• Arama

Avrupa’nın En Özel 10 Spa’sı

İnanılmaz bakımları olan, Avrupa’nın en özel spa’larını mercek altına aldık.

 • 1/10
  Le Spa du Royal - Hotel Royal Savoy, Lozan

  En özeli: Anti-aging terapileri

  1500 m2 modern spa’da kullanılan siyah mermerler şatoya benzeyen otelin mimarisi ile tezat oluşturuyor. Havuzları, bio saunası, buhar odası olan spa’da doğal malzemeler ile Clinic Lémanic’in tıbbi anti-aging bakımları uygulanıyor. Kolajen üretimini arttıran Caviar Uniqueness yüz bakımında kullanılan havyar özü, lavanta ve yoğun mineral olan İsviçre buzul suyu kullanılıyor.

 • 2/10
  T Spa - Grand Hotel Tremezzo, Como Gölü

  En özeli: Organik bakımlar

  18. yüzyılda inşa edilen Grand Hotel Tremezzo içindeki spa’da göl manzaralı infinity havuzu ve mağaralar içinde 5 farklı jakuzi bulunuyor. İmzası sayılan Grand Garden Ritual bakımında kullanılan organik lavanta ve kekik otelin baharat bahçesinde yetiştiriliyor. Kişiye özel karışımlar ile yapılan aroma terapiler de unutulmamalı.

 • 3/10
  Thermes Marins - Hôtel Hermitage Monte-Carlo, Monako

  En özeli: High-tech estetik bakımlar

  Hamamı, kriyoterapi odaları, deniz manzaralı tuzlu su havuzu, organik restoranı ile 4 katlı spa, wellness merkezini andırıyor. Yüksek teknoloji içeren bakımların öne çıktığı spa’da ses dalgaları ile yapılan liposculpture en tercih edilen uygulamalar arasında sayılabilir.

 • 4/10
  The Spa - Ashford Castle, County Mayo, İrlanda

  En özeli: Detox

  Manzarası için ziyaret edilmesi gereken otel, ormanlık arazileri ve Lough Corrib manzarası ile tanınıyor. Deniz kabukları ile yapılan avizeleri, duvar resimleri ve antikaların olduğu spa’da PureFlow sisteminin kullanıldığı bakım ile ayrıcalıklı yere sahip. Kişiye özel geliştirilen Deep Cleanse Repair programı ile vücut dengelerinin düzelttiği bakım ise ayrıca ziyaret sebebi.

 • 5/10
  Baglioni SPA - Baglioni Hotel, Londra

  En özeli: Dermatolojik bakımlar

  Londra’nın ortasında bir vahayı andıran spa’da sadece 14 bakım sunuluyor. Aralarında cilde saf oksijen verilerek toksinlerden arındırılan 02 Relax ve hiperpigmentasyon un düzeltildiği Diamond Whitening System bakımı ve yüksek teknoloji uygulanan Carboxi-Express sayesinde pırıldayan ciltlere kavuşmak mümkün.

 • 6/10
  Bohemia Spa - Four Seasons Hotel, Prag

  En özeli: Termal banyolar

  Prag Şatosuna bakan barok spa’da mineral termal banyolar ve yoğunlaştırılmış oksijenli suyu olan havuz bulunuyor. Ihlamur yağı ile yapılan masajlar, geleneksel Çek ve Macar terapilerine getiren yeni yorumları ile seviliyor.

 • 7/10
  Nescens Spa - La Réserve, Paris

  En özeli: Medikal bakımlar

  Belle Époque dekoru ve antikaları ile tanınan binanın modern spa’sında İsviçre’nin ünlü medikal ismi Nescens’ın bakımları uygulanıyor. Detaylı analizlerden sonra kişiye özel bakımların yanı sıra Signature Nescens masajları da tercih edilebilir. Paris’te nadir bulunan sıcak havuzunu da unutmamakta yarar var.

 • 8/10
  Rocco Forte Spa - Verdura Resort, Sicilya

  En özeli : Thalassotherapy

  Deniz kenarındaki spa’da kullanılan deniz suyu, farklı ısı, derinlik ve tuz yoğunluğu bulanan havuzlarda değerlendiriliyor. Yerel yosun, deniz tuzu ve algea pudrasının kullanıldığı Detox Thalasso Wrap bakımı tercih edilirken, Spa Bar’da taze ve doğal ürünler ile yapılan içecekler detox’u hızlandırabilir.

 • 9/10
  Shiseido Spa - Excelsior Hotel Gallia, Milano

  En özeli: Okaliptüs buhar bakımları

  Shiseido’nun İtalya’daki ilk spa’sının mücevher renklerindeki bakım odaları, hydro-masaj havuzu, Himalaya tuzu mağarası, hamamı ve terası ve meyva suyu barı ile tercih ediliyor. Okaliptüs buhar bakımları ve buz odası da ayrıca öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

 • 10/10
  43 The Spa - Hotel Arts, Barselona

  En özeli: Klafs Kromaterapi

  Çağdaş sanata odaklanmış otelin 43. katındaki spa’sı deniz bazlı bakımları, Şaman terapileri, buz muslukları ve havuzları arasında kromaterapi buhar odaları öne çıkıyor. Natura Bissé tarafından uygulanan yüz ve vücut bakımları da unutulmamalı.