• Arama

Orta Sehpanızı Süsleyecek ve Keyifle Okuyacağınız Kitap Önerileri

Modadan seyahate, orta sehpanızı dekore ederken sizi keyif alarak eğitecek olan 5 kitabı OGGUSTO’da inceledik.

 • 1/5
  Chasing Lights

  İsviçreli fotoğrafçı Stefan Froster’ın büyülü doğa fotoğrafları bu kitapta beğeniye sunuluyor. Dünyanın ucra köşelerine seyahat edip, kimsenin cesaret edemeyeceği ortamlarda 40 kiloluk ekipmanı ile kamp yaparak doğanın büyülü ışık oyunlarını sergileyen Froster’ın kareleri büyülüyor. Grönland’dan çöllere uzanan geniş seyahat rotasından fotorafladığı kareleri eşsiz bir renk paletiyle editlemeyi başaran Froster ile dünyanın bilmediğiniz bir yanını görmeye hazır olun.

 • 2/5
  Gypset Living

  Son zamanların tüm dünyada yükselen trendi kuşkusuz ki bohem yaşam tarzı. Dekorasyondan seyahate bir çok olguda etkisini gösteren bohem ve özgür ruhlu yaşam tarzı hakkında merak edilen her şey Gypset Living isimli kitapta bir araya getirilmiş. Yazar Julia Chaplin, Meksika’dan Endonezya’ya “gypsy” yaşamın sırlarını, dekorasyon trendlerini, moda anlayışını ve yaptığı seyahatlerde tanıştığı “gypsetters” diye anılan insanların özgür yaşam hikayelerini kaleme alıyor.

 • 3/5
  Pop Art

  1960’ların çarpıcı ve kuralları dinlemeyen sanat akımı Pop Art hakkında oldukça etkileyici ve eğitici olan kitap Klaus Honnef tarafından hazırlanmış. Materyalizm, Hollywood ve toplumsal sorunları ele alan bu sanat akımına dair çok bilinmeyen bilgilere kitapta yer verilmiş. Pop Art denince akla gelen ilk isimlerden olan Andy Warhol ve Roy Lichtenstein gibi ölümsüzleşmiş isimlerin de eserlerine yer verilerek altına yapılan açıklamalar de okurların bambaşka bir perspektif kazanması Honnef tarafından tasarlanmış.

 • 4/5
  The Classic Cars Book

  Rene Staud tarafından kaleme alınan ve araba koleksiyonerlerin elinden düşüremediği bu kitapta klasik arabaların arasında kaybolacaksınız. Klasikleşmiş arabaların tarihçeleri ve çok özel hikayeleri kitapta anlatılıyor. Göz alıcı arabaların fotoğrafları ise ddüllü fotoğrafçı Ansel Adams tarafından çekilmiş. Villa d’Este ve Pebble Beach gibi ünlü klasik araba müzayedeleri hakkında bilgi veren kitap, araba hayranlarının etkileyici tutkularını da okuyucuya aktarıyor.

 • 5/5
  Choupette

  Ünlü moda tasarımcısı Karl Lagerfeld’in tasarımlara bile ilham olan dünyaca ünlüsü kedisi Choupette’in ultra lüks hayatı bu kitapta. Choupette’in gözünden yaşam tarzı, moda önerileri, seyahat tüyoları ve sağlıklı yaşama dair herşey kitapta yer anlatılmış. CNN’de verdiği bir röportajda “Bir kediye bu kadar aşık olabileceğimi asla tahmin etmezdim” diyen Lagerfeld, kitaptaki bütün resimleri bizzat kendi fotoğraflamış.