• Arama

Su Altı Otelleri ile Denizin Altında Konaklayın

Karadan sıkılanlar için denizin altında konaklama imkanı sunan dünyanın en güzel 6 su altı otelini inceledik.

 • 1/6
  ATLANTIS, THE PALM: DUBAI, BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ

  Havalı ve gösterişli otellerle dolu şehirde, bu su altı oteli çevresinden soyutlanmış şekilde bulunuyor. Dubai’de farklı bir deneyim içinse otelin su altı süitleri Poseidon ve Neptune’ün her ikisi de yerden tavana kadar, içinde köpek balığı ve vatoz da bulunduran 65.000’den fazla deniz canlısına ev sahipliği yapan Ambassador lagünü manzarasıyla büyülüyor. Otelin bu eşsiz süitlerinde; sabahları balıklara selam vererek uyanabilir, su parkında bulunan kaydıraklarda balıkların arasından geçerek denize girmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

 • 2/6
  THE MANTA RESORT: PEMBA ADASI, TANZANYA

  Eğer Tanzanya’nın altın kumsalları size yeteri kadar heyecan verici gelmiyorsa, bir de Pemba Adası’nı deneyimlemeye ne dersiniz? Zanzibar’da bulunan Manta Resort tam da bu deneyimi size yaşatmak için bekliyor. Manta resifinin üzerine yerleştirilmiş, balık ve birçok deniz canlısıyla beraber uyumanızı sağlayan odalarında konaklama imkanı eşsiz bir deneyim sunuyor. Dalış ve safari gibi aktiviteleri de yapabileceğiniz otel, Tanzanya’nın en iyilerinden biri olarak biliniyor.

 • 3/6
  JULES UNDERWATER LODGER: KEY LARGO, FLORİDA

  Eğer bir deniz insanıysanız, Florida’nın Key Largo kıyılarında bulunan Jules Su Altı Pansiyonu kaçırılmayacak bir fırsat. Otel, adını Jules Verne’nin Denizler Altında Yirmi Bin Fersah romanından sonra aldığı için popüler kültür açısından önemli bir konuma sahip olmasıyla da ünlü. 70’li yıllarda bir araştırma merkezi olarak açılan otel, açılan en eski su altı oteli olarak biliniyor. Otele gelmeden önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise, dalış belgesi. Otelin girişi 21 fit derinlikte olduğu için giriş yapmadan önce bu belgeyi edinmekte fayda var. Aksi takdirde otele giriş yapmak mümkün değil. Belgenizi aldıktan sonra otele girişinizi de yapınca artık yapmanız gereken tek şey ise, deniz canlılarıyla beraber tatil yapmanın keyfini sürmek.

 • 4/6
  POSEIDON UNDERWATER RESORT: FIJI

  İnsan bir otelden en fazla ne bekler sorusunun cevabı Poseidon Underwater Resort’ta. Neredeyse tamamı camla kaplı odalarının yanında su altı kilisesine de sahip olan otel, resiflerin mükemmel görüntüsü eşliğinde evlenmeye olanak tanıyor. Keyif yapmak isteyenler için spa paketleri; maceraperestler için de dalış ve denizaltı ile dolaşma imkanlarının bulunması otelden oldukça memnun ayrılmayı garantiliyor. 

 • 5/6
  RESORT WORLD SENTOSA: SİNGAPUR

  Karadan ve denizin en iyilerini misafirlerine sunan Resort World Sentosa’nın 11 lüks odası tıpkı iki katlı bir kasaba evi gibi tasarlanmış. Üst kat, verandası ve jakuzisiyle açık bir yaşam alanına sahipken, alt kat ise konfor ve güvenliğiyle misafirlerine 40.000’den fazla deniz canlısı manzarasını sunuyor. 

 • 6/6
  UTTER IN: VASTERAS, İSVEÇ

  İsveç, su altı otellerden geri kalmıyor ve Utter Inn Hotel ile misafirlerine farklı bir tatil vaat ediyor. Yukarıdan küçük bir kulübe gibi görünen odasının 3 metre altında başka bir dünya olduğuna inanmak güç! Malaran Gölü’nin altında kalma imkanı sağlayan bu odada, belki de daha önce hiç rastlamadığınız balık türlerine rastlamanız mümkün. Nisan ayından Ekim’e kadar açık olan bu otele insan ömründe bir kez mutlaka gitmeli!