• Arama

İlkbaharda Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Sergi

2018 baharında mutlaka görmeniz gereken sergileri siz OGGUSTO okurları için derledik.

 • 1/5
  Paul Klee – Münih

  Münih’te bulunan Pinakothek der Moderne’de 1 Mart’ta açılacak Paul Klee. Construction of Mystery sergisi, farklı koleksiyonlardan gelen eserler ile sanatçıya adanmış en kapsamlı sergi olarak öne çıkıyor. 10 Haziran’a kadar açık olacak sergide, Klee’nin eserlerinde görülen mantık dışı, sınırları zorlayan çalışmaları ve değişen dünya ve yeni teknolojilere olan cevabı niteliği taşıyan eserler görülecek.

 • 2/5
  Keith Haring - Viyana

  Keith Haring’in 60. doğum günü anısına 16 Mart’ta açılacak retrospektif sergi, Viyana, Albertina Müzesi’nde 24 Haziran gününe kadar görülebilir. Sanatçının New York metro duvarlarındaki grafitiler ile başlayan sanat hayatını, önemli galeri ve müze sergilerine ulaşan sade çizim ve sembolleri ile beraber, az tanınan heykelleri ilk defa beraber sergilenecek.

 • 3/5
  Van Gogh - Amsterdam

  Empresyonist ressam Vincent Van Gogh’un Japon kültür ve sanatına olan merakı, topladığı çizimler ve bunlardan etkilenerek resmettiği tablolarının görüleceği sergide, sanatçının bilinmeyen yönü ortaya çıkartılıyor. Van Gogh & Japonya sergisi, 23 Mart – 24 Haziran tarihleri arasında, Amsterdam’daki Van Gogh Müzesi’nde görülebilir.

 • 4/5
  Delacroix – Paris

  29 Mart’ta Paris Louvre Müzesi’nde açılacak Delacroix sergisi, sanatçıya adanmış en kapsamlı sergi olarak önem taşıyor. 180 eseri ilk defa bir araya getiren seçkide, 1820 tarihli erken dönem çizimlerinden, özel koleksiyonlarda bulunan ve ilk defa sergilenecek eserlere kadar önemli yapıtlar 23 Temmuz’a kadar görülebilecek.

 • 5/5
  Moda – New York

  Her yıl büyük heyecan ile beklenen Metropolitan Müzesi kostüm sergisi, bu yıl Cennetsel Vücutlar: Moda ve Katolik Hayal sergisi ile büyük ses getirecek. 10 Mayıs’ta açılacak sergi, müzenin ana binasına ilave ilk defa şehrin kuzeyinde bulunan eski manastır Cloisters’da devam edecek. Seçkide tasarımcıların giysileri ile beraber Vatikan Müzesi’nden gelen papa cübbelerinin de yer alması, sergiye farklı bir bakış sunacak.