• Arama

Ekim Ayında Gidebileceğiniz 10 Sergi

Halil Altındere’den Roman Uranjek’e kadar Ekim ayında gezebileceğiniz 10 sergiyi inceledik.

 • 2/10
  İstanbul’da Gece, Art On, İstanbul

  Sanatçı Nilhan Sesalan’ın "İstanbul'da Gece" sergisi 14 Ekim’e kadar görülebilir. Sanatçının iki yıllık heykel çalışmalarının yer aldığı seçki, karanlığa yoğunlaşan düşünceleri ve insanın küresel ölçekteki köklü değişimine, sosyo-psikolojik ve kozmolojik yapısına ve bunu anlama çabasına içeriden bir bakışı izleyiciye sunuyor.

 • 3/10
  Welcome to Homeland, Pilot Galeri, İstanbul

  21 Ekim’e kadar iki sergiye yer veren galeride, Halil Altındere'nin son çalışmalarından oluşan "Welcome to Homeland" sergisinde, sanatçının Türkiye'de hiç sergilenmemiş eserleri ve Constantinos Taliotis’in kişisel sergisi olan “Paradise Productions”, sanatçının 80’lerin popüler kültürü ile dönemin teknolojisinin şekillendirdiği estetik arasındaki ilişkiye odaklandığı çalışmalar görülebilir.

 • 6/10
  Memorabilia, Atelier 2 Tophane, İstanbul

  Selma Gürbüz’ün 49. sergisi “Memorabilia” 12 Kasım’a kadar görülebilir. Sanatçının son Hindistan seyahatinde ziyaret ettiği Kanha National Park ormanlarından izler taşıyan eserlerde de daha önceki çalışmalarında izlenen gizemli, dünyanın devamı yer eserlerde yer alıyor.

 • 7/10
  Siyah Gürültü, Akbank Sanat, İstanbul

  18 Kasım’a kadar açık olacak “Siyah Gürültü” sergisi, farklı sanatçıların ses ile sessizlik arasındaki karmaşık ilişkiyle olan bağını sanatsal ifade aracı sunuyor. Ses ve sessizlik arasındaki farklı mecralar ve dönüşümlerine, işlevlerine odaklanan çalışmalar, birbirleri ile olduğu kadar izleyici ile iletişime geçiyor.

 • 8/10
  Michelangelo Pistoletto, Galeri Artist, Istanbul

  1 Aralık gününe kadar açık olacak sergide, Art Povera’nın (Fukara Sanatı) önemli isimlerinden, ressam, aksiyon-nesne sanatçısı ve sanat teorisyeni İtalyan sanatçı, Michelangelo Pistoletto'nun eğlenceli olduğu kadar düşündüren çalışmaları görülebilir.

 • 9/10
  Kaf Dağı’nın Ardında, Arter, Istanbul

  CANAN'ın "Kaf Dağı'nın Ardında" başlıklı sergisi, 24 Aralık’a kadar görülebilir.  Tüm katlara yayılan sergide, sanatçının bu sergi için ürettiği yapıtlarla ile daha önce görülmemiş erken dönem eserlerini bir araya getiriyor. Adını Arap ve Fars kozmolojisinin efsanevi Kaf Dağı'ndan alan sergide heykel, fotoğraf, baskı, nakış, video, yerleştirme ve minyatür gibi çeşitli mecralarda üretilmiş eserlere yer verilmiş.

 • 10/10
  Kaçak Dünya, Borusan Contemporary, İstanbul

  Sonbahar – kış sezonunda doğa ve edebiyat temalı iki sergiye yer veren kurumda, 18 Şubat’a kadar Diane Thater’ın soyu tükenmekte olan hayvanları tehdit eden kaçak avcılığı inceleyen “A Runaway World – Kaçak Dünya” sergisi ve Oktay Rifat’ın şiirinden adını alan “Ağaç, Gölge, Deniz, Ay” sergisi görülebilir.