• Arama

2017’nin En İyi Tasarımcı İş Birlikleri

Her şey 1999’da New Yorklu Supreme’nin bütçesi olmadığı için kendilerine iyi spor ayakkabı üretecek birisini araması ile başladı. Sonuç DC Shoes ile iş birliğini doğurdu ve o tarihten itibaren markalar ve tasarımcılar isimlerini diğer markalar ve tasarımcılarla birlikte yazdıkları kapsül koleksiyonlara imza atmaya başladı. Tanımlı tek bir hedefe yönelmektense işbirlikleri ile sınırların ne denli genişletilebileceğinin farkına varan moda endüstrisi; her sene daha zengin kapsül koleksiyonları, meraklıları ile buluşturdu. Biz de 2017 senesine damgasını vurmuş birliktelikleri sizin için bir araya getirdik.

 • 1/10
  Louis Vuitton x Supreme

  2000’de Louis Vuitton’un, logosunu çaldığı gerekçesi ile Supreme’yi dava ettiği gerçeğini unutturacak ihtişamda bir iş birliği 2017 senesine damgasını vurdu. Kaykay çantasından bel çantasına her iki marka logosunun iç içe geçerek kullanıldığı kırmızı tasarımlar, logoları ve işçilikleri ile ünlenen iki markayı aynı çatı altında buluşturmayı başardı.

 • 2/10
  Crocs

  Crocs’un moda dünyasının en heyecan verici markalardan biri olacağını düşünür müydünüz? Christopher Kane ile yaptığı kürklü ve Balenciaga ile yaptığı platform tabanlı ayakkabılar, çirkinliği ile güzel olan tasarımların yüceltildiği 2017’nin parmakla gösterilen işlerinden biri oldu.

 • 3/10
  Prabal Gurung x Lane Bryant

  Ortalama bir Amerikan kadını L-XL aralığında giyindiği ve fakat yüksek modada beden ölçüleri L ile bittiği için Prabal Gurung’un Lane Bryant ile ortaklaşa çıkarttığı kapsül koleksiyon çok ilgi gördü. Lüks giyinme yelpazesini büyük bedenler için genişleten Gurung’un yaklaşımının büyük ilgi topladığını belirtelim.

 • 4/10
  JW Anderson x Uniqlo

  New York, Londra, Milan ve Paris sokaklarında 10 kişiden birinin üzerinde görebileceğiniz bir kapsül koleksiyona imza atan ikili, JW Anderson ve Uniqlo oldu. Özellikle mavi ekoseli puf montun bir arzu nesnesine dönüştüğü koleksiyonda kargo pantolonlar, kesik kazaklar ve çift taraflı giyilebilen trençkotlar yer aldı.

 • 5/10
  Colette x Herkes

  20 senelik hikayesini bomba gibi bir sene ile sonlandıran Parisli konsept mağaza Colette, 2017 senesinde Balenciaga, Sacai, Thom Browne ve Saint Laurent gibi marka iş birlikleri ile sınırlı sayıda üretilen koleksiyon parçaları çıkarttı.

 • 6/10
  Erdem x H&M

  Kapsül koleksiyonu bir gelenek haline getiren H&M’in geçtiğimiz seneki konuğu Erdem oldu. Önceki iş birliklerine kıyasla daha samimi ve sıcak bir his uyandıran koleksiyon, Erdem Moralıoğlu’nun tasarım çizgisinin de sınırlarını genişletti.

 • 7/10
  Coach x Keith Haring

  Zamansız ölümünün üzerinden 27 sene geçmesine rağmen sanat dünyasındaki etkisinden bir şey kaybetmeyen Keith Haring’in aktivist işleri, Coach 2018 İlkbahar/Yaz defilesi podyumundaydı. AIDS’le mücadelede marka ile örtüşen fikirleri ikiliyi bir araya getirdi ve ortaya unutulmayacak bir koleksiyon çıktı.

 • 8/10
  Victoria Beckham x Target

  Abartısız şık stil kartını kusursuzca elinde tutan Victoria Beckham, ilk kitlesel açılımını Target ile gerçekleştirdiği iş birliği ile yaptı. Kapsül koleksiyonda dar takım elbiseler, desenli yazlık elbiseler ve hatta çocuk kıyafetleri yer aldı.

 • 9/10
  Dolce & Gabbana x Smeg

  Instagram hayatımızın yeni anlamı olduğundan beri sadece kıyafetlerimiz ve aksesuarlarımız değil evde kullandığımız eşyalar da daha çok önem taşımaya başladı. Mutfaklara iyilik, güzellik ve neşe getirense Dolce & Gabbana ve Smeg iş birliği oldu.

 • 10/10
  Alexander Wang x Judith Leiber

  2017 senesinde bir deste kağıt para nasıl taşındı? Tabii ki Alexander Wang’in Judith Leiber ile birlikte tasarladığı Swarovski kristalleri ile işlenmiş mini el çantasında.