• Arama

2018 Moda Trendleri

2018 modası, moda dünyasına çığır açmaya hazırlanıyor. Geri dönen çılgın 80’lerden cazibeli kırmızılara, fırfırlardan bisiklet şortlara kadar 2018 moda trendleri, yeni yıla damga vuracak.

 • 1/18
  Kırmızı Cazibesi

  Cazibe yaratmanın altın kuralı olan kırmızıdan 2018’de de vazgeçilmiyor. Dilerseniz yalnızca kıyafetinizde dilerseniz de kıyafetinizden ayakkabınıza kadar tamamıyla bürünebileceğiniz kırmızılar, 2018 modasında sokakları canlandırmaya geliyor!

   

 • 2/18
  Püskül Detaylar

  Uzun zamandır podyumlarda görülmeyen püsküller, Londra Moda Haftası’ndaki en heyecan verici detaylardan biri oldu. Hem elbiselerin bütününde hem de elbise uçlarında kullanılan püskül detayları, 2018 modasına hareket katacak.

 • 3/18
  Işıltılı Payetler

  Görünümünüze ışıltı katan payetler, 2018 modasını parlatmaya hazırlanıyor. Emporio Armani’den Temperley London’a kadar birçok tasarımcının şovunda dikkat çeken payet detayları, ışıl ışıl bir 2018’in habercisi habercisi.

 • 4/18
  Bembeyaz Denim

  Tek renkliliğin hiçbir yere kaybolmaması ve denimlerin çokça kullanılmasıyla baştan ayağa uygulanan bembeyaz tasarımlar, 2018 moda trendlerinde doğal bir görünüm oluşturuyor. Önümüzdeki sezonun iddialı parçalarından biri olmaya hazırlanan bu beyaz jean’ler, adeta sadeliğin savunucusu!

 • 5/18
  Fırfır Efsanesi

  Geçen senenin en büyük moda trendi olan fırfırlar, ikinci etabını tamamlamaya geliyor. Londra Moda Haftası kapsamında gerçekleşen defilelerde, Simone Rocha’nın fırfırları beyaz bir gece elbisesinin üzerinde kullandığı görünürken; Ryon Lo’nun ise bir eldivenin üzerinde kullandığının görülmesi, fırfırları 2018’de her türlü kıyafette görebileceğinizin sinyalini veriyor.

 • 6/18
  80'ler Mirası

  Çılgın 80’ler geri dönüyor. Bir dönemin efsanevi modası, Milano Moda Haftası’nda yeniden canlandı. Gucci’nin parlak renklerinde, Moschino’nun tütülerinde ve Brognano’nın hacimli kollarında dönüşünü belli eden 80’ler modası, özellikle o dönemi yaşamış olanları oldukça heyecanlandırıyor. 

 • 7/18
  Metalik Furyası

  2017 sezonunda da etkisini gösteren metalik trendi, 2018’de de peşinizi bırakmayacak. Ralph & Russo’nun muhteşem kahverengi metalinden, Topshop Unique’in gri metallerine kadar birçok defilede kıyafetlerin bütününde ya da bir kısmında görülen metalik renkler, yazın en iddialı moda trendlerinden biri olmaya aday!

 • 8/18
  Transparan Cesareti

  Tasarımcılar 2018 modasında vücudu biraz daha ön plana çıkarıyor. Abartılı olmadan, hoş bir görünüme sahip olan tasarımlardaki yumuşak ve ince kumaşlar, vücudun seksapalitesini öne çıkarmak yerine daha romantik hissettirmesi için büyük bir özenle tasarlanmış.

 • 9/18
  Çiçek Bahçesi

  2017-18 Sonbahar/kış trendlerinde de etkisini gösteren çiçek desenleri, yoluna tam gaz devam ediyor. Büyüklü küçüklü çiçeklerle birçok parçada hayat bulan desenler, moda haftasında göze çarpanlar arasında. İlkbahar ve yaz mevsiminde en çok tercih edilen baskı olan bu çiçekli parçalar, 2018 modasında da gardıroplardaki yerlerini koruyacak.

