• Arama

Rüya Ofisler

Rüya ofis denince akla gelen ilk yer Google ofisi olsa da en az Google kadar güzel olan dünyanın en cool ofislerini inceledik.

 • 1/10
  WeWork, Şanghay, Çin

  Tasarım firması Linehouse, Wework şirketi çalışanları için ofis ortamını Çin’in en iyisine dönüştürdü. Orijinal merdivenler ve çelik kirişler gibi eski ve yeni detaylar birleşerek ortaya muhteşem bir çalışma ortamı oluşturulmuş.

  Tasarım firmasının yarattığı tropikal retro stilinin her yerde görüldüğü ofisin mutfağında, müşteriler kahve eşliğinde sohbet etme fırsatı yakalayabiliyor. Ayrıca şirketin eğlenceli duvar kağıtları da çalışanlarını motive ediyor.

 • 2/10
  Aribnb, Dublin, İrlanda

  Airbnb’nin Dublin’de kullanılmayan bir deponun içine inşa edilmiş ana merkezi, şirketin sıfırdan tasarımını yaptığı ilk ofis olma özelliğini taşıyor. Sunumlarda kullanılan dev bir TV ekranına karşı tam merkezde bulunan büyük merdiven, hem çalışma hem de sosyalleşme imkanı tanıyor.

  Çalışanlarına kendilerini rahat hissetmeleri için ¨mahalle¨ konseptiyle düzenlediği 29 bölüm organize etmesiyle de farkını ortaya koyan şirket; Yunanistan’dan Portekiz’e kadar dünya şehirlerden ilham alarak toplantı alanlarını düzenliyor. 

 • 3/10
  Urban Outfitters, Philadelphia, Pensilvanya

  Urban Outfitters, Philadelphia’daki hayalet bir kasabanın adeta bir sanat şehrine dönüştürülmesine yardımcı oldu. Endüstriyel materyeller, açık alanlar ve geniş pencereler gibi binanın karakteristik özelliklerinin avantajından yararlanan marka, doğal ışıklarla çalışma fırsatı sunuyor.

  Markanın çığır açan moda algısının şirket duvarlarına dahi yansıdığı ofis, markanın merkez ofisi olarak Navy Yard’da bulunuyor.

 • 4/10
  Money.co.uk, Londra, İngiltere

  Viktorya şatosunun içine kurulmuş Money.co.uk ofisi, eski moda eşyaları modern dekor ve renklerle birleştiriyor. Interaction dizayn şirketinin geleneksel mimariyi koruyarak yeni bir soluk getirdiği ofisteki her odada bulunan Sonos hoparlörler, duvara monte edilmiş iPad’ler üzerinden kontrol ediliyor.

  Toplantı odalarının dışı, her çalışanın kişisel ajandasına bağlı olarak dokunmatik rezervasyon panellerinden oluşan ofiste; çalışanların film izleyebilecekleri, oyun oynayabilecekleri Star Wars temalı bir sinema salonu bulunuyor.

 • 5/10
  Tripadvisor, Massachusetts, ABD

  Tripadvisor da çalışanlarının doğal ışığa ihtiyacı olduğuna inanan başka bir şirket. Doğal ışık olmadan insanların daha depresif ve endişeli hissettiğini bilen firma, doğal ışığı bolca kullanabilen bir ofise sahip.

  İçerisinde bilardodan PlayStation’a kadar eğlenmek için birçok aktivite bulunan sosyalleşme odasından, hava almak için en doğru adres olan balkonlarına kadar çalışanlarının ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayan ofiste mutlu bir şekilde çalışmak mümkün.

 • 6/10
  Selgascano Mimarlık, Madrid, İspanya

  Bir ormanın ortasında çalışmayı kim istemez? Selgascano’nun huzur dolu ofisi tam da buna göre tasarlanmış. Etrafta medeniyete dair herhangi bir şeyin olmaması ağaçlık bir ortamda çalışmanın dezavantajlarından da olsa, çalışanların huzur dolu olduğuna emin olabilirsiniz.

  Çalışanlar, ofisin içinde bulunan mutfakta istedikleri gibi yemek pişirip yiyebiliyorlar. 

 • 7/10
  Essence Dijital Medya, Londra, İngiltere

  Dijital medya şirketi Essence, yaratıcılıkta sınırları zorlamış görünüyor. Dünya üzerindeki en yeşil ofislerden birine sahip olan marka, çalışanlarını adeta yeşilin büyüsüyle motive ediyor.

  Ekibinin her zaman sakin kalabilmesi için bir meditasyon odası isteyen markanın ofisi, tasarım firması Peldon Rose tarafından şu anki şeklini alabilmiş. Olabildiği kadar çok ağaç resimleri ve motifleriyle huzurlu bir atmosfer yaratan Peldon Rose, markanın isteğini fazlasıyla karşılamış görünüyor.

 • 8/10
  Pionen Data Center, Stockholm, İsveç

  Şimdiye kadar dağın içinde bir ofis görmediğinize eminiz. İsviçre’deki Pionen Data Center, bütün tabuları yıkarak bir dağın içinde ofis yaratmış. Stockholm’deki Vita Berg Park’ın granit taşlarının 30 metre altında bulunan ofis, sınırları zorlamış durumda.

  İlhamını özellikle ¨Silent Running¨ gibi bilim kurgu filmlerinden alan ofis, aynı zamanda Ken Adams’in oynadığı James Bond filmlerinin set tasarımından da ilham alıyor. Adeta bir film setini andıran atmosferiyle bu ofis, gelmiş geçmiş en ilginç çalışma mekanı olmaya aday!

 • 9/10
  Inventionland, Pittsburgh, Pensilvanya

  Eğer siz doğada çalışamıyorsanız, doğa sizin ofisinize gelir! Ortasında bulunan yapay denizi, kocaman gemisi, ağaç evi ve bol yeşilliğiyle Inventionland ofisi, daha önce gördüklerinize hiç mi hiç benzemiyor! Pittsburgh’da bulunan Inventionland’in, bir gemi güvertesi şeklinde kurulan çalışma ortamıyla Pazartesi sendromunu ortadan kaldırdığına emin olabilirsiniz.

  Molalarınızda ofisin ortasındaki denize ayaklarınızı sokarak serinleyebilir ya da hemen yanı başınızda bulunan ağaç eve çıkarak hayaller alemine dalabilirsiniz. Çalışan herkesin huzur içinde çalışmasını sağlayan ofis, gerçekten bir rüya gibi!

 • 10/10
  Google, Zürih, İsviçre

  Rüya ofis dendiğinde akla gelen ilk şirket, hiç şüphesiz ki yıllardır dünyadaki en iyi ofislere sahip olan Google. İçinde bulunan birçok hobi alanlarıyla Google, çalışanlarını sanki işe değil de eğlenmeye çağırıyor.

  Üst kattan alt kata kaydırakla inilen ofiste basket oynanabildiği gibi farklı sporlar da yapılabiliyor. Sahip olunan mükemmel çalışma koşulları ve renkli çalışma ortamlarıyla çalışanlar, yaratıcılıklarını geliştirirken severek iş yapmanın da tadını çıkarıyor.