• Arama

Tüm Zamanların En Güzel Oscar Elbiseleri

Oscar Ödülleri’nde öne çıkan en güzel elbiseleri mercek altına aldık.

Oscar Ödülleri yaklaşırken tüm zamanların Oscar Ödülleri kırmızı halısında giyilen, gelmiş geçmiş en güzel elbiseleri hatırlayalım istedik. Jennifer Lawrence’ın Dior’undan Audrey Hepburn’ün Givenchy’sine geçmişten bugüne en güzel Oscar elbiseleri...

 • 1/23
  Audrey Hepburn - Givenchy - 1954

  Audrey Hepburn, 1954 yılında katıldığı ilk Oscar Ödülleri’nde favori tasarımcılarından Givenchy imzalı bir elbise giydi. Çiçekli beyaz elbisesiyle göz kamaştıran Hepburn, Roman Holiday filmindeki rolüyle de en iyi kadın oyuncu Oscar’ını kazandı. 

  2017 yılına kadar bir daha en iyi kadın Oscar’ını kazanan hiçbir kadın oyuncu o sahneye ödülünü almaya çıkarken Givenchy tasarımı bir elbise giymedi. 

 • 2/23
  Sophia Loren - 1958

  1958 yılında Oscar Ödülleri’ne katılan Sophia Loren’in tercihi, o dönemin trendini de yansıtan saten çiçekli bir tasarımdan yana oldu. Loren dar kesim bu elbisesini, pırlanta küpeleri ve gösterişli ama zarif kolyesi ile tamamladı.

 • 3/23
  Cindy Crawford - Herve Leger - 1993

  Süpermodel Cindy Crawford, ilk katıldığı Oscar Ödülleri’nde vücudunu saran bir Herve Leger elbise ile boy gösterdi. Crawford ilk Oscar Ödül Töreni’ne Richard Gere ile katılmıştı.

 • 4/23
  Whitney Houston - 1994

  1994 yılında Oscar Ödül Töreni’ne katılan Whitney Houston, ödül sunmak için sahneye çıkmıştı. Houston, alışılagelmişin dışındaki beyaz ceket pantolon takımıyla oldukça şık gözüküyordu. 

 • 5/23
  Elizabeth Hurley - Versace - 1995

  90’ların ışıltılı elbiselerinden biri de 1995 yılında Elizabeth Hurley’nin üzerinde Oscar Ödülleri’ndeydi. Versace tasarımı ışıltılı elbise ile Hurley gecenin en şık isimlerinden biriydi. 

 • 6/23
  Julia Roberts - Valentino - 2001

  Erin Brockovich’deki rolüyle Oscar kazanan Julia Roberts’ın Valentino elbisesi, 2001 Oscar Ödül Töreni kırmızı halısının en iyilerindendi. Kırmızı halılardan sonra pek çok elbise, tasarımcısına geri dönse de; Julia Roberts Oscar kazandığı bu elbisesini hala yatağının altında bir kutuda saklıyor.

 • 7/23
  Halle Berry - Elie Saab - 2002

  Oscar Ödülleri’nde bir ilk, 2002 yılında Halle Berry’nin en iyi kadın oyuncu Oscar’ını kazanması ile yaşandı. Halle Berry, en iyi kadın oyuncu Oscar’ını kazanan ilk siyahi oyuncu olurken; giydiği çiçek detaylı transparan Elie Saab elbisesiyle de çok konuşuldu. 

 • 8/23
  Kate Hudson - Atelier Versace - 2003

  Kate Hudson 2003 yılında Oscar Ödülleri’ne şampanya rengi bu zarif Atelier Versace tasarımı elbiseyle katıldı. Hudson, dantel detaylı elbisesini zarif küpeleri ve bileziğiyle tamamladı.

 • 9/23
  Charlize Theron - Dior - 2004

  Charlize Theron 2004’te en iyi kadın oyuncu Oscar’ını kazanırken mükemmel gözüküyordu. Kısa sarı saçları, yanık teni ve Dior tasarımı ışıltılı elbisesi o yılın en iyilerinden biriydi.

 • 10/23
  Michelle Williams - Vera Wang - 2006

  Michelle Williams'ın safran sarısı Vera Wang elbisesi Oscar Kırmızı Halı’sının en iyilerinden bir diğeri. Sarı bir elbise içinde güzel görünmek o denli zor olsa da Williams bunu çok iyi başardı.

 • 11/23
  Nicole Kidman - Balenciaga - 2007

  Nicole Kidman’ın 2007 yılında Oscar Kırmızı Halı’sına giydiği kırmızı Balenciaga elbisesi çok konuşulmuştu. Kidman’ın bir röportajında söylediği gibi, bu elbise hakkında basında olumlu olumsuz pek çok yorum çıktı fakat Nicole Kidman bu elbisenin kesimini çok beğendiğini ısrarla belirtti.

