• Arama

Büyüleyici Kış Olimpiyatları Başkentleri

Vancouver’dan Salt Lake City’e, St. Moritz’den Chamonix Mont-Blanc’e, gelmiş geçmiş en büyüleyici kış olimpiyat kasabalarını mercek altına aldık.

 • 1/5
  Vancouver

  2010 senesinde 21. Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmış olan Vancouver, Kanada’nın Batı şeridinde yer alan en önemli ve prestijli şehir olması ile dikkat çekiyor. Cypress Mountain adlı kayak bölgesi 53 pisti ve 19 km uzunluğa sahip Cross Country patikaları ile ziyaret etmeniz gereken en önemli ve büyüleyici olimpik alanların başında geliyor.

 • 2/5
  Chamonix Mont-Blanc

  1924 senesinde dünyanın ilk Kış Olimpiyatı’na ev sahipliği yapmış olan Chamonix, günümüzde hala oldukça popüler olan bir Fransız kış kasabası. Birbirinden lüks otellerin ve restaurantların konumlandığı bölgede Hôtel Hameau Albert, hem konaklama hem de restaurant alternatifleriyle en çarpıcı olanı. Kayağa alternatif bir aktivite içinde karların içinde konumlanan bir parkurda paintball oynamanız mümkün.

 • 3/5
  Salt Lake City

  Amerika’da kışın vazgeçilmez kasabalarından biri olan Salt Lake City, 2002 senesinde olimpiyatlara ev sahipliği yaparak daha da ön plana çıkmayı başardı. Olimpik pistlere yakınlığı ve Amerika’nın en iyi kayak otellerinden birisi olarak adlandırılan Waldorf Astoria Park City ise mükemmel bir kış tatilinin vazgeçilmez lükslerinden biri olarak biliniyor. Utah Olimpiyat Parkı’nı ziyaret ederek çeşitli aktivitelere katılarak olimpiyat ruhunu tekrardan yaşayabilirsiniz.

 • 4/5
  St. Moritz

  1928 ve 1948 senelerinde iki kere olimpiyatlara ev sahipliği yapmış olan St. Moritz, İsviçre’nin vazgeçilmez kayak destinasyonlarının en başında yer alıyor. Unutulmaz bir olimpik tecrübe için iki olimpiyata da tanıklık etmiş olan, 1908 senesinde açılmış Waldhaus Sils’te konaklayabilirsiniz. Özel olimpiyat safarisini rezerve ederseniz efsanevi olimpiyat pisti Engadine’den kaymanız da mümkün. Alternatif olarak İsviçreli buzpateni şampiyonu Diana Pedretti’den dersler de alabilirsiniz.

 • 5/5
  Innsbruck

  1964 ve 1976 senelerinde olimpiyat şehri olma şansına ik kere erişmiş olan Innsbruck, Tirol bölgesinin en büyük şehri. St Anton ve Kitzbühel gibi lüks kasabalara yakınlığı ile dikkat çeken şehrin gizli cevheri ise Seefeld bölgesi. Deniz bölgesinden bir hayli yüksekte konumlanan bu bölgede muhteşem bir doğanın ortasında konaklamak için Interalpen Hotel bir numaralı seçenek. Dışarıda bulunan sıcak hava havuzu ve oldukça geniş Spa imkanları ile hem rahatlayıp hem de en güzel pistlerde kayak kaymak için mükemmel bir fırsat.