• Arama

Londra Moda Haftası 2018-19 Sonbahar Kış Defilelerinden Öne Çıkanlar

Londra Moda Haftası 2018 2019 sonbahar kış defilelerinden öne çıkanları derledik. 

 • 1/10
  Mary Katrantzou

  Mary Katrantzou; Viktorya, Bauhaus ve Pointilizmi referans olarak bunları gösterişli elbiseler, yamalar ve göz alıcı drapelere dönüştürdü. Bir koleksiyondan ziyade sanki beş koleksiyon içeren defilede yamalı elbiseler ve kadifeler dikkat çekerken Gustav Klimt’in resimlerinin de kıyafetlerin üzerinde hatırlanması herkesi büyüledi. Fırfır detaylarıyla koleksiyonuna feminenlik katmayı unutmayan Katrantzou, kullandığı kürklerin sahte olduğunun da altını çizdi.  

 • 2/10
  Bora Aksu

  Londra merkezli Türk tasarımcı Bora Aksu’nun 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonu ile Margaret Ann Bulkley’den ilham alan maskülen rüzgarlar estirdi. Londra Moda Haftası’nın ilk günü gerçekleştirilen defilede İlkbahar/Yaz sezon trendlerinde de karşımıza çıkan kat kat tasarımlar, farklı stillerin kombinasyonu ve zarifçe işlenmiş danteller vurgulandı.

 • 3/10
  Burberry

  Burberry’nin Cumartesi günü gerçekleştirilen defilesinin belki de en önemli başlığı, markanın baş tasarımcısı aynı zamanda başkanı olan Christopher Bailey’nin 17 yılın ardından markaya ¨hoşça kal¨ demesi oldu. United Visiual Artists ile işbirliği yapan Burberry defilesinde gökkuşağı desenleri dikkat çekti. Retro stillerin, bol takım elbiseler ve oversize ceketlerin hakimiyetini sürdürdüğü şovda aynı zamanda yünlü kazaklar ve üste alınan şallar da ön plandaydı. 

 • 4/10
  Chalayan

  Hussein Chalayan defilesi Londra Moda Haftası kapsamında 2. gün gerçekleşti. Ağırlıklı olarak siyah renginin hakim olduğu defilede; volümlü kabanlar, yer yer ortaya çıkan bakır tonları ve kürkler dikkat çekti.

 • 5/10
  Simone Rocha

  Simone Rocha, zarif ve farklı koleksiyonuyla Londra’yı kendine hayran bıraktı. Rocha’nın bu koleksiyonu, hem günlük hem geceye daha feminen dokunuşlar katabilmek için adeta kendi yeteneğiyle oynadı. Londra Moda Haftası’nın yıldızlarından biri olan bu defilede; kabarık kollar, ekoseler ve uçuşan kurdelelerin altı çizildi.

   

 • 6/10
  Temperley London

  Uzun zamandan sonra en güçlü defilesini sunan Alice Temperley, daha ışıltılı ve güzel elbiseler yapabileceğini kanıtladı. Temperley London’ın Sonbahar/Kış koleksiyonu, çok fazla elbise içermesinin yanında kabanlara, ceketlere, örgülere ve pantolonlara da yer vermiş. Bunun için ¨Benim sadece bir elbise markası olmadığımı göstermek istedim¨ diyen Temperley’in defilesi izleyenlerden tam not aldı. 

 • 7/10
  Gereth Pugh

  Gareth Pugh, kadınlığın gücünü gösteren bir defileyle karşımıza çıktı. 80’lerin volümlü parçalarını tekrar gündeme getiren Pugh defilesi, ağırlıklı olarak simsiyah kıyafetleriyle dikkat çekti. Parlak metalik deriler, yüksek bel pantolonlar ve vatkalı ceketler koleksiyonun altı çizilen parçalarındandı.  

 • 8/10
  Erdem

  Londra Moda Haftası’nda gerçekleşen defilelerde siyah hakimiyetinin yanında Victoria döneminin yankıları da çok fazlaydı. Son günlerde koleksiyonunu sergileyen Erdem Moralıoğlu da bu hakimiyeti sahiplenen tasarımcılardan biri oldu. Geçen sezon H&M ile yaptığı iş birliğiyle adından sıkça söz ettiren Erdem defilesinde; çiçek desenli jakar elbiseler, siyah puantiyeli tüller ve simsiyah kürkler dikkat çekti.

 • 9/10
  Christopher Kane

  Christopher Kane bütün koleksiyonunu bir tema üzerinden oluşturdu: ¨Kuşlar başarabilir, arılar başarabilir hatta eğitilirlerse pireler bile başarabilir¨. Londra’da 4. gün gerçekleşen ve başarıyı tema alan defilede; siyah deriler, renkli dantel elbiseler ve kesilmiş kumaşlar öne çıktı.

 • 10/10
  Roksanda

  Roksanda Ilincic Londra’da sergilediği koleksiyonu için ¨Kadınları hem günlük hayatta hem de hayatlarının en unutulmaz anında giydirebilmek için çok çalıştım ve bunlara sahip olan bir koleksiyon yarattım.¨ dedi. Tasarımcının renklerle muhteşem şekilde oynadığı koleksiyonunda, sert ve yumuşak hatların ikisini de kusursuz şekilde kullanması izleyicilerden tam not aldı. Hardal, lavanta, camel ve canlı kırmızıların hakim olduğu koleksiyona renk renk süitler, upuzun kabanlar ve saten tasarımlar damga vurdu.