• Arama

Orta Sehpanızı Güzelleştirirken Okumaya Doyamayacağınız 4 Kitap

Sanattan otomobile, modadan seyahate orta sehpanızı dekore ederken okumaktan keyif alabileceğiniz 5 kitabı OGGUSTO’da inceledik.

 • 1/4
  Dior by Yves Saint Laurent

  Kuruluşundan bu yana, Dior tarafından tasarlanan ve el işi ile hazırlanmış unutulmaz couture koleksiyonlarının en yeni özetini anlatan Dior By Yves Saint Laurent, markanın her tasarımına tahsis edilen benzersiz serinin ikinci kitabıdır. Laziz Hamani’nin güzel fotoğraflarını içeren bu etkileyici cilt, 1958’deki ilk İlkbahar-Yaz koleksiyonundaki Trapèze siluetinden, 1960’ın Sonbahar-Kış koleksiyonundaki hippi ilhamına kadar Yves Saint Laurent’in Dior için en ikonik koleksiyonlarını kapsıyor. Değerli moda gazetesi yazarı Laurence Benaïm, kitapta, Saint Laurent'in ilham kaynaklarını, etkilerini ve Dior'un evrimiyle ilgili vizyonu hakkında ayrıntılı bilgi verirken; 30'dan fazla parçanın ardındaki ayrıntıları ve anekdotları dikkatle anlatıyor.

 • 2/4
  Great Escapes Africa

  Afrika, Akdeniz’den Hint Okyanusu’na; geniş Sahara Çölü’nden Cape Verde takımadalarına kadar ömür boyu süren seyahat maceraları sunuyor. Afrika’ya yeni gelmiş masum biri de olsanız sürekli gelen bir ziyaretçi de olsanız bu kıta size; 54 olağanüstü ülkeyi, kentsel yaratıcı merkezleri, olağanüstü manzaraları, nefes kesici vahşi yaşamı, bozulmamış gecesinin gökyüzünü ve insanlığın geçmişini önemli anlamda gözler önüne seriyor. Revize edilmiş ve genişletilmiş bu kitapta ise, kıtadaki en iyi oteller tüm ihtişamıyla anlatılıyor. Baobab ağaç bungalovları, Fas kalesi ve Zanzibar’daki bir ada kulübesi sayesinde bu ciltte; lüksün, çekiciliğin ve zarafetin en iyilerini bulabilmeniz mümkün.

 • 3/4
  Floral Contemporary

  Çiçekler, kutlama ya da hatıra olması fark etmeksizin, yaşamımızda bütün önemli etkinliklerle ilişkilendirilmiştir. Fakat aynı zamanda çiçekler, özel günlerin aksine günlük yaşamı tazelerken çevredeki alanları da canlandırabilir. Bu kitap ise bunun nasıl olabileceğini tüm güzellikleriyle anlatan kitapta, 38 çiçek tasarımcısının çalışmaları vasıtasıyla düğünler için süslemeler, ziyafetler için düzenlemeler; mağazalar, oteller ve moda şovları için aksesuarlar, sanat şovları ve ev dekorasyonu gibi bütün okazyonlar için çiçek fikirlerini bulabilirsiniz. Ayrıca, her çiçekçinin kendi biyografisini ve sonra da kendi çiçek düzenlemesinin perde arkasını anlattığı Floral Contemporary, muhteşem görsellerle alfabetik sıraya göre düzenlenmiş.

 • 4/4
  The Rolling Stones 50

  12 Temmuz 1962 günü, Rolling Stones, Londra'nın Oxford Caddesindeki Marquee Kulübü’nde sahneye çıktı. Geçen elli yılda ise The Stones, herhangi bir gruba göre daha fazla şöhret kazandı. Popüler bir müzik listesine sahip olan ve popüler kültürün tanımlanmasına yardımcı olan her ülkede, grubun No.1 şarkısı ve albümü oldukça büyük bir üne sahipti. 1000’den fazla resim bulunan ciltte, özel olarak fotoğraflanan posterler, albüm kapaklarının taslakları, yapbozlar ve daha önce yayımlanmamış diğer hazineler bulunuyor.