• Arama

IWC Schaffhausen’den 7 Aquatimer Dalış Modeli

IWC Schaffhausen’in, lüks saatçilik segmentinde yeni modeller ve koleksiyonlar tasarlarken tek misyonu var; teknoloji, mikro mühendislik, ve teknik ustalığın birleştiği yenilikçi çözümler üretmek. Bu yüzden de 1868’den itibaren ürettiği tüm saatleri birbirinden daha değerli olarak karşımıza çıkıyor. Tüm hassasiyetini mikro mekanik üzerinde yoğunlaştırırken ekolojik ve sosyal sorumluluklarını da omuzlarında başarıyla taşıyor. Modellerinden elde edilen gelirlerin bir kısmını işbirliği yaptığı vakıflara aktarmaktan çekinmiyor.

Dalgıçların mercek altına aldığı IWC Schaffhausen’in Aquatimer koleksiyonundan 7 modeli tanıtmaya çalışacağız. Marka, derin denizler konusuna 1967 yılında Aquatimer ile başlıyor ve günümüze kadar birbirinden değerli modeller üretiyor. Teknik açıdan dalış sporu ile ilgilenenlerin derinliklerde destek arkadaşı olmaya devam ediyor. 

 • 1/7
  AQUATIMER AUTOMATIC 2000 EDITION “35 YEARS OCEAN 2000”

  İlk prototipi 1982 yılında Fredinand A.Porsche tarafından tasarlandı. İkonik tasarım modelin 35. yıl dönümünde Aquatimer Automatic Ocean 2000 modeli 14.5 mm kalınlığıyla IWC’nin Aquatimer koleksiyonunun en ince dalış saati olarak 350 adet limitli sunuluyor.

  Daha sonra IWC ve Porsche Design arasında yapılan ortaklık sonucunda Porsche Design Ocean 2000 Diver’s Watch  yaratıldı, 42 mm çapında yeni geliştirilen şekli ile titanyum kasasının arkasında dalgıç başlığı işlenmiş.

  350 adet limitli olarak üretildi ve 2000 metre’ye kadar iddialı bir su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Saat 9 konumundaki kol ile ayarlanabilen, IWC SafeDive sistemi ile donanımlanmış mekanik harici/dahili döner bezeli kasasına yerleştirilmiş. Tarih göstergesi saat 3 konumunda yer alıyor. 42 saat güç rezervi bulunuyor.

 • 2/7
  AQUATIMER CHRONOGRAPH

  Kadranının tasarımı ve renk seçimleri ile IWC Shaffhausen, 1967 yılında ilk çıkarttıkları Aquatimer’ı referans alarak ürettiler. Kronograf ile güçlendirilmiş model üç alt kadrana sahip. 12 saatlik uzun dalışlar için güvenilir bir yol arkadaşı. Dalış süresinin yanlışlıkla değiştirilmesini engellemek amacı ile SafeDive özelliği bu tasarıma da yerleştirilmiş. 30 bar su basıncına dayanıklı. 44 mm paslanmaz çelik kasası ve 44 saat güç rezervine sahip kalibresi ile güçlü bir model.

  IWC Schaffhausen’in, Aquatimer Chronograph ailesine ait üç üyesi daha var:  Aquatimer Automatic Edition “Expedition Jacques-Yves Cousteau”, Aquatimer Chronograph Edition “La Cumbre Volcano” ve Aquatimer Automatic 2000 

 • 3/7
  AQUATIMER CHRONOGRAPH EDITION “LA CUMBRE VOLCANO” 

  Galapagos takım adalarının en genç ve üçüncü büyük adası olan Fernandina üzerinde bulunan aktif volkan La Cumbre’ye adanmış bir model. Kasasının arkasına volkanın 2009 yılında patlamasını ifade eden bulutlu görünümü gravürle işlenmiş. IWC Schaffhausen Aquatimer Chronograph Edition “La Cumbre Valcono” modelinin  gelirinin bir kısmını, birlikte çalıştıkları, Galapagos’da araştırmalar yapan Charles Darwin Fonuna aktarıyor.

