• Arama

Deniz Tatiline Alternatif Destinasyonlar

Yaz aylarında gidebileceğiniz, deniz tatiline alternatif olabilecek doğası ile büyüleyen destinasyonlardaki otelleri mercek altına aldık.

 • 1/5
  Puli Mini Otel, Rize

  Rize’nin 135 dışındaki Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Puli Mini, el değmemiş büyüleyici bir doğa ile çevrili. 80 yıllık yaşanmışlığı ile yöre mimarisini çok iyi harmanlayan otel, konuklarına ev hissi yaratıyor. 6 odalı otelin 3 odası ise Fırtına Deresi’ne bakıyor ve Karadeniz hissini iyice hissettiriyor. Yazın sıcak günlerinde serinlemek isteyenler ve Karadeniz’in leziz tatlarını deneyimlemek için Puli Mini oldukça keyifli bir kaçamak.

 • 2/5
  İda Blue Adatepe, Kazdağları

  Kaz Dağları’nın büyülü atmosferinde üç adet taş evden oluşan İda Blue, bir Rum köyü olan Adatepe’de bulunuyor. Oksijenin en bol olduğu Kaz Dağları’nda mükemmel bir bahçenin içerisinde yer alan İda Blue, lokal yemekleri ve dinlendirici havası ile konukların vazgeçilmezi arasında yer alıyor. Eğer biraz macera arıyorsanız olağan üstü manzaralara karşı trekking yapabilir ve dağ safarisine katılabilirsiniz. Daha sakin bir tatil arayanlar ise bağbozumu veya zeytin hasadı tarihlerinde gurme bir kaçamak şansı bulabilir.

   

 • 3/5
  Barbaros Bağ Evi, Tekirdağ

  Barbaros Bağ Evi, Tekirdağ’daki Barbare Bağları’nın içinde yer alıyor. Topraktan alınanı tekrar toprağa vermek” ana felsefesiyle yola çıkılan, organik, sürdürülebilir ve biodinamik yöntemler kullanılarak tarım yapılan bu bağların içindeki bağ evi ve restoran tüm yıl boyu ziyaretçilere açık. Barbaros Bağ Evi’nde yıl boyunca gurme yemekler, özel atölyeler ve kurslar, kurumsal veya bireysel konaklamalı programlar, günübirlik turlar organize ediliyor.

 • 4/5
  Narköy, Kocaeli

  Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nin eğitim odaklı sürdürülebilir turizm merkezi ve organik tarım çiftliği olan Narköy, konuklarına muhteşem bir orman ve doğanın sürprizlerini, çeşitli eğitim, aktivite ve atölye çalışmalarını sunuyor. Beden ve ruh bütünlüğü sağlamak için odalarında televizyona yer vermeyen Narköy, orman yürüyüşleri, organik tarım çiftliği gibi alternatif aktiviteleri ile dikkat çekiyor.

 • 5/5
  Museum Hotel, Kapadokya

  Ünlü otel grubu Relais&Chateaux’un Kapadokya’daki durağı olan Museum Hotel, hem konumu hem de verdiği hizmet ile konuklarına tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaratıyor. Eşsiz konumu sayesinde oda ve süitlerinin çok büyük bir bölümü, Restaurant, Teraslar ve Barlarının ise tamamı Kapadokya’nın muhteşem manzarasına hakim olan Museum Hotel’den; Göreme vadisi, Aşk vadisi, Güvercinlik Vadisi, Kızıl Vadi, Avanos ve Erciyes dağları gibi baş döndürücü manzaralara karşı kendinizi şımartmak mümkün.