• Arama

Mutlaka Görülmesi Gereken 5 Müze Terası

Yaz bitmeden mutlaka görülmesi gereken müze teraslarını listeledik.

 • 1/5
  Metropolitan Museum of Art, New York

  Central Park ile bitişik olan müzenin çatısında, sanatçı Huma Bhabha’nın ¨We Come in Peace¨ isimli enstalasyonu görülebilir. Manhattan silüetini ve parkı farklı açıdan görmek isteyenlerin de mutlaka ziyaret etmesi öneriliyor.

 • 2/5
  Ghibli Museum, Tokyo

  Labirente benzeyen müze farklı kat ve teraslardaki bahçeleri ile oldukça farklı bir mimariye sahip. Bahçelerde görülebilecek heykeller arasındaki dev robot heykeli, en akılda kalan eserler arasında sayılıyor.

 • 3/5
  Kensington Rooftop Gardens, Londra

  Londra’nın gizli hazinesi olarak tanımlanan bahçe, 1932 yılından beri korunuyor. Havuzlarında flamingoların yaşadığı İspanyol, Tudor ve klasik İngiliz bahçesi olarak üç farklı tarzda yetiştirilen çatı bahçesinde, Babylon restoranında da vakit geçirmek mümkün.

 • 4/5
  Bundeskunsthalle Rooftop Garden, Bonn

  Dev konileri ile bilim kurgu filmlerini andıran çatı bahçesi aynı zamanda geçici enstalasyon ve heykel sergileri için kullanıldığından, Bonn’un en ziyaret edilen yapıları arasında bulunuyor.

 • 5/5
  Edinburgh National Museum Roof Garden, Edinburgh

  Ulusal Müze’nin çatısında, tüm İskoçya’nın doğası görülebilir. Manzarada görülen yapıları tanımlayan bilgileri ile tarihi şehre farklı bir açıdan bakarken, ülkenin coğrafyasında hızlı bir gezi yapabilmek, özellikle kısıtlı vakti olanlar tarafından tercih ediliyor.