• Arama

Paris Couture Haftası 2017

 • 11/11
  Alexandre Vauthier

  Kesik denimleri bir couture şovunda göstermeyi sadece Alexandre Vauthier hayal edebilir. 80’lerden ilham aldığı koleksiyonunda tek omuzlu elbiseler, balon etekler, pofuduk kollar başroldeydi. 

 • 10/11
  Chanel

  Tüm şovlarında beklenmeyeni sunan Karl Lagerfeld, Chanel için bu defa bir “kaşık”tan ilham aldı. Daha spesifik olmak gerekirse, yeni silüetlerin ilham kaynağı İsviçreli sanatçı Alberto Giacometti’nin 1926 yılında yaptığı Spoon Woman (Kaşık Kadın) heykeli. Yüksek belli etekler, bombeli ve kabarık bel kesimleri bunu kanıtlıyor.

 • 9/11
  Dior Couture

  Dior şovu iki önemli olaya tanıklık etti; modaevinin 70. yılı kutlanırken, Maria Grazia Chiuri de ilk couture koleksiyonunu sundu (kendisi aynı zamanda Dior’un ilk kadın tasarımcısı). Frances Hodgson Burnett’in “Gizli Bahçe”sinden ilham alınan koleksiyon masalsı bir orman ortamında, fantastik bir perimasalından izler taşıyarak Dior’un tüm naifliğini yansıttı.

 • 8/11
  Elie Saab

  Prensesleri podyuma taşıyan ve şifonlar üzerinde harikalar yaratan Elie Saab, Paris’te bir kez daha ayakta alkışlandı. Doğal ve pastel renklerin hakim olduğu koleksiyonda bu senenin ortaya çıkan rengi ise lacivert oldu.

 • 7/11
  Giambattista Valli

  Moğol İmparatorluğu'nun görkemli Pers bahçelerinin etrafında dolaştığınızı hayal edin. Sonra gerçeğe, Marie Antoinette’in mektuplarını koruyan Musee des Archives Nationales’e dönün. İşte Giambattista Valli’nin couture koleksiyonun başlangıç noktası tam olarak bu. Zarif, abartılı olmayan ve şık bir kadına adanmış bir koleksiyon. Meraklı, deneysel, sıra dışı ve göçebe ruhlu tüm kadınlar Valli’nin renkli dünyasında bekleniyor.

 • 6/11
  Giorgio Armani Privé

  Yüksek bel krep pantolonlar ve kısa ceketler ile Armani kadını yine ciddiyetini koruyor. Turuncu ve sarı siyahla buluşurken, payetin ve üç boyutlu işlemelerin uyumuna şahitlik ediyoruz.

 • 5/11
  Givenchy

  Riccardo Tisci’nin yaratıcı yönetmeni olduğu Givenchy, Paris’te yine en konuşulan koleksiyona imza attı. Maskülen tasarımlar sayesinde markanın çizgisinden şaşmayan koleksiyonda siyahlar ve deriler yine esas kahramandı.

 • 4/11
  Ralph & Russo

  2014 yılında kurulan İngiliz marka Ralph & Russo’nun couture koleksiyonuna bu defa aynı anda hem alışveriş yapan hem de selfie çekebilen kadınlar ilham vermiş. Geleneksel couture ögelerinden tüyler ve ışıltılar yine ön planda.

 • 3/11
  Valentino

  Valentino’nun kreatif direktörü Pierpaolo Piccioli son koleksiyonu için “gerçek bir hayal” tanımını kullanıyor. Koleksiyona baktığınızda da bir rüyayla karşılaştığınızı hissediyorsunuz. Daha masum, daha sade, daha yalın Valentino kadınları… 

 • 2/11
  Viktor & Rolf

  Canlı renklerin bir araya gelişinin yarattığı şımarık kadın imajı Viktor&Rolf’un couture koleksiyonunda yeniden can buluyor. Farklı desenler, asimetrik kesimler ve üç boyutlu kabartma tül detaylar gibi birçok stil bir arada. Gingham deseninden bir anda çiçekli bir desene geçiş yapabiliyorsunuz.

 • 1/11
  Zuhair Murad

  Lübnanlı tasarımcı Zuhair Murad 2017 couture koleksiyonunda ilham kaynağını havai fişeklerden alıyor ve canlı renklerin en parlaklarını tasarımlarında yer veriyor.