preloader

5 Adımda Evinize Kış Atmosferi Taşıyın

13.12.2018
5 Adımda Evinize Kış Atmosferi Taşıyın

Yazı Boyutu:

Soğuyan havalara inat evde konfor dozu yüksek sıcak kozanızı yaratabilmek için seçtiğimiz ilham veren dekorasyon kurgularının ve pratik önerilerimizin izini sürün.

Yağsın yağmur ve karlar, siz yumuşak yastıklarınızın arasında soğuk havalara inat kanepenize gömülüp dışarıda olup bitenleri pencerenin ardından izlemenin keyfini çıkarabilir, dekorasyonun yardımcı oyuncularıyla evinizin aurasını yükselten bir kış atmosferi yaratabilirsiniz. “Kış evleri aklımızı ve bedenimizi sarmalayan bir çerçevedir” diyor Winter House kitabında, iç mekan tasarımcısı Charlotte Moss. Siz de küçük dokunuşlarla evinizi yeni mevsime adapte edebilmek için önerilerimize bir göz atın.

Stil şifresi: Sıcak ve davetkar

5 Adımda Evinize Kış Atmosferi Taşıyın

Kış evleri bedenimizi ve ruhumuzu yeniden şarj edebileceğimiz bir atmosfer sunmalıdır” diyor iç mekan tasarımcısı Charlotte Moss ve şöyle ekliyor: "Eğlenceli aile ve arkadaş buluşmalarına özel yaratılmış sıcak ve davetkar dekorlarla, kendi kendinize kaldığınızda dinlenebileceğiniz, içinize dönüp hayaller kurmanıza imkan tanıyan konforlu köşelere sahip olmalıdır."

Vakko Home, Demlik

Satın Al

Vakko Home, Fener

Satın Al

Ahşap dokularla sıcak tekstilleri kombinleyin

5 Adımda Evinize Kış Atmosferi Taşıyın

Kışın romantik cazibesinden ilham alarak evinizi harikulade bir sığınağa dönüştürmenin yollarını, ünlü stilist Selina Lake'in Winter Living isimli kitabında bulabilirsiniz. "Kışın ilham perileri arasında yer alan ahşap objeler, sıcak tekstiller, vintage mobilyalar ve çiçekler mekanınızdan eksik olmasın" diyor Selina Lake.

Vakko Home, Ahşap Kutu

Satın Al

Vakko Home, Ahşap Sepet

Satın Al

{77982}

Duyulara hitap eden seçimler yapın

5 Adımda Evinize Kış Atmosferi Taşıyın

Yatak odanız rüyalara açılan kendi pilot köşkünüz. Burada sıcak bir kurgu yaratmanın yolu duyulara hitap eden doku ve objelere yer vermekten geçiyor. Yumuşak kürklü tekstiller, soft renklerde tercih edilmiş nevresimler, yün veya kaşmir battaniyeler, yataktan doğrulup ayağınızı yere bastığınız an hissedeceğiniz yumuşak tüylü bir halı, mumlar ve fenerler kış kurgunuzun şifreleri arasında.

Vakko Home, Nevresi Takımı

Satın Al

Vakko Home, Koltuk Şalı

Satın Al

Ateşin sıcaklığını mekana taşıyın

5 Adımda Evinize Kış Atmosferi Taşıyın

“Ev, içinde yaşanan bir makine değildir. Kişinin kabuğu, uzantısı, özgür alanı ve ruhunu yansıtma şeklidir” diyen tasarımcı mimar Eileen Gray'e kulak kabartıyor kendi kış kabuğumuzu kurgularken ateşin sıcaklığını mekana taşıyoruz. Şömine ateşi, mumlar ve şamdanlarla bir araya getirilen kürklü sıcak tekstiller, dumanı tüten sıcak bir kahve ve fonda Al Green şarkıları…

Vakko Home, Mumluk

Satın Al

Vakko Home, Mum

Satın Al

{77642}

Kanepenize kış makyajı yapın

5 Adımda Evinize Kış Atmosferi Taşıyın

Salon kanepesi birçokları için tv karşısında içine gömüldüğü, kitap okumak veya küçük bir siesta yapmak için üzerine uzandığı evin en çekici ve fonksiyonel mobilyaları arasındadır. Kanepenizin üzerinde küçük değişiklikler yaparak soğuk günlerde yumuşak yastıkların arasında battaniyelerin altına girebilir, orta sehpanızın üzerine yerleştireceğiniz kitap, mum ve çiçeklerle keyif kozanızın kış dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Vakko Home, Yastık

Satın Al

Vakko Home, Difüzör

Satın Al

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları