• Arama

2018’de Görmeniz Gereken En Cool Destinasyonlar

National Geographic 2018’in en etkileyici yerlerini seçti. Siz de bir sonraki seyahatinizde yepyeni bir macera deneyimlemek istiyorsanız; bir araya getirdiğimiz listeye mutlaka göz atın deriz.

 • 1/10
  Doğu Afrika'nın en şaşırtıcı şehrini görmek için Harar, Etiyopya

  Doğu Afrika’nın en şaşırtıcı şehri ile tanışmaya hazır olun! Etiyopya’ya giden turistler çoğunlukla kuzey bölgeleri tercih etseler de siz siz olun, 2018’de rotanızı biraz daha doğuya kaydırın. Zira 82 camii ile ‘Azizler Şehri’ adını alan bu şehirde Etiyopya’nın en iyi birasını ve kahvesini içebilirsiniz.

 • 2/10
  Eşsiz coğrafyasıyla motosiklet tutkunları için Jujuy Bölgesi, Arjantin

  Doğa eliyle şekillendirilmiş eşsiz kayalıklara yola çıkmaya var mısınız? Arjantin’in en kuzeydoğusunda yer alan Jujuy, dünya mirası listesinde yer alan Quebrada de Humahuaca vadisine ev sahipliği yapıyor. Yüzyıllar içinde şekillenmiş bu dar vadide eşsiz renklerde kayalar görmeniz mümkün. Instagram paylaşımlarınız için de ideal.

 • 3/10
  Doğal boyama sanatını keşfetmek için Oaxaca, Meksika

  Antik bir sanat olan doğal boyamayı keşfetmek için Oaxaca’dan daha iyi bir destinasyon yok! Renkleri ile ziyaretçilerini büyüleyen bu şehirde baş döndürücü yün kilimlerin ve diğer el işi tekstil ürünlerinin meyve, böcek ve diğer doğal boyar maddelerle renklendirildiğine tanık olunca büyüleneceğinizden eminiz. 

 • 4/10
  Global bir lezzet şöleni yaşamak için Malmö, İsveç

  Eğer seyahat rotalarını damak zevkine göre belirleyenlerdenseniz size önerimiz global lezzetlerin buluşma noktası olan Malmö’ye doğru bir yolculuğa çıkmanız. Yaklaşık 180’i yerel olmak üzere 450’yi aşkın restorana ev sahipliği yapan İsveç’in üçüncü büyük şehri için ‘yemeklerin Birleşmiş Milletler’i’ desek yanlış olmaz. Sınırları zorlayan Nordic mutfağından falafel gibi sokak lezzetlerine geniş bir yelpazede bir lezzet şöleni yaşayabilirsiniz.

 • 5/10
  Vahşi doğayı keşfetmek için Madagaskar

  Vahşi doğada seyahat ederken bir lemurla göz göze gelebileceğiniz belki de tek eşsiz yer, Madagaskar. Dünyanın dördüncü büyük adası ve lemurların yazısız anavatanı, Hint Okaynusu’nda Mozambik’in doğusunda konumlanıyor. 100’den fazla lemur türüne ev sahipliği yapan adayı kesilen ormanlar, iklim değişikliği ve diğer tehditler daha fazla tahrip etmeden mutlaka ziyaret edin.

 • 6/10
  Mistik bir seyahat planlayanlar için Phnom Penh, Kamboçya

  Bir sonraki seyahatinizi mistik bir bölgeye yapmak istiyorsanız size önerimiz Kamboçya’nın başkentini ziyaret etmeniz yönünde. Angelina Jolie’nin Kamboçya soykırımını konu alan filmi ‘First They Killed My Father’a da ev sahipliği yapan şehir, kültürel hazineleri ile ünlü. Seyahatinizde Tuol Sleng Müzesi’ni ziyaret ederek siz de bu tarihe tanıklık edebilirsiniz. 

 • 7/10
  Modern Fas sanatına yakından bakmak için Tétouan, Fas

  Modern Fas sanatını keşfetmek isteyenler için 2018’in en cool rotası, tabii ki Tétouan. Dünya mirası olarak kabul edilen şehirde geleneksel zanaatkarlar benzersiz kilimlerini dokumaya devam ederken bir yandan da güzel sanatlar adına çarpıcı gelişmeler de yaşanıyor. Ulusal Güzel Sanatlar Enstitüsü, Tétouan Modern Sanat Müzesi ve Green Olive, Fas’ın modern sanatçılarını tanımanız için görmeniz gereken yerlerden.

 • 8/10
  Olimpiyat ruhunu içinde hissetmek isteyenler için Seoraksan Ulusal Parkı, Güney Kore

  Kış Olimpiyatları ruhunu içinizde hissetmek mi istiyorsunuz? Güney Kore’nin Gangwon bölgesinin kuzeydoğusunda kalan Seoraksan, şubat ayında Kış Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapacak. Olimpik bölge olmasa da nefes kesici bir diğer yer olan Sorak Dağı’nı da mutlaka görmeli ve 1700 metre yüksekliğine konumlanmış eşsiz doğada arınmalısınız.

 • 9/10
  Keşfedilmemiş sulara dalmak isteyenler için Arnavutluk

  Keşfedilmemiş sulara dalmak… İşte Arnavutluk size bunu vaadediyor. Batık su kanalları ve gemiler ile el değmemiş mağaralar, siz dalış tutkunları için keşfedilmeyi bekliyor. Komünizmin izolasyonu altında on yıllar geçirdikten sonra kültürel mirasını dünya ile paylaşmayı bekleyen Arnavutluk’u 2018’de ilk ziyaret edenlerden olun. Rotanızı özellikle güney kıyılara çevirmenizi öneririz.

 • 10/10
  2018 Avrupa Kültür Başkenti'ni merak edenler için Friesland, Hollanda

  2018 Avrupa Kültür Başkenti’ne hoş geldiniz! Mata Hari’nin doğum yeri olan ve Friesland’in merkezi kabul edilen Leeuwarden’e gittiğinizde Wadden Denizi’nde yürüyüş yapabilir, Makkum’dan kalayla sırlanmış seramik alabilir ve tarçınla süslenmiş şekerli ekmeklerden yiyebilirsiniz.