• Arama

Otellerin Tasarım Süitleri

Yeni dünya düzeninde artık sadece süitte kalmak yetmiyor. O süitin birine ya da bir markaya ait olması bizi daha çok cezbediyor. Dönemini kasıp kavuran Coco Chanel’in süitinden, ışıltısıyla özellikle kadınların kalbine taht kuran Tiffany Süit’ine kadar gelmiş geçmiş en havalı süitleri inceledik.

 • 1/6
  Coco Chanel Süit – Gabriel Coco Chanel, Ritz Carlton Paris

  Coco Chanel Ritz Paris’e çok içten bağlıydı ve otelin içindeki ¨Coco Chanel Süit¨ini bizzat kendi tasarladı. Onun dünyasında lüks, zarafet ve nezaketle tanımlanıyordu. 100 yıllık geçmişinde Chanel’in en büyük miraslarından olan incilerini ve onun zarif tarzını odanın her yerinde görmek mümkün.

 • Adeta evi olan Ritz Paris’teki bu odayı tasarlarken kendi lüks tanımından hiç ayrılmadığı, siyahla beyazın ahenkli uyumundan yarattığı bütünsel estetikte hemen fark ediliyor. Odanın belli yerlerinde bulunan Chanel tabloları ve yer yer kullanılmış varaklar süite küçük nüsanslar katarken vintage esintileri yansıtan şömine de ayrı bir hava katıyor.
   

   

 • 2/6
  Grand Piano Süit - Diane Von Furstenberg, Claridge’s Hotel

  Londra’nın en şık otellerinden Claridge’s ile efsanevi tasarımcı Diane von Furstenberg’in keyifli birlikteliği olan Grand Piano Süit, çabasız zarafetin simgesi. Mermer şöminesi, özenle seçilmiş mobilyaları ve DVF stilindeki döşemeleri ile Von Furstenberg bu süite damgasını vurmuş.

 • Ağırlıklı olarak morun hakim olduğu süit, tamamlayıcısı olan sarıyla birleşerek canlı renkleriyle insanın içini açıyor. Süitin adını aldığı ¨Grand Piano¨ ise, odanın en güzel köşesinde konumlanarak ayrı bir hava katıyor. 
   

   

 • 3/6
  Missoni Home Süit – Missoni, Byblos Hotel Saint-Tropez

  The Missoni Home Süit, Byblos Hotel Saint-Tropez’in içindeki süitlerden en lüks ve ferah olanı. İtalyan marka Missoni Home tarafından yeniden tasarlanmış 180 metrekarelik bu süit, havuza karşı olan balkonuyla otelin tam kalbinde bulunuyor.

 • Missoni’nin güzel renkleri ve bol zikzaklarıyla çevrili bu süite, aşık olmamak elde değil. Süitin akıl almaz genişliğinin yanı sıra kullanılan renklerin enerjisi ve aydınlık ortamıyla tatil çıtanızı yükseklere taşıması garanti.
   

   

 • 4/6
  Grunewald Süit - Karl Lagerfeld, Schloss Hotel Berlin

  Karl Lagerfeld, moda dünyasında adeta tarih yazmış isimlerden biri. Schloss Hotel Berlin’in içinde bulunan ve Karl Lagerfeld tarafından tasarlanmış Grunewald Süit, art deko banyosuyla beraber extravagan döşemeleriyle büyülüyor.

 • Schloss Hotel’de bulunan bu eşsiz süiti gördüğünüz anda ünlü tasarımcıyı hissetmeniz kaçınılmaz. Süitin geneline hakim olan vintage havası, etkileyici tasarım yatağı ve bahçeye bakan balkonuyla bu oda için Lagerfeld’e teşekkür etmek şart.
   


 • 5/6
  Dior Süit – Christian Dior, St. Regis Hotel

  New York’un en ikonik otellerinden olan St. Regis’in 12. katında yer alan Dior Süit’inin dekorasyonu, modaevinin Paris’teki atölyelerinden esinlenmiş. Dior’un gri başta olmak üzere sakin renk paletinin başrol oynadığı suitte, markanın “haute couture” detayları olarak danteller, metalik deriler ve tüller kullanılmış.

 • Zarif ve lüks konaklama imkanı sunan bu şık süit ile sofistike parizyan büyüsünü deneyimleyebilirsiniz. İkonik tasarımcının bu süiti, St. Regis’in hizmet olanakları ile de birleştiğinde sonsuza kadar yaşanılası bir yer haline geliyor.
   

   

 • 6/6
  Tiffany Süit - Tiffany and Co., St Regis Hotel

  New York’u anlatan en önemli markalardan ikisinin birleşimiyle oluşan Tiffany Süit’inin ana rengi, kadınların başını döndüren Tiffany mavisi. Tasarımlarıyla kadınların aklını başından alan Tiffany, süitiyle de eşi benzeri olmayan bir konaklama imkanı yaşamanızı sağlıyor.

 • Mücevheri andıran aynalar, Tiffany arşivinden çıkıp duvarları süsleyen resimler, 10 kişilik özel yemek masası ilk anda göze çarpan lüks simgeler. Süit anlayışını yeniden yorumlayarak çok farklı bir boyuta taşıyan bu süit, sofistike tasarımıyla huzurlu bir gece vaat ediyor.