• Arama

New York Moda Haftası 2018-19 Sonbahar Kış Trendleri

New York Moda Haftası 2018-19 sonbahar kış defileleri rüzgar gibi geçti. Moda haftası boyunca öne çıkan 2018 2019 sonbahar kış trendlerinin hepsini bir araya getirdik.

 • 1/20
  İş Kadınlarının Yükselişi

  Çalışırken de şık olmaktan ödün vermeyenler için etek takımlar geri döndü! İş yerinde de tarzınızı ortaya koyabileceğiniz, oversize ceketler veya midi elbiselerle tamamlayarak her daim stil sahibi olabileceğiniz bu takımlar, her zamankinden daha çok rağbet görecek.

 • 2/20
  Daha Da Canlı Pembeler

  1980’lerin yeni sezondaki yükselişini göz önünde bulundurursak magenta nüanslarının dikkatimizi çekmesi kaçınılmaz. Çoğunlukla yaz dönemlerinde görmeye alışık olduğumuz canlı pembe tonları 2018 Sonbahar/Kış sezonunu canlandırmayı kendine görev ediniyor.

 • 3/20
  İllegal Dokunuşlar

  Zimmermann’dan Brock Collection ve Jonathan Simkhai’ye kadar tasarımcıların hepsi Victoria Dönemi’nin illegal hareketlerinden ilham aldı. Korseler Orta Çağ’ın modernleşmesi ile hakimiyet kazanan bel kıvrımlarını belirgin hale getirirken romantik fırfırlarla oluşturacağınız kontrast, tarzınızı bir adım ileriye taşıyacak.

 • 4/20
  Renk Renk Leoparlar

  2018-19 Sonbahar/Kış sezonu için leoparlar hiç olmadığı kadar gösterişli ve renkli. Tom Ford’un defilesinde ön plana çıkan neon tonlarından 80’ler ve 90’lardan aldığı ilhamla bizi adeta zaman makinasına bindiren klasik leopara kadar, bu en sevilen desen moda haftasına damga vuran trendlerden oldu.

 • 5/20
  Soluk Renkler Zamanı

  Koyu ve cansız pembe tonları, 80’lerin sonuna kadar Amerika’da çok da fazla sevilmeyen leylak renginden daha iyi biliniyordu. Brandon Maxwell’in dramatik gece kıyafeti ve Zimmermann’ın deri mini elbisesinden Sies Marjan’ın parlak derilerine kadar bu soluk rengi, yeni sezonda bolca göreceğiz.

 • 6/20
  Renkli Çoraplar

  80’lerin çılgın renkleri çoraplarla birlikte geri dönüyor. Saks Potts’un güzel pastel tonlarından Jeremy Scott’un neon renklerine 2018 Sonbahar/Kış sezonunda bacaklar adeta capcanlı bir renk paleti gibi görünecek!

 • 7/20
  Vurgulanmış Balenler

  New York Moda Haftası’nda gerçekleşen defilelerde birçok tasarımcı, sıradan bir crop blüz yerine vurgusu kuvvetli balenleri koleksiyonuna eklemeyi tercih etti. Alexander Wang kendi çizgisine uygun spor bir kombin yaratırken, Dion Lee şıklığından asla ödün vermedi!

 • 8/20
  Rengarenk Ekoseler

  Ekoseler çabasız stilin vazgeçilmezlerinden olsa da yeni sezonda yanına aldığı pembe ve kobalt tonları ile yepyeni bir anlam kazandı. Yeni sezon yaklaşmadan gardıroplarınızı renk renk ekoselerle doldurmanızda fayda var.

   

 • 9/20
  Pofuduk Montların Hakimiyeti

  Sonbahar/Kış sezonlarında görmeye alışık olduğumuz pofuduk montlar, bu sezon da sokaklardaki hakimiyetini sürdürecek. Soğuk günlerde sıcak tutarken aynı zamanda da tarzınızı güçlendirecek bu montlara gardırobunuzda mutlaka yer açın.

 • 10/20
  Capcanlı Kırmızı

  Sonbahar gelirken ortalıkta bol bol kırmızılar görmeye şimdiden kendinizi alıştırın. Her zaman her yerde kendini fark ettiren kırmızılar, yeni sezonun öne çıkan renklerinden.

 • 11/20
  Büstiyer Korsaj Zarafeti

  İç giyim, moda dünyasının en büyük ilham kaynaklarından biri olmaya devam ediyor. New York’ta gerçekleşen çoğu defilede tasarımcılar büstiyere benzer görünümleri elbiselerine taşıdı. Kadınların muhteşem bel kıvrımlarını en zarif şekilde ortaya çıkaran bu trend, yeni sezonda vazgeçilmeziniz olacak gibi görünüyor.

 • 12/20
  Kürklü Kollar

  Geçen sezon kendini belli eden kürklü kollar, bu sezon ortalığı kasıp kavuracak! Paltolarınızdan kazaklarınıza kadar tarzınıza vahşi bir hareket katacak kürk detaylara alışmanızı öneririz.

 • 13/20
  Pembe ve Kırmızı Birleşimi

  Pembeyle kırmızıyı kombinlemeye şimdiye kadar çok alışık olmasanız da yeni sezon bu fikrinizi değiştirebilir. Bu iki rengin birleşiminden hoşlanmıyorsanız bile bu trende kayıtsız kalamayacaksınız.

 • 14/20
  Fiyonk Narinliği

  New York’ta fiyonklar podyumda olağanca narinlikleri ile süzüldü. İlkbahar/Yaz trendlerinde de etkisini gösteren fiyonklar hız kesmeden etkisini Sonbahar/Kış sezonunda da sürdürecek.

 • 15/20
  Güneş Sarısı

  Güneşin etkisini yitirdiği dönemlere girdiğinizde yazı hala üzerinizde taşımaya ne dersiniz? New York Moda Haftası’nda gerçekleşen defilelerde capcanlı sarılar, adeta bir güneş gibi kış dönemini aydınlatmaya geliyor.

 • 16/20
  Tüy Havası

  Tüyler de hız kesmeden yoluna devam ediyor! Birçok moda haftasının İlkbahar/Yaz trendlerinde de hakimiyetini sürdüren tüyleri birkaç sezon daha görmeye hazır olun. 

 • 17/20
  Romantik Fırfırlar

  New York Moda Haftası’nda gerçekleşen defilelerin çoğunun ortak bir noktası vardı: Romantizm! Zimmermann’ın Victoria Dönemi göndermelerinden Bottega Veneta’nın günlük stiline fırfırlar, yeni sezonda da bizimle.

 • 18/20
  Bakır Zarafeti

  New York’ta gerçekleşen her defilede bakıra rastlamak mümkündü! Yıllardır mücevherden modaya, renk verdiği her şeye dramatik bir zarafet katan bakır, yeni sezonda siyahın yerini alacak gibi görünüyor.

 • 19/20
  Payet Takımlar

  Moda haftasında gerçekleşen hemen hemen her defilede payet bir takım vardı. Tadashi Shoji’nin altın renginden Constantine’in yeşiline kadar bu takımlar, 2018 Sonbahar/Kış sezonundaki davetlerde gece elbiselerinin yerini almaya geliyor.

 • 20/20
  Gümüş Parlaklığı

  Altın ve pembelerden sonra parlama zamanı şimdi gümüşte! Birkaç sezondur görmeye alışık olduğumuz bu tonlara gardırobunuzda mutlaka yer açın.