• Arama

Dubai’de Çocuklarla Yapabileceğiniz En Eğlenceli 10 Aktivite

Bir çöl üzerinde kurulan ve sınırsız fırsatlar sunan Dubai lüks otelleri, sıcak havası, çöl safarisi deneyimlerinin dışında ancak üç günde tüm dükkanlarını gezebileceğiniz dev alışveriş merkezleri, gurme restoranları, eğlence parkları, su parkları gibi sonsuz aktivitesiyle hem yetişkinler için hem de çocuklar için eğlenceli bir tatilin adresi.

Sömestr tatili yaklaşıyorken, çocuklarınıza güzel bir hediye verip kendinize de zaman ayıracak bir seyahat düşünüyorsanız “Neden Dubai’ye gitmelisiniz?”, “Çocuklarla Dubai’ye neden gitmelisiniz?” biraz bahsedelim…

 • 1/11
  Tema Parklar Cenneti

  Dubai'nin Hollywood temalı parkı Motiongate, gerçeğinden farksız bir nehir dünyası sunan Riverland, dünyada Bollywood kültürüne adanan ilk tema parkı Bollywood, artık bir efsane haline gelen Legoland gibi mega parklarıyla sınırsız eğlence sunuyor. Sadece çocukların değil yetişkinlerin de hiç bırakıp gitmek istemeyeceği bambaşka dünyaları yaşamaya hazır olun!

 • 2/11
  The Green Planet

  Tropikal ormanların mucizelerini keşfetmeye hazır mısınız? The Green Planet, tamamı egzotik fauna ve flora ile kaplanmış yağmur ormanları deneyimi yaşatıyor. Kapalı bir ekosistem olarak tasarlanan The Green Planet, 3000'den fazla bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapıyor.

  Dünyada insan yapımı olan en büyük orman alanı olan mekanda dünyanın yaşayan en eski ekosistemlerinden birini deneyimleyecek olmak 7'den 70'e herkes için unutulmaz bir deneyim.

 • 3/11
  Wild Wadi

  Burj Al Arab'ın hemen yanında yer alan Wild Wadi, şehrin en fantastik su parklarından bir tanesi. Çocuk dostu oyuncaklarla birlikte 30'un üzerinde kaydırağın bulunduğu su parkında 33 metre yükseklikte sörf deneyimi yaşamak da mümkün.

 • 4/11
  Çölde Safari

  Dubai demek biraz da çölde safari yapmak değil mi? Her gidenin katılması siz de ‘fazla turistik’ etkisi yaratmasın. 4×4 jeeplerle veya atv (quad biking) araçlarla çöldeki kum tepeleri üzerinde yapacağınız yolculuğun en heyecanlı kısmı ise ‘dune bashing’ denilen ani manevralarla kum tepeleri arasında araçların hareket etmesi. Safari günde 3 kez yapılabiliyor; sabah, öğle veya akşamüstü saatlerini tercih etmek size kalmış. Tabi unutmadani safari öncesi ağır şeyler yememenizi öneririz; yaklaşık 20 dakika süren ‘dune bashing’ bölümü için bu uyarıyı dikkate alın.

 • 5/11
  Akvaryumlar

  Dubai’nin artık markalaşmış iki büyük akvaryumu sualtı hayatına dair merak ettiğiniz her şeye cevap veriyor. Dubai Mall içerisinde yer alan Dubai Aquarium, dünyanın en büyük akvaryumlarından bir tanesi. 140'tan fazla su canlısına ev sahipliği yapan akvaryumda dünyanın en büyük Kaplan kum köpek balığı koleksiyonu da mutlaka görülmeli.

  Şehrin bir diğer çekim merkezi de Atlantis, The Palm bünyesinde bulunan The Lost Chambers Aquarium. Binlerce yıldır denizin derinliklerinde kaybolan kayıp şehir Atlantis'in antik kalıntılarından esinlenerek tasarlanan bu fantastik akvaryum 65.000 kadar canlıya ev sahipliği yapıyor.

 • 6/11
  Ski Dubai

  Dubai'de ilk kayak merkezi açıldığında hepimiz şaşırmış; "Çölde kayak mı yapılır?" tepkileri vermiş olsak da Dubai kayağı, kayak severler de bu yüzden Dubai'yi çok sevdi. Emirates Mall içerisindeki Ski Dubai, Fransız Alpleri'ni anımsatan bir kayak merkezi havasında…

 • 7/11
  IMG Worlds of Adventure

  Dünyanın en büyük kapalı alana yayılan temalı parkı IMG Worlds of Adventure ile tanışın. Dubai'nin en yeni ve heyecan veren parkı, 1,5 milyon metrekare alana sahip. Heyecan verici alanlara ayrılan IMG neredeyse 28 futbol sahası büyüklüğünde. 5 farklı macera bölümüne ayrılan parka giderken mutlaka konforunuzu düşünüp, spor ayakkabı giyin.

 • 8/11
  Aquaventure Waterpark

  Dubai'nin en iyi ve eğlenceli su parklarından olan Aquaventure Waterpark, Atlantis The Palm otelin içerisinde yer alıyor. Heyecan sevenler için adrenalin dolu kaydırakların olduğu su parkı daha sakin eğlence peşinde olanlara ve çocuklara özel oyuncaklara da sahip.

 • 9/11
  BOUNCE Trampoline Park

  Dubai'nin en büyük kapalı trambolin parkı Bounce, 100'ün üzerinde birbirine bağlı trambolin üzerine kurulmuş eğlence dolu bir masal dünyasını andırıyor. Bu park sadece çocuklara değil yetişkinlere de hitap ediyor. Burada geçireceğiniz zaman boyunca eğlenirken yorulduğunuzu pek anlamayabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz, Bounce sonrasına yoğun bir program koymamanız yönünde.

 • 10/11
  OliOli

  Çocuklar için sadece eğlence değil ‘yaratıcı eğlence’ sunmayı hedefleyen OliOli, hem renkli hem öğretici. Çocukların hem oyun oynayacağı hem de onlara ilham verecek şekilde tasarlanan ve hayata geçen parkta etkileşim sağlayan oyunlar çok seviliyor. Japon bir sanatçı tarafından yapılan renkli oyun alanı ve yaratıcı laboratuvar bizim favorimiz.

 • 11/11
  Bonus: Kite Beach

  Jumeirah Beach üzerinde yer alan Kite Beach sadece çocuklar için yetişkinler için de oldukça cazip bir aktivite. Havanın güzelliğinden sadece denize girerek değil su sporlarını yaparak da faydalanabilirsiniz. Eğer yeni başlayan değilseniz kite surf için akşamüstü saatlerini tercih edebilirsiniz.

 • *İçeriğin orijinali için Jules Verne Travel Blogu ziyaret edebilirsiniz.