• Arama

Tanışmanız Gereken 8 Yeni Çanta Tasarımcısı

Yıllar sonra herkesin peşinden koşacağı çanta tasarımcılarını, herkesten önce keşfe çıktık. Önümüzdeki sezonlarda isimlerini duymaya alışacağınız 8 çanta tasarımcısı ile şimdiden tanışın!

 • 1/8
  Tasaki

  Şimdiye dek mücevherleriyle takibimizde olan Japon asıllı Tasaki, bundan sonra da çantalarıyla beğeni kazanacak gibi duruyor. Deri ürünler tasarlayan İspanyol Reliquiae ile işbirliği yapan Tasaki’nin çantaları oldukça minimal, etkili ve kesinlike ‘istek listesi’nde yer alacak kadar göz alıcı.

 • 2/8
  Creatures of Comfort

  2005 yılında Hong Kong’da temelleri atılan Creatures of Comfort, şimdilerde kendini göstermeye başladı ve ‘cool’ stillerin detay parçalarından biri oldu. Şık, kullanışlı ve daha çok günlük stiller için tasarlanan çantaların fiyatları da kalitesine kıyasla oldukça uygun.

 • 3/8
  Danse Lente

  ‘Minimal hatlara sahip bir çanta ne kadar cezbedici olabilir?’ sorusu Danse Lente’nın çantalarında cevap buluyor. Londra’da tasarlanıp üretilen çantaların marka ismi de bir o kadar güzel. Fransızca ‘yavaş dans’ anlamına gelen Danse Lente’de çantaların her biri de detaylara özen göstererek, modern estetik anlayışı ve mimariden ilham alarak üretiliyor.

 • 4/8
  Senreve

  Güzel ve feminen olan her şeyden ilham alan, güçlü kadınlardan yola çıkarak çantalarını tasarlamaya başlayan Senreve’nin kurucuları finans sektöründen tasarıma geçen, Coral Chen Chung ve Wendy Wen. Modern ve hızlı yaşam içerisinde kadınların kullandığı çantalarda olmasını istedikleri özelliklere bakarak Senreve çantalarını tasarlayan ikili, her bir parçada estetik anlayışlarını da kullanıyor.

 • 5/8
  Hayward

  Ünlü aktör Dennis Hopper’ın kızı Marin Hopper’ın markası Hayward yeni sayılabilecek bir çanta markası. 2014’te ilk adımları atılan Hayward çantaları, yakın zamanda pekçok ünlünün de kolunda görebiliriz.

 • 6/8
  Bienen-Davis

  Stilinden çok çantasının öne çıkmasını sevenlerdenseniz Bienen-Davis’in cesur çantalarına mutlaka göz atın. Lüks tanımının hakkını kesinlikle veren çanta tasarımlarına imzasını koyan kişiyse aslında çok tanıdık: Marc Jacobs ve Reed Krakoff’un tasarımcılarından Meredith German. 1931 yılında kurulan, hatta Metropolitan Müzesi’nde bile kendine yer bulan markanın ilk çanta koleksiyonuysa bu sonbahar çıktı ve şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı.

 • 7/8
  Hunting Season

  2006 yılında Miami’de Danielle Corona tarafından ilk adımları atılan Hunting Season şimdilerde bir New York markası olarak yoluna devam ediyor. Kendine özgü çanta arayanlar için mükemmel olan Hunting Season şimdiden kendi çizgisini tasarımlarında göstermiş durumda.

 • 8/8
  Kozha Numbers

  Ilona Gerasimov ve Lena Vasilenko’nun sanat ve mimariden ilham alarak tasarladığı çanta markası Kozha Numbers henüz 4 yaşında. Geleneksel yöntemlerle ve el işçiliği ile hazırlanan Kozha Numbers’ın çantalarında deriler kadar metal halkalar da dikkat çekiyor.