• Arama

Dünyanın En İyi 10 Oteli Belli Oldu

Travel & Leisure tarafından seçilen dünyanın en iyi 10 otelini listeledik. Misafirlerin puanları ile seçilen oteller arasında, bu yıl doğa öne çıkıyor.

 • 12/10
  Rosewood CordeValle, Kaliforniya ve Zarafa Camp, Botsvana

  Eşit puan alarak onuncu sırayı paylaşan Rosewood CordeValle, California eyaletinde yer alırken Botsvana’da bulunan Zarafa Camp çok farklı deneyimler sunuyor. California’daki otel, golf sahaları ve üzüm bağları ile öne çıkarken Afrika’daki alternatifi tamamen “yeşil” turizme odaklanarak doğal ve vahşi hayatı koruyarak tanıtmaya yönelmiş.

 • 11/10
  Inn at Willow Grove, Orange, Virginia

  Eski pamuk çiftliği olan bina, “Rüzgâr Gibi Geçti” filmini andırıyor. Amerikan tarihinin önemli bölgesinde yer alan butik otel, özellikle düğünler için tercih ediliyor. Kolonyal tarzda sunulan beş çayları, tarihi tarifler ile hazırlanan yemekleri ve kişiye özel vale servisi ile 98,13 puan alan otelin misafirleri, kendilerini Scarlet O’Hara gibi hissedebilir.

 • 10/10
  Cavas Wine Lodge, Mendoza, Arjantin

  Latin Amerika’da üzüm bağları içindeki ilk otel olan Lodge’un, sadece 18 odası bulunduğundan misafirlerine sunduğu hizmetler gerçekten olağanüstü olarak tanımlanıyor. Her gün değişen menüsü, yetiştirdikleri üzümlerden yapılan şaraplara eşlik ederken, 98,22 puan ile bölgenin de en iyi oteli unvanını taşıyor.

 • 9/10
  Triple Creek Ranch, Darby, Montana

  Montana’nın nefes kesen dağlarında bulunan otel, doğal villaları, müthiş manzarası, ödüllü restoranı, geniş şarap kavı kadar, sunduğu “Western” aktiviteleri ile öne çıkarak 98,23 puan almış. İsteyen misafirler, ünlü şefler ile yemek derslerine katılabilirken, at sporlarına meraklılar gerçek kovboylar ile gezintilere çıkabilir.

 • 8/10
  Tswalu Kalahari, Tswalu Kalahari Reserve, Güney Afrika

  Güney Afrika’nın en büyük özel arazisinde bulunan otelin önceliği doğayı korumak olduğundan mottosunu “Kalahari’yi canlandırmak” olarak belirlemiş. Aynı anda otuz kişiden fazla misafir kabul etmeyen otel, 98,40 puan ile altıncı sırada yer alıyor. Her mevsim farklı safari alternatifleri sunulurken, çocuklara yönelik aktiviteler kadar mutfağı ve spa’sı ile ziyaret edilmeğe değebilir.

 • 7/10
  Gibb’s Farm, Karatu, Tanzanya

  Safari otelleri arasında 98,59 puan alan otel, eski çiftlik olarak bölgede tarihi önem de taşıyor. Afrika kültürünün yüceltildiği otelde dinginlik öne çıkarken misafirlerin konakladıkları bungalovlar gerçek rüstik lüks olarak tanımlanabilir. Safariler için mükemmel konuma sahip otelde, yerel mutfak kadar bisiklet ile civar yerleşim bölgeleri gezilebilir, yerel mutfak tadılabilir.

 • 6/10
  Lodge at Kauri Cliffs, Matauri Bay, Yeni Zelanda

  Kolonyal mimarisi, ödüllü restoranı, golf sahaları ve pembe plajı ile farklı bir dünya hissi veren otel, bu yıl 98,61 puan alarak dördüncü sıraya yerleşmiş. Yerel malzemelere öncelik veren Lodge’un şarap kavındaki seçenekleri ve spa bakımlarını deneyimlemek için gelen misafirleri dahi bulunuyor.

 • 5/10
  Lodge & Spa at Brush Creek Ranch, Saratoga, Wyoming

  17 Mayıs ile 21 Ekim arası açık olan Brush Creek Ranch, 98,77 puan ile Amerika Birleşik Devletleri’nin en yüksek puan alan oteli olarak üç yıldır en iyi resort oteli olarak konumunu koruyor. İhtişamlı kayalıklar, ormanlık arazisinde sunduğu spor olanaklarının yanı sıra, destinasyon düğünleri için de en tercih edilen yerler arasında geliyor.

 • 4/10
  The Brando, Tetiaroa, Fransız Polinezya’sı

  Sadece 35 misafir evi olan ve 98,91 puan ile ikinci olan otel, Tetiaroa adasında bulunuyor. Tahiti’ye yakınlığı, çevreleyen minik adalarında düzenlenen etkinlikler ile öne çıkan The Brando, sunduğu ayrıcalıklı hizmetleri ve beyaz kum plajları, tropikal kuşları ile cennetten bir köşeyi andırıyor.

 • 3/10
  Nihi Sumba Adası, Endonezya

  99,12 puan ile dünyanın en iyi oteli unvanını kazanan otel, ekolojik olması ile de ayrıcalık sahibi. Arınma, macera ve lüksün buluştuğu yer olarak tanımlanan Nihi, sörf meraklılarından, doğa sporlarına kadar çok farklı alternatifler sunuyor. Ruhun dinlendiği yer olarak ta tanımlanan otelin doğal ve yerel malzemeler ile yapılmış geniş villaları ve müthiş spa’sı da görülmeğe değer.