• Arama

Sonbaharın En Yeni Parfümleri

Sonbahar aylarında en dikkat çekecek, en yeni parfümleri OGGUSTO’da inceledik.

 • 1/10
  Chanel- Gabrielle

  Chanel’in 15 yıl aradan sonra çıkaracağı ilk parfüm olan Gabrielle, 1 Eylül’de satışa çıkıyor. Parfümle ilgili basınla paylaşılmış olan bilginin sınırlı olması da beklentiyi yükseltiyor. Sadece Kristen Stewart’ın reklam yüzü olduğu kokunun içeriğinde yasemin, sümbülteber, ylang ylang ve portakal çiçeği bulunması dışında  bir bilgimiz olmayan Gabrielle’I heyecanla bekliyoruz.

 • 2/10
  Tom Ford- Private Blend Oud Minérale

  Tom Ford odunsu - deniz oudu kokusunu, Oud kokularının daha taze kokularla birleşerek yeni bir boyuta ulaşması için Deniz Yosunu, Pembe Biber, Oud Karışımı, Kara Buhur, Esmer Amber Notası ve Köknar Balsamı gibi ana içeriklerle sunuyor. 

 • 3/10
  Prada- Candy Gloss

  Parfümün başlangıç noktasında ve merkezinde, vanilyayı andıran çekici bademin, miskin duyusal hassasiyetinde demlendiği tatlı bir alt nota bulunuyor. Bu notalara parlak bir vişne üst notasına ekleniyor ve parfümün kalbindeki portakal çiçeğinin yükseliş nüansları ile daha da hafiflik kazandırıyor.

 • 4/10
  Dolce&Gabbana- Light Blue Eau Intense

  Light Blue'nun piyasaya sürülmesinden on altı yıl sonra D&G, Light Blue Eau Intense pour Femme ile Light Blue destanında yeni bir bölüm yazıyor. Baş notalarında parlak limon ve gevrek Granny Smith elması bulunan kokunun meyveli ve floral özellikleriyle zarif marigold, bu akortu kalp notalarında harmanlıyor. 

 • 5/10
  Emporio Armani- Because It’s You

  Bir aşk hikayesinde kadını temsil eden kokunun kalbinde yatan gül esansı, olgun ahududu ve portakal çiçeği esansı ile birleştirilerek güçlendiriliyor. Kadınsı ve tutkulu kokuyu vanilya ve miskin şehvetli karışımı olgunlaştırıyor.

 • 6/10
  Jo Malone- The English Oak & Redcurrant

  Ormanın büyüsünden esinlenen koku meşe esansından oluşuyor. Asil ve bilgeliği temsil eden bu parfümün üst notalarında frenk üzümü, orta notalarında gül ve alt notalarında ise kavrulmuş meşe bulunuyor. Bu yeni serinin bir özelliği de markanın diğer parfümleri ile kombinlenebilmesi. 

 • 7/10
  MEMO Paris- Eau De Memo

  Memo Paris’in 10. senesi için yaratılan parfümde, enerjik mandalina ve bergamot, baştan çıkarıcı yasemin, ferah yeşil çay ve sıcak deri notaları ile unutulmaz eski hatıraları yeniden canlandırıyor. 

 • 8/10
  Amouage- Myths

  Rüyalardan ve mitlerden ilham alan notalardındaki  nergis, menekşe yaprakları ve kasnı ile muhteşem bir hava yaratıyor. Karanfil, silhat, deri yosun misk ile adeta parfüm standartlarını yeniden belirliyor.

 • 9/10
  Byredo-Velvet Haze

  Velvet Haze, 1960'ların çok hatırlatıcı müzik ve kültürel hareketinden ilham alıyor. Hippilerden ve silhatdan esinlenen parfümün alt notalarında yabani misk otu ve kakao özü yer alırken üst notalarında ise amber ve hindistan cevizi suyu bulunuyor.

 • 10/10
  Micheal Kors-Sexy Ruby

  Işıldayan bir mücevherin cazibesinden ilham alan parfüm adete bir yakutu andırıyor. Üst notalarında rambuaz, kayısı, davana bitkisi ve biber gibi belirgin kokular olan parfümün alt notalarında ise yosun kristali, kaşmir ve vanilya tohumu bulunuyor. Kokunun kalbinde yatan portakal çiçeği özü, hint yasemini ve gül yaprakları gibi özenle seçilmiş esanslar da parfümün cazibesine cazibe katıyor.