• Arama

Amerika’nın En İyi 10 Restaurantı

Seyahat sitesi Tripadvisor kullanıcıları tarafından seçilen Amerika’nın en iyi 10 restaurantını mercek altına aldık.

 • 1/10
  Daniel, New York

  Tripadvisor kullanıcı oylarıyla Amerika’nın en iyi restaurantı olarak seçilen Daniel, Manhattan’ın doğusunda bulunuyor. Haftanın her günü akşam 17.30’dan 23.00’a kadar açık olan restaurant, Fransız mutfağı sunmasının yanında vejeteryan, vegan ve glutensiz opsiyonları da sunuyor. Restaurantın ambiyansı, New York’taki restaurantlardan farklı olarak loş ışık, güzel çiçekler ve asil bir atmosferden oluşmasıyla oldukça başarılı. New York’un en prestijli restaurantına sahip olan şef Daniel Boulud’un mutfağından çıkan tasting menüsü ise mutlaka denenmeli.

  2 kişi için alkolsüz fiyat: 330 USD

 • 2/10
  Victoria & Albert’s, Orlando

  2. sırada yerini alan Victoria & Albert’s, Orlando’daki Disney's Grand Floridian Resort & Spa’nın içinde bulunuyor. Haftanın her günü akşam 17.30’dan 20.00’a kadar açık olan restaurantın menüsünde Fransız, Amerikan ve Avrupa mutfağının yanı sıra vejeteryan, vegan ve glutensiz seçenekler de bulunuyor. Mükemmel atmosferi, kaliteli hizmeti ve kendine özgü tarzı ile mekanın masalarında her kadın için bir gül bulunuyor. Şef Scott Hunnel ve şef Cuisine Aimee Riviera’nın özel menüsü ¨Chef’s Table¨ı tatmadan asla dönmeyin.

  2 kişi için alkolsüz fiyat: 300 USD

 •  

 • 3/10
  Charleston Grill, Charleston

  Güney Karolina’nın Charleston şehrinde bulunan Charleston Grill, misafirlerine lüks yemek deneyimi yaşatıyor. Amerikan ve çağdaş mutfağının yanında vejeteryan, vegan ve glutensiz yiyecek menüsü sunan restaurant, haftanın her günü akşam 17.30’dan 22.00’a kadar açık. Şef Michele Weaver, taze ve lokal malzemeleri kullanarak oluşturduğu menüsünü benzersiz bir sunumla taçlandırarak misafirlerinin beğenisini kazanıyor. Aynalı duvarları ve zikzak biçimli zeminiyle dekore edilmiş bu restaurant, 3. sırada karşımıza çıkıyor.

  2 kişilik alkolsüz fiyat: 320 USD

 • 4/10
  Alinea, Chicago

  Chicago’daki Lincoln Park’ta bulunan Alinea, 4. sıradaki yerini alıyor. Amerikan mutfağının yanı sıra vejeteryan, vegan ve glutensiz opsiyonlar da sunan restaurantın mutfağında, dünya çapında en çok ödüllendirilen şeflerden biri olan Grant Achatz bulunuyor. Yaratıcı ve modern stiliyle bilinen şef, Time Magazine tarafından ¨Dünyadaki En Etkili 100 İnsan¨dan biri olarak da ödüllendirilmiş. Çarşambadan pazara akşam 17.00’dan 21.30’a kadar sadece 5 gün, 4.5 saat açık olan ve sade bir dekorasyonla dizayn edilmiş restaurantta, bir akşam yemeği fırsatını sakın kaçırmayın.

  2 kişilik alkolsüz fiyat: 600 USD

 • 5/10
  Chef & The Farmer, Kinston

  Kuzey Carolina’nın Kinston eyaletinde bulunan Chef & The Farmer, listenin 5. sırasında. Adeta bir çiftlik evini andıran görüntüsüyle misafirlerine hoş anlar yaşatan restaurant, Amerikan mutfağının yanında vejeteryan, vegan ve glutensiz opsiyonlar da sunuyor. Taze çiftlik malzemeleriyle leziz menüler yaratan şef Vivian Howard’ın mutfağını ve restaurantın otantik atmosferini keşfedebilirsiniz. Pazartesiden perşembeye akşam 17.00 ile 21.30 arası,cuma ve cumartesi günleri ise 17.00’dan 22.30’a kadar açık olan restaurantta, sadece nakit ödeme yapılabildiğini unutmamanızda fayda var.