 • 10/18
  Canlı Pembe

  İlkbahar/yaz sezonunu etkisi altına alan canlı pembe, 2018’de renklerin canlılıkları arasında kaybolacağınıza dair ipuçları veriyor. İsterseniz bir elbisede ya da bir takımla tercih edebileceğiniz bu renkle, her daim fark yaratabilirsiniz.

 • 11/18
  Fiyonk Detayları

  Bazıları için çok sevimli bazıları için de çok itici olan fiyonklar, 2018 moda trendlerinin olmazsa olmazı arasında! Eğer fiyonklardan hoşlanmıyorsanız, bir an önce sevmeye çalışmanızda fayda var. Çünkü Aigner’in ayakkabılarında kullandığı fiyonklardan Moschino’nun devasa fiyonklarına kadar Milano Moda Haftası podyumlarında fiyonklar başroldeydi!

 • 12/18
  Dantel Rüyası

  Chanel’in 100 yıllık geçmişindeki en büyük mirası hiç şüphesiz ki danteller! Paris Moda Haftası’ndaki tasarımcılar Chanel’in bu mirasından vazgeçmeyerek zarifliğin anahtarı dantelleri 2018 moda trendlerine taşımanın gururunu yaşıyor.

 • 13/18
  Zümrüt Tutkusu

  Kadınların hayran olduğu zümrütler, artık sadece mücevherlerde yaşamıyor. Milano, 2018 modası için yaz aylarında fazla görmeye alışık olmadığımız zümrüt tonlarındaki tasarımlarla podyumlarda adeta bir tutku yaşatıyor. Eğer 2018 moda trendlerinde bolca bulunan canlı renklerin insanı değilseniz hiç üzülmeyin! Önümüzdeki sezon sizin için zümrüt yeşili giymenin tam sırası.

 • 14/18
  Tüy Yumuşaklığı

  Bahar sezonunun gelmesiyle tüylerle aranızı iyi tutmanızda fayda var. Çünkü Saint Laurent’den Maison Margiela’ya kadar birçok tasarımcının şovunda görülen tüyler, Paris Moda Haftası’nda başroldeydi.

 • 15/18
  Lavanta Kadınlar

  2017 sonbaharı; hardal, kobalt ve koyu kırmızı renklerinin etrafında yoğunlaşırken ilkbaharın renk paletinde daha az ana renkler görülüyor. 2018 ilkbahar defileleri, beklenmedik bir şekilde artan narin lavanta rengi gibi pastel tonlarını ve yeni ışıltıları arttırarak, sokaklarda bol bol lavanta kadınlar görebileceğinizin sinyalini veriyor.

 • 16/18
  Bisiklet Şortlar

  Paris Moda Haftası’nda tasarımcılar, şortların formunu değiştirerek bisiklet şortları hayatımıza sokuyor. Off White’ın Naomi Campbell’le podyuma çıkardığı kısa bisiklet şortlarını Chloe’nin uzun tasarımları takip ederken ortaya yepyeni bir moda trendi çıkıyor.

 • 17/18
  Pilise Havası

  Yaz sezonunda düz parçaların yerini piliseler alıyor. Kıyafetleri çok daha havalı gösteren piliseler, günlük bir kıyafetten gece kıyafetine kadar farklı tasarımlara hareket katıyor. Ralph & Russo’dan Teatum Jones’a kadar birçok defilede görülen piliseli tasarımlara 2018’de gardırobunuzda mutlaka yer açın! 

 • 18/18
  Dekoratif Denimler

  Denimler, hiç şüphesiz ki, her zaman en çok giyilen parçalar arasında bulunuyor. Bundan yola çıkarak da denimleri kendilerine göre yorumlayan tasarımcılar, ortaya birbirinden farklı dekoratif denimleri ortaya çıkardı. Adam Selman’dan Calvin Klein şovuna kadar birçok defilede görülen parçalar, New York Moda Haftası’nın en ilgi çekenleri arasında oldu.