nin Sonbahar/Kış defilesindeki tema, geçen sezon aynı yerde yaptığı İlkbahar/Yaz defilesinden çok da farklı değildi. Tüm çantaların, uzun çizmelerin, eşarpların, kapitone kabanların ve iç giyim parçalarının üzerini ele geçiren süslü desenler defilenin başrolleriyken adeta Picasso tablolarını andıran kıyafetler oldukça dikkat çekti.

   

 • 9/12
  Tod's

  Tod’s mantelitesini yenileyerek genç müşteri kitlesini hedefleyen bir koleksiyonla karşımıza çıktı. Soft bir renk paletini andıran defile, izleyenlerden tam not aldı. Sonbahar renklerinin mükemmel bir şekilde tasarlandığı koleksiyonda; kiremit rengi parçalar, tulumlar ve kocaman çantalar dikkat çekti.

   

 • 10/12
  Roberto Cavalli

  Dekolte, kürk ve timsah derileriyle parlayan Roberto Cavalli koleksiyonunda cazibe ön plandaydı. Bu Sonbahar/Kış koleksiyonu için markanın Kreatif Direktörü şovdan önce ¨Bana göre cazibe güven demektir, güven ise konfor¨ diyerek koleksiyonun ilhamının kendisi için ne anlama geldiğini açıklamış oldu. Hayvan desenleri, smokin ceketler ve derilerin bolca kullanıldığı defileye derin yırtmaçlar ise damgasını vurdu.

 • 11/12
  Salvatore Ferragamo

  Milano Moda Haftası’nın 5. gününde açılışı yapan Salvatore Ferragamo’da sürpriz haberler vardı. Paul Andrew markanın kadın hazır giyim departmanında kreatif direktör olarak ilk çıkışını yaptı. Andrew ve erkek departmanının Kreatif Direktörü Guillaume Meilland’ın işleri birbiriyle bütünleşerek marka için ilk kez karma bir defile hazırlandı. Dünyaca ünlü markaya iki genç tasarımcının girmesiyle ortaya çıkan sonuç, moda evi için ¨tazelenmek¨ olarak adlandırıldı. Bu taze koleksiyonda ise; diz boyunda çizmeler, gold renkli topuklar ve renk renk kabanlar öne çıktı.

   

 • 12/12
  Giorgio Armani

  Giorgi Armani, birçok kültürden ilham alan koleksiyonunda sınırları zorluyor. Açık renklerle oluşturulmuş bir atmosferde gerçekleşen defile için herkesin içini açtığını söylemek yanlış olmaz. Soluk gri bir kabanla açılışı yapılan defilede; pantolon veya şortların üzerine giyilen pançolar, koza kabanlar ve uçuşan ceketler ön plandaydı. Ayrıca süslü elbiseler ve Retro tarzların da vurgulandığı defileye abartılı şapkalar damgasını vurdu.