• Arama

Londra Moda Haftası’ndan 2017-18 Sonbahar/Kış Trendleri

 • 10/10
  Nicoll Mavisi

  2016’da vefat eden tasarımcı Richard Nicoll’u şereflendirmek için, yakın arkadaşları tarafından seçilen ve Pantone Colour Institute tarafından geliştirilen, “Nicoll Mavisi” isimli yeni bir mavi renk tonu yaratıldı. Bu soluk maviyi; Roksanda, Emilia Wickstead, Anya Hindmarch ve Temperley London Londra Moda Haftasında gerçekleştirdikleri defilelerde kullandılar. 

 • 9/10
  Dökümlü Etek Üzerine Büyük Kazak

  Elinizde büyük beden bir kazak ve bir etek varsa, hemen şimdi bu örneklerden bir kere denemelisiniz. Fazla sıcak olmayan havalarda, bu şekilde bir kombin yapmak üzerinizde çok iyi duracaktır. Sadece Topshop ve Peter Pilotto gibi defilelerde değil podyum dışında da moda editörlerinin arasında böyle bir görünüm çokça uygulandı. Eminiz ki yakında siz de uygulayacaksınız.

 • 8/10
  Mor

  Moda haftalarında tasarımcılar tarafından sıklıkla kullanılan pembe, bu sene yerini  leylak, lila ve koyu mora bıraktı. Tasarımcıların bu yeni tonlara kendilerini nasıl adadıklarına bakılırsa baştan ayağa giymekte hiçbir sakınca yok.

 • 7/10
  Yorgan Paltolar

  Bu kışın pofuduk mont trendi azalmaya dair bir işaret göstermediği gibi, konforla şişlik bir kademe daha ileri gidiyor ve Preen’in mankenleri klasik yorganları sokağa çıkarıyor.

 • 6/10
  Asimetrik Trikolar

  Asimetrik kesim trikolar sonbahar/kış 2017 sezonunda ebat dengesi sağlıyor. Uzun kollu ve düğmeli bir gömlek üzerine asimetrik bir triko eklemek, bu sezon Burberry’den öğrendiğimiz bir tarz numarasıdır. Denediğinizde Burberry’nin yanılmadığını anlayacaksınız.

 • 5/10
  Burgulu Detaylar

  Moda ayına nüfuz eden en büyük trendlerden biri burgu detaylarıdır. Cinched-waist silüetleri sonbahar/kış 2017 için inanılmaz derecede popülerdir ve tasarımcılar kemerle ya da terzilikle oranlara ulaşamadıklarında, benzersiz ve karmaşık yollarla kıyafetlerin önlerini büküyor ve ya düğümlüyorlardı. 

 • 4/10
  Simsiyah

  Baştan ayağa siyah giyerken en çok karşılaşılan problemlerden biri, siyahların tonlarının tutmuyor olmasıdır. Görünen o ki, önümüzdeki sezon böyle bir sorununuz olmayacak, her siyahı dilediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz.

 • 3/10
  Ekose

  Tabii ki ekose olmadan bir kış sezonu düşünülemez ve aynı zamanda şanslıyız ki onları giymek de çok kolaydır. Klasik desenler Mulberry ve Daks defilelerinde sahnedeydi. Koyu ekoseleri, Galler Prensi’nde ve pencere camında kullanmaya kadar, bu trendi sonbaharda kesinlikle dış giyiminize kanalize edeceksiniz.

 • 2/10
  Floral

  Çiçek desenleri hangi mevsimde olursa olsun insanın ruhunu okşar. Gelecek sezonda da çiçek desenlerinin hakimiyet sürüyor olması, kışın ortasında bile olsa içinizi açacak gibi görünüyor.

 • 1/10
  Kadife

  Sonbahar/Kış 2017 sezonunda da, her yerde olan kadifelerden kaçış yok. Londra tasarımcıları da New York tasarımcıları kadar kumaşlara takıntılıdır. Mary Katrantzou ve Christopher Kane’in her ikisi de hikayelerini muhteşem elbiseler, ısmarlama takımlar ve düz çizgi ya da iki ucu birbirine birleştirilmiş kadifeleri zıt dokular üzerinde yorumladılar.