• Arama

Ünlülerin Tercih Ettiği 8 Saat Modeli

Saat düşkünlerinin hayata biraz daha farklı bir bakış açısı vardır. Örneğin, onlar için mekanik bir mekanizmayı, zincirleme reaksiyonları görmek hatta sıralı domino taşlarının düşüşünü izlemek adeta bir beyin jimnastiğidir. Hayatın her köşesinde de bu merak devam eder. İzlenilen filmlerde, oturulan kafelerde, en ciddi toplantılar da bile fark ettirmeden gözler bilekler kayar. Günlük hayatta ünlüler hangi saat markalarını tercih ediyor; sizler için 8 ünlü ve 8 saati seçtik.

 • 1/8
  Benedict Cumberbatch, Jaeger-LeCoultre Polaris Memovox

  Jaeger-LeCoultre’ın marka elçisi Benedict Cumberbatch, Seul’de düzenlenen yeni sinema filmi ¨Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı¨nın prömiyerine Jeager-LeCoultre Polarix Memovox saatiyle katıldı. Şarap rengi takım elbisesini tamamlayan bileğindeki saatiyle son derece zarif görünüyordu.

  Tarihi referansa saygın bir göndermeden fazlası olan yeni Jaeger-LeCoultre Polaris koleksiyonu Memovox Polaris’in ruhunu bir dizi yeni saatle günümüzün aksiyon erkeklerine uyarlıyor. Saatler arasında üç saat kollu otomatik, kronograf ve dünya zamanı/kronografın yanı sıra daha güçlü vintage duygusu yayan iki model: Jaeger-LeCoultre Polaris Date ve Jaeger-LeCoultre Polaris Memovox özellikle dikkat çekiyor.

 • 2/8
  Jack Gyllenhaal - Santos de Cartier

  Merak ve cesaret, öncü karakter. Jake Gyllenhaal, Cartier’in bu değerleriyle kesinlikle özdeşleşen bir isim. Amerikalı aktör ve Maison de Cartier, markanın ikonik saat koleksiyonu Santos de Cartier’in yeni kampanyası için işbirliklerini açıkladı. Jake Gyllenhaal, Santos de Cartier erkeğinin simgelediği tüm özellikleri barındırıyor. Yaptığı işe kendini tamamen adayan ve hiçbir şeyi yarım bırakmayan bir erkek. Cesareti, dürüstlük ve kendine karşı gerçeklikle tanımlayan bir erkek.

 • 3/8
  Tom Cruise, Bremont ALT1-C

  Markaların en çok peşinden koştuğu ünlülerden biri de Tom Cruise. Filmlerinde çok değişik saat markaları ile iş birliktelikleri yaptı ama bizim için en önemli olanı günlük hayatına da taşıdığı modelin hangisi olduğu. Büyük ve cesur görünümlü saatleri seven sanatçı ,onları tam bir aksesuar olarak ön planda da teşhir ediyor. Bu beğenisinin doğrultusunda da günlük hayatında pilot saatlerinin ustası Bremont’u tercih ediyor.

  Bir pilot konsepli saat olan Bremont ALT-1C, teknik özelliklerin bir araya geldiği klasik kronometre modeli. Şık siyah kadranlı ve paslanmaz çelik kasası otomatik mekanizmasına ev sahipliği yapıyor.

 • 4/8
  Justin Timberlake, Rolex Oyster Perpetual Day Date 40

  En çok takip edilen sanatçılardan Justin Timberlake, genç hayatına çok özelliği sığdırmış; şarkıcı, söz yazarı, aktör, müzik yapımcısı. Timberlake, renkli hayatı gibi kendine en yakışan model olarak Rolex Oyster Perpetual Day Date 40’ı seçti. Başkanların saati olarak anılan Rolex’in eskimeyen şık modeli, kavradığı her bileğe ayrı bir güç katıyor adeta. Sanatçının seçtiği 40 mm kasa çapı olsa da aynı modelin 36 mm.lik unisex kullanılacak bir ölçüsü daha bulunuyor. Özellikle sarı altın olması onu daha da popüler ve bilinir kılıyor. İçerisinde 3255 Rolex kalibre ile can buluyor ve mekanizmasının eşsizliğini sağlayan denge yayı niobyum, zirkonyum alaşımlarından oluşuyor.

 • 5/8
  Kobe Bryant, Hublot Bigbang Unico Retrograde Kobe “Vino” Bryant

  Black Mamba lakaplı NBA’in ünlü efsanevi oyuncusu Kobe Bryant, her ne kadar emekli olsa da popülerliğini koruyor. Şık giyimi  şu anda sürdürdüğü iş hayatını daha da ön plana çıkarıyor. Ünlü basketbolcu 1.98 cm boyuna tarzına en yakın olarak Hublot’u bileğinde taşımayı tercih ediyor. Kendi adına üretilen Hublot Bigbang Unico Retrograde Kobe “Vino” Bryant, İsviçre Lüks saatçiliğinin zirvelerinde özel limitli bir model. Seramik kasalı versiyonu 200 adet, King gold olanı ise sadece 100 adet üeretildi ve her iki model de koleksiyonerlerin takibine girdi. 45.5 mm kasa çapı bulunuyor ve 100 metreye kadar  suyun derinliğine dayanıyor. 72 saat ise kesintisiz çalışıyor.

 • 6/8
  Leonardo di Caprio, Tag Heuer Carrera

  Oscarlı ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio,  bileğinde taşımak için Tag Heuer’in en cesur modeli Carrera’yı tercih ediyor. DNA’sını hız ve dayanıklılıktan alan Tag HEUER  Carrera, ilk kez 1963 yılında dünyanın en zorlu oto yarışı Carrera Panamericana’dan esinlenilerek  yaratıldı. Gümüş rengi kadrana ve kronograf mekanizması ile paslanmaz çelik kasaya sahip.

 • 7/8
  Eddie Redmayne, Omega Seamaster Aqua Terra

  İngiliz oyuncu, model, şarkıcı gibi birçok vasfa sahip Eddie Radmayne, Omega’nın Seamaster Aqua Terra modelini tercih ediyor. Omega’nın yeni koleksiyonu markanın denizcilik mirasından güç buluyor. 41 mm çapındaki model okyanus ruhu ile mükemmel bir uyumu yakalıyor.

  Özel gloşe desenli kadranında saat 6 konumundaki tarih göstergesi rodyum kaplı. Akrep ve yelkovan ise beyaz Super-Luminova ile en karanlık ortamlarda da saatin kolaylıkla okunmasını sağlıyor. Sertifikalı co- axial kronometreye sahip. Anti manyetik, 60 saat güç rezervi var ve 150 metre su basıncına dayanıyor.

 • 8/8
  Rafael Nadal, Richard Mille RM-27 02 Tourbillon

  Uzun süredir üstün saat markası Richard Mille’in tanıtım yüzü olan ünlü tenisçi Rafael Nadal, bu birlikteliği en çok içine sindirmiş ve hakkını veren sporcu. Markanın özellikle RM 27-03 Shock Resistance 10 000g modelini, sarsıntı korumalı özelliğini ispatlarcasına, tüm müsabakalar süresince sağ bileğinde taşıyor ve başarıyı adeta birlikte hak ediyorlar.

  RM 27-02 Tourbillon süper hafif bir model. Hafifliğini de özel çalışmalar sonucunda yüzlerce quartz  ve  arasında NTPT karbon olan silica katmanlarından elde ediyor. 70 saat güç rezervi var, tourbillon mekanizması ile de mükemmel doğrulu yakalıyor.