• Arama

National Geographic’ten Eşsiz Konaklama Alternatifleri

Bir yandan gezegenin en kıymetli noktalarının gelecek nesillere aktarılması için korunmalarını sağlarken diğer yandan da onları ziyaretçileri için benzersiz deneyimlere dönüştürmeyi amaçlayan National Geographic Özel Konaklama Alternatifleri söz konusu seyahat olduğunda yeni kaçış biletiniz olmaya aday. Keşfe açık arazilerde özel mimari ve tasarım karakteri ile inşa edilen localar muazzam manzaralarının ve hizmetlerinin yanı sıra sürdürülebilir çözümleri ile de doğayla barışık yaşam şeklini destekliyor. İşte siz OGGUSTO okurları için seçtiğimiz yeni seyahat deneyimleri…

 

 • 1/11
  Bahar aylarında seyahat edecekler için Longitude 131, Avustralya

  Kuşbakışı bakıldığında Avustralya’nın Red Centre bölgesinin kızıl arazisinde tenteler halinde uzanan Longitude 131, çevredeki arazinin tüm büyüsüne hakimken dışarıdan bakıldığında son derece izole bir pozisyonda konumlanıyor. Kızıl çölün üzerinde güneşin doğumu ve batımı arasında geçen süreyi antik bir gezinti ile geçirirken gece yemeğinizi yıldızların altında yiyebiliyorsunuz. 15 lüks locadan oluşan yerleşke seçkin barı, lokal yemekleri ve bölgeye has el sanatlarının sergilendiği butiği ile hem göze, hem ruha, hem de anılara hitap ediyor.

 • 2/11
  Sezonsuz seyahatseverler için Inkaterra Hacienda Concepcion, Peru

  Amazon yağmur ormanları içinde yuvalanan; güneş ışıkları düşmeye başlasa da kakafonisi süren cırcır böceklerinin ve birbiriyle flörtleşen kuşların eşliğinde uyandığınız bir gün hayal edin. Ormanın bir parçası gibi inşa edilen odaları ile Hacienda Conception, yaşayacağınız eşsiz doğa deneyimini ilk andan itibaren başlatıyor. Ana binadaki 6 büyük odası ve 19 geniş pencereli kabini, yağmur ormanlarına bakan yemek salonu ve barı, 200’ü aşkın bitkisi ile medikal botanik bahçesi locanın sunduklarından sadece bazıları.

 • 3/11
  Yazın seyahat edecekler için Ashford Kalesi, İrlanda

  Lough Corrib kıyılarında yükselen 800 yıllık gri taşlı ve kuleli Ashford Kalesi’ni ilk gördüğünüzde aklınızda belirecek kelime ‘arkadaşça’ olmayabilir. Büyüleyici ve ürkütücü derecede görkemli, belki. Ancak bu kaleyi çağının ötesinde görünümü ve titizlikle restore edilmiş bahçeleri ile bu denli sıra dışı yapan, 1800’lerin sonundan beri lordlara ev sahipliği yapması ve ziyaretçilerinin de lordlar gibi ağırlanması. İrlanda’nın masalsı yanını keşfetmek isteyenler için büyüleyici bir deneyim…

 • 4/11
  Işık oyunlarının peşinden gidenler için Tierra Atacama Hotel & Spa, Şili

  Kuzey Şili’nin lavla şekillenmiş ve tuzla parlatılmış sürreal manzarasının ortasında camla çizilmiş muazzam proporsiyonu ile Tierra Atacama beliriyor. Yüzyıllar önce inşa edilmiş bir ağılın duvarları içine inşa edilen ve camlarla bölmelendirilen otelde konaklarken gündüz Atacama yürüyüşüne çıkabilir, at binebilir ve kültürel deneyimleri tadabilir; gece ise uçsuz bucaksız gökyüzü altında yıldızlara dokunabilirsiniz.

 • 5/11
  Vahşi doğanın göçüne tanıklık etmek isteyenler için Mashpi Lodge, Ekvador

  Gezegenin biyolojik çeşitlilik yönünden en zengin bölgelerinden Ekvador’da yer alan Mashpi, doğanın lüksle buluşmasının en nefes kesici örneklerinden. Yerden tavana ve duvardan duvara camla çevrili bu loca ziyaretçilerine unutulmaz bir cangıl deneyimi yaşamaları için her türlü imkanı sunuyor. Özellikle seçkin mutfağı ile öne çıkan Mashpi Lodge, ender görülen kuşların ve kelebeklerin göçlerine tanıklık eden ziyaretçilerine loca dönüşlerinde spa rahatlığı vadediyor.

