• Arama

National Geographic 2018 Özel Keşif Gezileri

Geçtiğimiz 130 sene boyunca bilim adamları, hikaye anlatıcıları ve maceraperestler saklı kalmış kültürleri, okyanusların derinliklerini ve dağların zirvelerini aşarak yaşadığımız gezegeni daha iyi anlamamıza yardımcı oldular. National Geographic Keşif Gezileri de bu mirası devralarak ve sizinle paylaşarak dünyayı daha yakından görmenize aracı oluyor. 2018’de de benzersiz deneyimler sunan National Geographic’ten sizin için seçtiğimiz özel keşif gezileri…

 • 1/10
  Tanzanya Keşif Gezisi, 9 gün

  Zebraların antiloplarla yan yana koştuğu geniş çayırlardan var olduğundan dahi haberdar olmadığınız türlerin yaşadığı Ngorongoro Krateri’ne, Tanzanya nefes kesici manzarası ise keşfedilmeyi bekliyor. Bu geziye katıldığınızda fil, aslan ve leopar sürülerine ev sahipliği yapan Tarangire Ulusal Parkı’nda safariye çıkabilir; bu macerayı National Geographic özel rehberliğinde benzersiz bir deneyime dönüştürebilirsiniz.

  2018 içinde 5 kez düzenlenecek gezinin fiyatları 8.795 dolardan başlıyor.

 • 2/10
  Güney Afrika Keşif Gezisi, 10 gün

  Dramatik sahil şeridinden ikonik canlıların yaşadığı bozkırlarına Güney Afrika doğa ile kurulan bağların en cömert olduğu bölgelerden. Bu geziye katılarak Cape Town’u özel bir rehber eşliğinde keşfedebilir, kuytu ormanlarda yetişen egzotik çiçeklerin büyüsüne kapılabilirsiniz. Ardından Kruger Ulusal Parkı’nda heyecan verici bir safari deneyimi yaşayabilirsiniz.

  Sene içinde 4 ayrı dönemde gerçekleştirilecek turların katılım ücretleri 6.995 dolardan başlıyor.

 • 3/10
  Fas Keşif Gezisi, 9 gün

  Toprak duvarlı evler, çini ile kaplanmış saraylar, baharat yığınlarının ve zeytin dallarının renkleri ile sarmalanmış sokaklar… İşte Fas’ın büyüsüne hayat veren birkaç madde. Daha fazlası ise bu keşif gezisinde; özel rehber eşliğinde altı farklı UNESCO Dünya Mirası bölgesini ziyaret etme, Atlas Dağları’nda geleneksel nane çayını yudumlama, Fes’in antik renkli pazar ve cami labirentlerinde dolanma fırsatı.

  Ocak-Haziran ve Eylül-Aralık dönemleri arasında yapılacak keşif gezilerinin ücreti 4.595 dolardan başlıyor.

 • 4/10
  Tayland Keşif Gezisi, 11 gün

  Tayland’ın yemyeşil cangılları ve sisli dağları, koloni dönemi mimarisi, huzurlu tapınakları ve kaotik açık hava pazarları ile iç içe geçerek eşi benzeri görülmemiş bir doku sunuyor. Bu keşif gezisi ise Taylandlı bir şef ile Don Wai’de geleneksel uzun bir kayık ile süzülmenin ardından yemek dersi almayı, Wiang Kum Kam antik kentinde at binmeyi, Kui Buri Ulusal Parkı’nı fil sırtında gezmeyi, kuzey dağ yerlilerinin evlerini ve yaşamlarını ziyaret etmeyi vadediyor.

  Gezi Ocak-Nisan ve Kasım-Aralık ayları olacak şekilde düzenleniyor; katılım ücreti 5.195 dolardan başlıyor.

 • 5/10
  Vietnam & Kamboçya Keşif Gezisi, 10 gün

  Angkor tapınaklarından Ha Long Körfezi karst zirvelerine, Çinhindi bölgesi kültürel mirası ve doğal güzellikleri bakımından benzersiz zenginliklere gebe. Siz de bu güzellikler içinde Angkor Wat’a özel bir ziyarette bulunabilir, geleneksel stilde tai öğrenebilir, Mekong Deltası’ndaki çiftçilerle tanışabilir ve kozmopolit Ho Chi Minh şehrini ziyaret edebilirsiniz.

  Ocak-Mart ve Ekim-Aralık ayları arasında düzenlenen özel keşif gezilerine katılım ücreti 5.295 dolardan başlıyor.

 • 6/10
  Bhutan Keşif Gezisi, 9 gün

  Uçsuz bucaksız Himalayalar’ın zirvesinde konumlanan Bhutan, Budist geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bir ülke. Siz de Bhutanlıların hayatlarına dahil olmak; keşişlerle, rahibelerle, çiftçilerle ve zanaatkarlarla tanışmak isterseniz bu küçük krallığı National Geographic’in özel ve yerel rehberleri ile keşfetmelisiniz.

  Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları dışında senenin her döneminde gerçekleştirilen gezilerin katılım ücreti 5.695 dolar.

 • 7/10
  Çin Keşif Gezisi, 10 gün

  Işıltılı gökdelenlerinin ardında Çin, halen antik çağlarda atmaya devam kalbi ve renkli tarihi ile keşfedilmeyi bekliyor. Çin İmparatorluğu’nun mirası olan lahitler, terk edilmiş şehirler ve saygın tapınaklar ile eşsiz bahçeler, yerel pazarlar Çin’in geçmişi ve şimdiki zamanı arasında dokunan mekikte deneyimleyebileceklerinizden.

  Tüm sene boyunca açık olan gezi takvimine katılım ücreti 4.395 dolardan başlıyor.

 • 8/10
  Avustralya Keşif Gezisi, 13 gün

  Rock Center kayalıklarından Great Barrier mercanlarına, Avustralya’yı zirvesinden en derinine kadar benzersiz bir perspektifte keşfetmeye hazır olun! Bu keşif gezisi ile Uluru gün doğumunda uyanıp antik mağara resimlerini inceleyebilir, Kanguru Adaları’nın benzersiz coğrafyasında günü bitirebilir, Büyük Set Resifi’nde kaplumbağalarla şnorkelle dalış şansı elde edebilirsiniz.

  Ocak-Mart ve Eylül-Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek gezilere katılım ücreti 11.295 dolardan başlıyor.

 • 9/10
  İzlanda Keşif Gezisi, 7 gün

  Coğrafyası itibariyle doğanın en dramatik anlarına sahne olan İzlanda, buzun ve ateşin bir arada var olduğu tek ülke. At sırtında jeotermal havuzlara doğru yol çıkmak, fiyordların ve volkanik dağların dokusuna yakından bakmak ve Mavi Lagun’un şifalı sularına dalmak için bu gezi bulunmaz bir fırsat.

  Sene boyunca açık olan gezi takvimi için katılım ücreti 5.995 dolardan başlıyor.

 • 10/10
  Patagonya Keşif Gezisi, 10 gün

  Arjantin’in buzla kaplı arazileri ve Şili fiyordları boyunca uzanan Patagonya, yürüyerek, at sırtında ve 4x4’ler ile keşfetmeniz için sizi bekliyor. El değmemiş topraklarda saklı turkuaz gölleri ve olağanca coşkusuyla akan şelaleleri ile Patagonya’yı evi bellemiş yerlilerin kültürleri National Geographic rehberleri eşliğinde deneyimleyebileceklerinizden sadece bazıları.

  Ocak-Mart, Ekim ve Kasım-Mart ayları içinde düzenlenen gezilerin katılım ücreti 7.995 dolardan başlıyor.