• Arama

Cenova Yat Fuarı Başladı!

Cannes Yachting Festival'ın hemen ardından başlayan Genoa Boat Show 26 Eylül'e kadar gezilebilecek. Fuar, yine dünyanın en iyi markalarının en yeni modellerini ziyaretçilerle buluşturacak. Biz de bu sefer daha mütevazı davranıp fuarda sergilenen ortalama boy modellerden 10 tanesine göz attık. Belki de biri önümüzdeki yaz sizin olur.

 • 1/10
  Azimut 43 Atlantis

  Azimut'un 13,86 metrelik modeli Atlantis 43, başaltında ada şeklinde konumlandırılan yatağa ve kendi duş-tuvaletine sahip kamarasıyla tekne sahibine son derece konforlu bir alan sunuyor. Vasatta ise iki adet tek kişilik yatağın bulunduğu bir kamaranın yanı sıra tek kişilik bir kamara daha bulunuyor. Havuzluktaki ferah kokpitin arkasında ise güneşlenme minderleri yer alıyor. Pruvadaki güneşlenme minderleri de tek başına vakit geçirmek isteyenleri ağırlıyor. Azimut 32 Atlantis. 2X400 HP motorlarla 35 knot maksimum hıza ulaşıyor.

 • 2/10
  Beneteau Oceanis 51.1

  Keskin hatları, burunda çeneli gövdesi ve şık güverte planı ile Oceanis 51.1'in yeni bir neslin ilk üyesi olduğu belirtiliyor. Sarma direk, self-tailing jib ve tüm halatların her iki dümen konsolunun yanındaki vinçlerden kontrol edilebilir olması, yelken seyrini kolaylaştırırken, tekneyi de sadeleştiriyor. Dock & Go teknolojisi sayesinde ise yanaşma manevraları çok daha rahat. 15,94 metre boyundaki modelde, havuzluktan içeriye girişin iki yanındaki güneşlenme minderleri de hiç kuşkusuz teknenin cazibe merkezini oluşturuyor.

 • 3/10
  Beneteau Gran Turismo 40

  Sürüş keyfi kadar göze de hitap eden Gran Turismo 40'ın boyu 12,67 metre. Hardtop ve iyi tasarlanmış yan camları modelin sportif karakterini vurgularken, yeni nesil merkez sürüş konsolu, Air Step® gövdesi sayesinde 38 knot maksimum süratte dahi güvenli sürüş sunuyor. İçeride iki kamarası, mutfağı ve oturma alanıyla misafirlerini kucaklıyor.

 • 4/10
  Chris Craft Commander 42

  143 yıllık geçmişe sahip Chris Craft'ın Commander 42'nin dünya tanııtmı geçen yıl bu zamanlar Cannes Yachting Festival'da yapıldı. New England tarzı lobster model aynı zamanda markanın cabin-cruiser segmentine yeniden girişi olarak tanımlanıyor. 12 metrelik modelde beş kişi konaklayabiliyor, iki adet kokpiti bulunuyor. 

 • 5/10
  Lagoon 40

  12 metre boyundaki bu mütevazı motoryat katamaran denizin keyfini sakin ve geniş alanlarda geçirmek isteyenler için ideal bir seçim. Havuzluktaki yemek masası 12 kişiyi ağırlayabiliyor. İçeride katamaranlara özgü geniş salonda mutfak ve oturma grubu yer alırken Lagoon 40, üç ya da dört kamara seçeneğiyle tercih edilebiliyor.

 • 6/10
  Dufour 460 Grand Large

  Açık deniz seyri özelliklerine sahip mükemmel bir gezi teknesi olarak tanımlanıyor Dufour 460 Grand Large. 13 metre boyundaki model performans ve konforu bir araya getiriyor. Ergonomik dümeni, kendinden tramolalı yelken donanımı seyirleri kolaylaştırıyor. İçeride, bildiğimiz tasarımların aksine giriş merdivenlerinin hemen yanında oturma grubu ve masa bulunuyor. Mutfak ise başaltına doğru konumlandırılmış. Üç ya da dört kamaralı olarak tercih edilebiliyor.

 • 7/10
  Hanse 418

  Hanse'nin bu yıl suya indirdiği dört yeni modelden biri 418. 12 metre boyundaki modelin içi kişiye özel olarak tasarlanabiliyor. Tüm Hanse'lerde olduğu gibi Judel/Vrolijk imzası taşıyan modelin gelişmiş hidrodinamik özelliklere sahip olduğu belirtiliyor. Kaptanın tek başına kullanabilmesi için Hanse 418'de bulunan one line camadan sistemiyle sert havalarda yelkeni küçültmek çok kolay. Bol heç ve lumbozlar sayesinde içerisi son derece aydınlık. Son derece derli toplu bir şekilde tasarlanan iç plan iki ya da üç kamaralı olarak tercih edilebiliyor.

 • 8/10
  Prestige 460

  14 metre boyundaki modelin L şeklinde tasarlanan havuzluğu, daha fazla insanın burada vakit geçirebilmesini sağlıyor. Modelin ilginç bir özelliği de içeride, kıç bölümde konumlandırılan muftağın geniş yüzme platformuna açılıyor olması. Yani mutfaktan içeceğinizi alıp doğrudan teknenin 'plaj' kısmına geçebilirsiniz. Kokpitte ayrıca bir oda halinde kaptan mahalli yer alıyor. Flybridge'yle de seyirlere ayrı bir keyif katıyor.

 • 9/10
  Jeanneau Sun Odyssey 419

  Sun Odyssey serisinin tüm yeni gelişmelerinin ve ana yeniliklerinin bir arada sunulduğu  13 metre boyundaki 419, hızlı ve manevra kabiliyeti yüksek bir model olarak tanımlanıyor. Sun Odyssey 419, iki ya da üç kamara seçeneğiyle tercih edilebiliyor. Philippe Briand'ın kaleminden çıkan Jeanneau Sun Odyssey 419, zarif çizgileri ve aydınlık iç alanıyla zengin bir tasarım sunuyor.

 • 10/10
  Azuree 46

  Bursa'da üretilen ve bir dünya markası haline gelen Azuree 46, serinin en büyük modeli. 14 metrelik modelin standart yerleşiminde, ikisi kıçta biri baş altında olmak üzere üç adet kamara bulunuyor. Başaltında bulunan ana kamaranın banyosu genişliğiyle dikkat çekici. Arkadaki kamaralar ise ikinci banyoyu paylaşıyor. Hem gezi hem de yarış teknesi olarak tasarlanan Azuree 46, konforlu bir alan sağlayan kokpiti, yatak haline dönüştürülebilen kokpit koltukları, geniş yelken alanı ve yüzme platformuyla hem güvenli hem de keyifli seyirler sunuyor.