 • 12/23
  Marion Cotillard - Jean Paul Gaultier - 2008

  Şüphesiz ki 2008 Oscar Ödül Töreni’nin en çok konuşulan moda anlarından biri Marion Cotillard’ın Jean Paul Gaultier tasarımı elbisesiydi. Deniz kızı figürünü andıran elbise, gecenin en çok beğenilenlerinden biriydi.

   

 • 13/23
  Cate Blanchett - Givenchy - 2011

  Zarif stiliyle her zaman ön plana çıkan Cate Blanchett’ın 2011 Oscar Ödülleri’ndeki tercihi Givenchy Haute Couture koleksiyonundan oldu. Kırmızı halı için riski bir tasarımı olan elbisenin sevenleri olduğu kadar beğenmeyenleri de oldu. Ama yine de farklı tarzıyla Oscar’a damgasını vuran elbiseler arasındaki yerini aldı.

 • 14/23
  Meryl Streep - 2012

  En iyi kadın oyuncu Oscar adaylığında rekoru elinde tutan Meryl Streep’in 2012’deki elbisesi en iyilerinden biriydi. Aynı yıl The Iron Lady filmindeki rolüyle Oscar’ı kazanan Streep, altın tonlarındaki bu elbisesiyle de tüm dikkatleri üzerinden topladı.

 • 15/23
  Angelina Jolie - Atelier Versace -2012

  Angelina Jolie ve sağ bacağı 2012 Oscar Ödülleri’nde en çok konuşulan konulardan biriydi. Giydiği Atelier Versace elbisesinin bacak yırtmacını göstermek isterken sağ bacağını ilginç bir şekilde açıp öne çıkaran Jolie, ödül töreninden sonra sosyal medyada uzun günler konuşuldu. 

  Bu sayede de Atelier Versace tasarımı bu elbise Oscar’ın en iyileri arasındaki yerini aldı.

 • 16/23
  Gwyneth Paltrow - Tom Ford - 2012

  2012 Oscar kırmızı halısının en zarif ismi Tom Ford tasarımı elbisesiyle Gwyneth Paltrow’du. Beyaz elbisesinin üstünde uzun bir pelerin olan Paltrow, bu iddialı tercihiyle modaya da yön vererek özel tasarım pelerinlerin kırmızı halıda da giyilebileceğini gösterdi.

 • 17/23
  Jennifer Lawrence - Dior - 2012

  Jennifer Lawrence, Oscar Ödülleri’nde sahneye çıkarken düşmeseydi belki de bu elbisenin ne kadar güzel olduğu anlaşılamayacaktı. 2012’de Dior’un yüzü olan Lawrence’ın bu elbisesi, Oscar’ın en iyilerinden.

 • 18/23
  Lupita Nyong'o - Calvin Klein- 2015

  12 Yıllık Esaret filmindeki rolüyle ünlü olan Lupita Nyong'o kısa süre içinde bir stil ikonu haline geldi. 2015 Oscar Ödülleri’ne incilerle kaplı Calvin Klein tasarımı elbisesiyle katılan Nyong'o, gecenin en stil sahibi isimlerinden biriydi.  

 • 19/23
  Cate Blanchett - Armani Prive - 2016

  2016 Oscar Ödülleri’nin en iyilerinden biri su yeşili elbisesiyle Cate Blanchett’dı. 3 boyutlu çiçeklerle süslü Armani Prive tasarımı elbise Oscar için riskli bir seçim olsa da, elbiseyi taşıyan Cate Blanchett olunca ortaya yine çok zarif bir görünüm çıktı.

 • 20/23
  Charlize Theron - Dior - 2016

  Charlize Theron 2016 Oscar Ödülleri’ne en sevdiği moda evlerinden birinin tasarımıyla katıldı. Dior imzalı bu kırmızı elbise, Theron’un sade ama zarif bir görünüm yakalamasını sağlamıştı.

 • 21/23
  Margot Robbie - Chanel Haute Couture - 2018

  2018 Oscar Ödül Töreni’nde en iyi kadın oyuncu kategorisine aday olan Margot Robbie, Chanel’in özel tasarımı bembeyaz bir Haute Couture elbiseyle adeta göz doldurdu.

 • 22/23
  Emma Stone - Givenchy - 2017

  La La Land’deki rolüyle en iyi kadın oyuncu Oscar’ını kazanan Emma Stone, Givenchy tasarımı elbisesiyle çok konuşuldu. Moda dünyasını ikiye ayıran püsküllü ve altın ışıltılı elbisenin bir diğer özelliği ise yıllar sonra Givenchy tasarımı bir elbise ile ödül alınması oldu.

  En son 1954’te Audrey Hepburn, en iyi kadın oyuncu Oscar’ını kazanırken Givenchy tasarımı bir elbise giymişti. 63 yıl sonra ilk kez en iyi kadın oyuncu Oscar’ını kazanan bir oyuncu tercihini Givenchy’den yana yaptı. 

 • 23/23
  Amy Adams - Versace - 2019