 • 6/11
  Sonbaharda seyahat edecekler için Grootbos, Güney Afrika

  Kıtanın bittiği, iki okyanusun çarpıştığı ve dünyanın 6. çiçek krallığının yükseldiği tepede konumlanan Grootbos Reserve, Güney Afrika Güney Burnu’nun büyüsüne kapılabileceğiniz biricik yer. Özel iskeleli 27 oda veya süiti, yerel deniz lezzetleri sunan iki özel restoranı, organik bahçeleri, iki havuzu ve iki spası ile doğadan rol çalan locada konaklarken beyaz köpekbalıklarına, güney balinalarına, foklara, penguenlere ve yunuslara el sallayabilirsiniz.

 • 7/11
  Kışın seyahat edecekler için Kasbah Du Toubkal, Fas

  1989’da Kuzey Afrika’nın en yüksek dağı olan Atlas Dağları’nda Berberi dağ rehberini ziyaret eden iki İngiliz kardeş tarafından inşa edilen ve Toubkal Ulusal Parkı’nın doğal ve kültürel mirasını bölgeye gelen ziyaretçilere daha iyi aktarmayı amaçlayan konukevi, zaman içinde 14 odalı ve ödüllü bir butik otele dönüştü. Kasbah Du Taoubkal vadiye ve bahçelere bakan balkonlu odaları, Fas hamamı, Berberi mutfağı servis eden restoranı ile misafirperverlik dozu yüksek bir seyahat deneyimi vadediyor.

 • 8/11
  Gurme seyahatseverler için Copal Tree Lodge, Belize

  2012’de yavaş-yemek uzmanı Anya Fernald tarafından devralındıktan sonra dünyanın kıdemli gurme otellerinden biri haline gelen Copal Tree Lodge, ziyaretçilerine gastronomik bir cennet sunuyor. Yağmur ormanları arasına gizlenmiş tropik bahçeleri, şeker kamışı tarlaları, organik tarım çiftliği ve kakao ağaçları ile çevrelenmiş locada pişen her şey bu araziden temin ediliyor. Burada kalırken şnorkelle dalarak eşsiz sualtı dünyasında gezintiye de çıkabilirsiniz.

 • 9/11
  Balayına çıkacak romantikler için Fregate Adası Müstakil Evleri, Seyşeller

  Seyşeller’in biricik ve nesli tükenmekte olan vahşi yaşamının izlerinin görüldüğü özel Fregate Adası, yeni sahipleri tarafından restore edilerek -ne mutlu ki- doğal döngüsüne kavuşturuldu. Bu disiplinli ve takdire şayan tavrını adada kurdukları müstakil evlerde de göstermiş olmalılar ki ortaya romantizmin zirvesinde gezinen bu localar çıktı. Fregate Adası Locası 16 lüks villadan oluşuyor; her birinin kendine ait verandası, havuzu, saunası var. Organik bahçelerinde 50 farklı türde meyve ve sebze yetişiyor. Kendilerine ait bir şarap mahzenleri var ve arzu edildiğinde akşam yemekleri kristal berraklığındaki okyanus kenarında servis ediliyor.

 • 10/11
  Vahşi yaşamla burun buruna gelmek isteyenler için Tswalu Kalahari, Güney Afrika

  Sessizlik ve boşluk gibi iki nadide lüksü Kalahari’nin siyah beyaz gergedanlara, zebralara, leoparlara, majestik aslanlara ve nadide diğer canlılara ev sahipliği yapan geniş çayırlarında bulabileceğiniz adres; Tswalu Kalahari Locası. 5’i kır evi şeklinde inşa edilmiş 14 süiti, Güney Afrika lezzetleri sunan restoranı, şarap mahzeni, spa merkezi, savan manzaralı spor salonu ve yoga dersi hizmetleri konaklayacağınız locanın özelliklerinden sadece bazıları. Seyahatiniz süresince de safariye katılabilir, yürüyüş yapabilir veya araziyi at sırtında dolaşabilirsiniz.

 • 11/11
  Ailesiyle seyahat edecekler için Nimmo Bay Kır Locası

  Britanya Kolumbiyası’nın Büyük Ayı Yağmur Ormanları kıyısında, somon balıklarının ışıltısıyla parıldayan su yollarının kenarında yuvalanan ve sadece helikopterle ulaşılabilen Nimmo Bar Locası, 1980’lerde Murray ailesi tarafından açıldı ve halen onlar tarafından işletiliyor. Çift yatak odalı 9 chalet, iskelede yoga dersi, masaj salonu, oyun odası, saunaları aileniz ile keyifli bir konaklama vadederken gününüzü deniz seviyesinden 2.100 metre yükseklikte ayıları gözlemleyerek, deniz aslanlarının yanında kanoya binerek veya şelaleye girerek değerlendirebilirsiniz.