  2 kişilik alkolsüz fiyat: 200 USD

 •  

 • 6/10
  Halls Chophouse, Charleston

  Listenin 6. sırasında Halls Chophouse bulunuyor. Vejeteryan ve glutensiz opsiyonlarının yanı sıra Amerikan mutfağından lezzetler bulunan restaurant, aslında bir steakhouse. Pazartesiden cumartesiye akşam 16.00’dan gece 02.00’a kadar açık olan restaurant, pazar günleri ise farklı olarak sabah 10.00’dan gece 02.00’a kadar açık kalıyor. ¨Sunday Gospel Brunch¨ menüsüyle pazar günü brunch yapmak için özelleştirilmiş olan mekanda ayrıca canlı müzik keyfine de varabilirsiniz.

  2 kişi için alkolsüz fiyat: 200 USD

 • 7/10
  Geronimo, Santa Fe

  Geronimo, Santa Fe’deki Canyon yolunda bulunuyor. Tripadvisor oyları ile Amerika’nın en iyi restaurantları arasında 7. olan restaurant, mevsimlere göre değişen ¨global eklektik¨ bir menü sunuyor. Şef Sllin Cruz, Amerikan mutfağının en leziz yemeklerini sunarken vejeteryan ve veganları da unutmuyor. İş toplantıları, özel yemekler ve romantik buluşmalar için ideal olan mekan; pazartesiden perşembeye ve pazar günleri akşam 17.45’ten 21.00’a, cumartesi ise 21.30’a kadar açık kalıyor.

  2 kişilik alkolsüz fiyat: 220 USD

 • 8/10
  Mama’s Fish House, Paia, Hawaii

  1973’ten beri Hawaii’nin en güzel restaurantlarından biri olan Mama’s Fish House, bir aile işletmesi. Balıkçıları tarafından günlük balık tutulup müşterilerine en taze lezzetleri sunan restaurantın her gün değişen menüsünde, balıkçıların isimlerini ve balıkları nerde tuttuklarını da listeliyor. Restaurantın şefi Perry Bateman, taze balıklarını sunarken aynı zamanda Hawaii’ye özgü tatlardan, Amerikan yemeklerinden, vejeteryan ve vegan seçeneklerden de misafirlerini mahrum bırakmıyor. Christenson ailesinin işlettiği, Güney Pasifik’e komşu olan ve tamamıyla Hawaii stiliyle dekore edilmiş eşsiz mekan, haftanın her günü sabah 11.00’dan akşam 21.00’a kadar açık ve yalnızca nakit ödeme yapılabiliyor.

  2 kişilik alkolsüz fiyat: 200 USD

 • 9/10
  Restaurant Gary Danko, San Francisco

  Kaliforniya eyaletinin San Francisco şehrinde bulunan Gary Danko, Tripadvisor kullanıcı oyları ile seçilen Amerika’nın en iyi restaurantları sıralamasında 9. sırada. Haftanın her günü akşam 17.30’dan 22.00’a kadar açık olan restaurantta, diğerlerinden farklı olarak VIP yemek salonu bulunuyor. Şık dekorasyonuyla güzel bir akşam yemeği yiyebileceğiniz mekanda, Amerikan mutfağı, vejeteryan ve vegan seçenekler sunan şef Gary Danko’nun Tasting Menü’sünü mutlaka tadın.

  2 kişilik alkolsüz fiyat: 180 USD

 • 10/10
  Merriman’s, Kapalua, Hawaii

  Şef Peter Merriman’ın yerel tarım hakkında sahip olduğu vizyonu ve Hawaii’nin zengin volkanik toprakları konusundaki bilgisiyle, çiftlikten masaya konsepti sunuyor.

  %90 lokal kaynaklı ve ödüllü menüsüyle Merriman’s, adanın en taze balıklarını, deniz ürünlerini ve etini yeme imkanı bulabileceğiniz bir restaurant. Pazartesiden cumartesiye öğlen 15.00’dan akşam 21.00’a, pazar günleri ise sabah 9.30’dan akşam 21.00’a kadar açık olan restaurantta, özel Şükran Günü ve Happy Hour menüsü mevcut. Maui’de müthiş bir okyanus manzarasına karşı akşam yemeği imkanı sunan 10. sıradaki bu restaurantta sadece nakit ödeme yapılabiliyor.

  2 kişilik alkolsüz fiyat: 200 USD