preloader

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

01.09.2021
Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Yazı Boyutu:

aaa

İstanbul’daki en yeni sanat etkinliklerini takip etmeniz için detaylı bir rehber hazırladık. Etkinlik takviminizi yapmadan önce, güncel Eylül Sanat Etkinlikleri Rehberi’ni mutlaka inceleyin.

Şehre dönüşün başlamasıyla birlikte Eylül ayında İstanbul, tam bir kültür ve sanat merkezi olarak yerini ayırmaya başladı. İşte sizlere sanata karışmanız için yardımcı olabilecek detaylı bir takvim!

[email protected]

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

İkonik tarihi yapısı ile İstanbul’un kültür sanat merkezlerinden biri olan Akaretler; şehre dönüşü sanat ile kutluyor. Dinamik ve özgün yönüyle her yaştan ve tarzdan ziyaretçilerini ağırlayan Akaretler; bu yıl 5. [email protected]’de 8-19 Eylül tarihleri arasında sanatseverler ile buluşuyor. dünyanın en büyük servet yöneticisi UBS ana sponsorluğunda 8 Eylül Çarşamba günü kapılarını sanatseverlere açtı. 19 Eylül’e kadar Akaretler Sıraevler’in A11, A19, A25-27, A35, A37-39, A55 ve F2 numaralı binalarında devam edecek etkinlik; uluslararası 15 çağdaş sanat galerisinin farklı disiplinlerden eserlerini ve koleksiyonerlerin seçkisini keşfetmeye davet ediyor.

Tarih: 8-19 Eylül 2021

Yer: Akaretler

Detaylı bilgi ve bilet için tıklayın.

Bir Yaz Gecesi Festivali

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Beykoz Kundura’da bu yıl beşincisi düzenlen Bir Yaz Gecesi Festivali’nde; Kırmızı Pabuçlar, Siyah Kuğu‘nun bulunduğu filmlerin yanı sıra, MadenÖktemErsönmez, Taner Öngür & 43,75 feat. Serap Yağız ve Töz Trio canlı performansları da yer alıyor.

Tarih: 3 – 12 Eylül 2021

Saat: 21.00/21.30

Yer: Beykoz Kundura

Detaylı bilgi ve bilet için tıklayın.

Şahdamarım, Müzikli Gösteri

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

ENKA Sanat’ın daimi sanatçısı ve usta oyuncu Genco Erkal, yeni oyunu “Ahmed Arif – Şahdamarım” ile tiyatro severlerle buluşuyor. Dostlar Tiyatrosu’nun, büyük ozan Ahmed Arif’in ölümünün 30. yılında değerli anısına bir armağan sunmak üzere hazırladığı bu müzikli gösteri, onun şiir, söyleşi ve mektuplarından yola çıkılarak hazırlandı. Ozanın şiirlerinden bestelenen şarkıları sahnede Ercan ve Gökhan Çağıran kardeşler yorumluyor.

Tarih: 3 Eylül 2021

Saat: 21.15

Yer: Dostlar Tiyatrosu

Detaylı bilgi ve bilet için tıklayın.

Artists’ Film International 2021

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

İstanbul Modern, dünyanın farklı coğrafyalarından sanatçıların video, animasyon, kısa filmlerinin yer aldığı Artists’ Film International (Uluslararası Sanatçı Filmleri) programını çevrimiçi sergilemenin ardından şimdi de Beyoğlu’ndaki geçici mekânında bir sergi olarak kurguluyor. Videolar bu yıl “özen göstermek” konusuna odaklanıyor. Hayatı bir araya getiren tüm ögeleri; doğayı, çevreyi, hayvanları, bitkileri, insanları önemsemenin, aynı zamanda da ülkeler ve bireyler olarak birbirimizle kurduğumuz ilişki biçimlerine dikkatle yaklaşmanın gerekliliği her geçen gün daha da kritik bir hâl alıyor. Özellikle tüm dünyanın bir virüsün etkisiyle evlere kapandığı ve insanların hayatlarına devam edebilmek için aynı gereksinimler üzerinden kolektif olarak hareket edebilme yetilerine odaklandığı bir senenin ardından “özen göstermek” olgusu iyice hissediliyor.