  Kauçuk kaplı paslanmaz çelik kasası bileğe takılmasını daha da kolaylaştırıyor. 30 bar su basıncına dayanıklı olarak donanımlandırıldı ve 300 adet olarak limitli sayıda üretildi. Kronograf flyback(tek hareketle reset ve peş peşe zaman tutabilme olanağı ) fonksiyonuna sahip. 

 • 4/7
  AQUATIMER CHRONOGRAPH EDITION “EXPEDITION CHARLES DARWIN”

  Charles Darwin’i Galapagos adalarına götüren ünlü gemi HMS Beagle’a ithafen üretilen Aquatimer Chronograph Edition “Expedition Charles Darwin” modeli gemiden esinlenilen bronz kasaya sahip. Kronograf kullanımını daha üstünleştiren flyback fonksiyonunu bu modelde de görüyoruz. Kasanın ön ve arka yüzünde ışığı yansıtmayan, zamanı okumayı kolaylaştıran safir cam ile korunmuş. Bileziği ise patenti IWC’e ait kolay değiştirme sistemine sahip.30 bar basınca kadar su geçirmezlik özelliğini koruyor.

 • 5/7
  AQUATIMER CHRONOGRAPH EDITION “GALAPAGOS ISLANDS”

  Galapagos takım adaları, gerçekten eşsiz doğası, flora ve faunası ile korunması gereken dünyanın hafızası niteliğini taşıyor. Uzunca bir süredir de IWC Schaffhausen bu adalarda araştırmalar yapan Charles Darwin Vakfı ile iş birliği yapıyor. Bu güzel birlikteliği taçlandıran model ise Aquatimer Chronograph Edition “Galapagos Island” oldu. IWC’nin tüm muhteşem kronograf özelliklerine sahip. Paslanmaz çelik ve volkanize edilmiş kauçuk kaplı kasası 45 mm çapında. Ayrıca siyah kauçuk kayışı IWC patentli çabuk değişim sistemi bulunuyor. Kendinden kurum otomatik mekanizmalı. 30 bar basınca dayanıklı ve 68 saat kurulma ihtiyacı duymuyor.

 • 6/7
  AQUATIMER PERPETUAL CALENDAR DIGITAL DATE-MONTH

  100 metre suya dayanıklılık özelliği tabi ki dalışı sevenler ve yazımızı okuyanlar için artık sıra dışı bir özellik değil. Aquatimer Perpetual Calendar Digital Date-Month modelinin en belirgin özelliği ay ve günü belirten göstergelerinin bulunması. Pembe altın, mavi kadran kauçuk kaplı titanyum kombinasyonu ile  49 mm kasaya sahip.

   Yarı iskelet kadranı ile Aquatimer ailesinin en farklı tasarımına sahip. IWC Schaffhausen’in atölyelerinde üretilmiş kalibresi, bu eşsiz zaman makinasına 68 saat güç rezervi özelliği kazandırıyor. 50 adet limitli olarak üretildi.

 • 7/7
  AQUATIMER AUTOMATIC

  IWC Schaffhausen Aquatimer Automatic’in asla yılların gerisinde kalmayacak bir görünüşü var.1967 yılında yaratılan Aquatimer’ı referans alarak oluşturuldu ve ailenin en küçük üyesi. Ayrıca kasasında bazı tasarımları ise 1982 yılında yaratılan efsanevi Ocean 2000 modelinden esinlenilmiştir. Modelin tasarımı çelik kasasının ve kadran sadeliğinin tüm güzelliğini gözler önüne seriyor. Kendinden kurum mekanizmalı ve 42 saat güç rezervi özelliği var. Saat üç konumuna tarih göstergesi yerleştirilmiş. 100 metre suya dayanma özelliği var. SafeDive sistemine sahip ve dalış ile ilgili tüm göstergeleri Super-Luminova ile kaplanarak karanlıkta da parlaması ve okunması sağlanmış.