• Arama

2018'in En Çarpıcı Saat Modelleri

Birbirinden önemli markaların, birbirinden değerli modellerini sunduğu SIHH 2018’den saatseverlerin gözlerini parlatacak modelleri tanıtmaya devam ediyoruz. Sizler için 10 farklı özellikle güçlendirilmiş modelleri derledik. Keyifli okumalar.

 • 1/10
  Audemars Piguet, Royak Oak RD#2 Perpetual Calendar Ultra-Thin

  Audemars Piguet’nin, tam beş yıllık uzun çalışmalar sonunda geliştirdiği ultra ince perpetual takvimli kalibresi bu yılın en önemli yeniliklerinden biri oldu. İnce mekanizması kalitesini koruyarak 40 saat güç rezervi sağlıyor. 950 platin kasaya ve bileziğe sahip. Kadranı ise ‘Grande Tapisserie’ desenli. Kendinden kurum perpetual takvimli mekanizması 2.89 mm, kasası ise 6.30 mm kalınlığında.

 • 2/10
  Vacheron Constantin, Overseas Dual Time

  Vacheron Constantin’in modern çizgiler barındıran yüksek saatçilik ürünü Overseas koleksiyonuna Dual Time modeli eklendi. Cenevre mührüne sahip model, 18k pembe altından üretildi ve 41 mm. kasa çapına sahip. Otomatik mekanizması tamamiyle markanın atölyelerinde yaratıldı. Lacivert ve gümüşi kadranlı 2 alternatifi bulunan ve 150 metreye kadar su geçirmezlik özelliği olan model, 60 saatlik güç rezervi özelliği ile donanımlandırıldı. 3 farklı kayış ile sunuluyor.

 • 3/10
  A.Lange & Söhne, Triple Split

  A. Lange & Söhne, SIHH öncesi ustasına saygı niteliğinde limitli olarak sunduğu modelinden sonra Triple Split modelini tanıtmasıyla dünyada bir ilke imza atarak saatseverlerin gönlünü fethetti. Markanın Saxonia koleksiyonuna ait Triple Split, kronograf saat özelliği 12 saate kadar lap alarak zamanı ölçüyor. 43.2mm çapında 18k beyaz altın kasaya sahip. Akrep ve yelkovanı karanlıkta görmeyi kolaylaştıran fosfor dolgu ile işlenmiş. 55 saat güç rezervi bulunuyor. Kadranı gri tonda masif gümüşten yapıldı ve 100 adet olarak sınırlı edisyon ile üretildi.

  Fiyatı: 147.000 CHF

 •  

 • 4/10
  Parmigiani Fleurier, New Kalpa Chronor

  Parmigiani Fleurier‘in 2001 yılından itibaren ikonik modelleri arasında yer alan Kalpa ailesi bu yıl eklenen yeni modellerle daha da genişledi. Modellerden biri olan Kalpa Chronor’un fıçı kasası içerisindeki mekanizması kendi atölyelerinde geliştirildi.  Dünyanın ilk masif altın, kendinden kurum krono ile entegre edilmiş mekanizması olarak tanıtıldı. 30 metre suya dayanabiliyor. 50 adet üretildi.

  Fiyatı: 147.000 CHF

 • 5/10
  Girard-Perregaux, Neo Tourbillon Three Bridges Skeleton

  Girard-Perregaux, daha önce çıkardığı Three Gold Bridges Tourbillon modeline yeni bir imaj kazandırarak Neo Tourbillon Three Bridges Skeleton’u tanıttı. Daha şık, daha net ve daha uygun fiyata sunuluyor. 45 mm. çapındaki titanyum kasası 15.85 mm kalınlığında. Hafif kavisli tasarımı panoramik olarak kadranın sergilenmesini sağlıyor. 

  Fiyatı: 147.000 CHF

 • 6/10
  Ulysse Nardin, Freak Vision

  Ulysse Nardin’in en çılgın konsepti Freak koleksiyonunu tanıttığı günden itibaren,  haklı olarak her yıl yenilikleri merakla beklenir oldu. Ruhumuzun en çılgın köşesine hitap eden Freak, SIHH 2018’de de beklenileni sundu ve Freak Vision’ı tanıttı. Freak  ailesinin ilk otomatik modeli Freak Vision, yüksek saatçilik ile yeniliklerin iç içe olduğu bir saat. Dolayısıyla saatseverlerin beğenisini kazanan bu yılın modelleri arasında ön sıralara yerleşti.

  Özgürlüğün en cesur hali, süper hafif silisyum denge çarkında nikel kullanıldı. Kubbeli kristal camı ise yeni ve ince kasa tasarımının üzerine zarifçe kapatıyor. Baget olarak konumlanmış, 1 saatte dönüş yapan otomatik mekanizması Flying carousel’e ev sahipliği yapıyor. 45 mm platin kasalı modelin 50 saat güç saklama özelliği var ve 30 metre su basıncına dayanıklı. 

  Fiyat: 95.000 CHF

 • 7/10
  Greubel Forsey, GMT Earth Tourbillon 24 Sec

  Markanın hem sahibi hem de saat ustaları olan Robert Greubel ve Stephen Forsey, saatçilik dünyasına yeni bir mimari yapı kazandıran konseptini bu yıl GMT Tourbillon 24 Sec modeli ile sundu. GMT Earth Tourbillon 24 Sec, titanyumdan yapılan 360⁰ Dünya’nın üç boyutlu görünümünü saat yedi konumunda sunarak, bir kez daha saatçilik sınırları genişletiyor. Güney Kutbu’ndan Kuzey Kutbu’na kadar tüm Dünya’yı gözler önüne seriyor. 

  Uzun yılların çalışmaları ile eşsiz mekanizması kasa ve bölümleri ile uyumlu olarak şekillendirildi ve 33 adet sınırlı olarak üretildi. Tourbillon ve GMT özelliklerine sahip. 45.50 mm çaplı beyaz altın kasası içerisinde yer alan mekanizması safir cam ile korunuyor. Kasanın arkasında yer alan safir disk üzerinde 24 şehrin zaman dilimi kış – yaz saatleri ile birlikte gösteriliyor. Çok katmanlı kadranında ise saat, sentetik safir üzerinde okunuyor. 72 saat güç rezerv özelliği var. 

  Fiyatı: 610.000 CHF

 • 8/10
  Panerai, L’Astronomo

  Markanın L’Astronomo-Luminor 1950 Tourbillon Moon Phases Equation of Time GMT, ilk ay fazı bulunan modeli olarak tanıtıldı. Ayrıca polarize kristal tarih göstergesi de yeni bir uygulama. Gün ve gece göstergesine ait olan mekanizması iki farklı diskten oluşuyor ve koordinasyonlu olarak ay hareketini ortaya çıkarıyor. Model limitli veya seri üretim değil; tamamıyla kişiselleştirilebilen sipariş ile üretiliyor. İskeletleştirilmiş mekanizması kadranın ön ve arkasının rahatlıkla izlenmesini sağlıyor. 50 mm çapında fırçalanmış titanyum kasası elle kurum mekanizmasına ev sahipliği yapıyor. 96 saat güç rezervine sahip.100 metreye kadar suya dayanıklılığı var.

  Fiyatı: Müşteri talebine göre değişiyor 

 • 9/10
  Richard Mille, RM 53-01 Tourbillon Pablo Mac Donough

  Polo, içerisinde centilmenliği, gücü, hızı ve dayanıklılığı barındıran bir spor olarak tanımlanıyor. Zorlukları seçen Richard Mille ise bu yıl dünyanın en iyi Polo oyuncusu olan Pablo Mac Donough ile işbirliği yaparak markasını dinamizmin kollarına teslim etti. Güçlendirilmiş kendinden kurum tourbillon kalibre, karbon TPT®kasasının üzerinde yansıtmayan safir kristal camı bulunuyor. 30 adet limitli olarak üretildi.

 • 10/10
  Hermés, Carré H

  Markanın 2010 yılında tanıttığı Carré H, kare saat tasarımı Marc Berthier tarafından modern ve estetik çizgileri öne çıkartılarak yaratıldı. İkonikleşmiş tasarım, birkaç milimetre daha büyük olup ışık oyunlarına kadranında yer verilen çelik kasası ve özel oluşturulan fontu ile yeniden sunuldu. Rakamların önlerine özel fontunda “0” eklenmesi ile farklığını daha da artırıyor. 38x38 mm ölçülerinde, kasa önü ve arkasında bulunan safir kristal camı ışığı yansıtmama özelliğine sahip. Koyu gri veya siyah kadranlı olarak seçenekleri bulunuyor. 50 saat güç rezervine sahip.

  Fiyatı: 7.725$