Çeşitli çerçeveler ve ifade biçimleri aracılığı ile “özen göstermek” teması başlığına ilişkin farklı açılımlar, Artists’ Film International programının 2021’e özel seçkisinde yer alıyor ve programa bu yıl, İstanbul Modern’in davetiyle, sanatçı Sena Başöz katılıyor. Başöz’ün “Kutu” adlı videosu 2021 yılı içinde hem İstanbul Modern’de hem de programın uluslararası ortaklarında gösteriliyor.

Yer: İstanbul Modern

Tarih: 30 Eylül 2021 tarihine kadar

Detaylı bilgi ve program için tıklayın.

Yeme – İçme Önerileri: Soho House'un meşhur ve herkese açık olan restoranı Cecconi's, seçkin İtalyan lezzetleri ve harika kokteylleri ile keyifli bir alternatif. Etkinliğe erken gelip vakit geçirmek veya sonrasında bir yemek için ideal.

Parallel Universe

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Şu ana kadar 52’den fazla ülkede, bilim-sanat-teknoloji ekseninde sanat yerleştirmelerini milyonlarla buluşturan ödüllü Ouchhh Studio’nun eserleri, sonunda Zenger küratörlüğünde DasDas’ta seyirciyle buluşuyor. Her biri 30 dakika sürecek seanslarda, yapay zekâ sayesinde Van Gogh tablolarını sadece görmeyecek aynı zamanda tabloların içinde gezinebileceksiniz. Van Gogh eserlerinin renkleri ve şekilleri içeriğimizin temelini oluşturacak. Ardından insanlığın bildiğimiz bütün tarihini değiştiren bir yere Göbeklitepe’yi ziyarete gidebileceksiniz. GAN ve yapay zekâ algoritmalarıyla tarihi aydınlatan figürleri yeni bir bakış açısıyla görebileceksiniz. Bilim insanları tarafından yazılmış milyonlarca satır teori, makale ve kitaptan öğrenen yapay zekâ algoritmalarını ve makine öğrenimini kullanarak oluşturulan, şiirsel bir yolculuk tadındaki bu deneyime şahit olabileceksiniz.

Yer: DasDas

Detaylı bilgi ve bilet için tıklayın.

Yeme – İçme Önerileri: Yalnızca 5 masaya sahip Ataşehir'in minik cevheri Fauna, kimilerine göre İstanbul'daki en iyi İtalyan mutfağını sunuyor. Bu da size etkinlik öncesinde biraz daha erken gelip bu leziz restoranı keşfetme şansı tanıyor.

{774238}

Volkan Aslan “Sağlıcakla Kal”

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Sağlıcakla Kal, Abasıyanık’ın ilk kez 15 Ocak 1936 tarihli Varlık dergisinde yayımlanan Stelyanos Hrisopulos Gemisi adlı hikâyesine nokta koyduğu yerden yola çıkarak bir madde ve bir imge olarak suya dair çok yönlü bir anlatım sunuyor. SALT’ın Ardışık sergilerinin üçüncüsü olan Sağlıcakla Kal‘da, sanatçı Volkan Aslan yaşamını sürdürdüğü İstanbul’un aciliyetlerine ve politik iklimle şekillenen dalgalı ruh hâllerine atıfta bulunuyor. SALT Galata’nın çatısından -1 katındaki sergi mekânına, oradan da sokağa uzanan işlerinde su, yerleşikliğe direnç gösterme ve özgürleşme arzusuna işaret ediyor. Bir yandan da, geçmişin bugüne yüklediği ağır miraslarla ilişkileniyor. Serginin merkezinde, iki arkadaş arasındaki hayalî mektuplaşmalara dayanan Sağlıcakla Kal (2021) ve En İyi Dileklerimle (2019) filmleri yer alıyor. Yazanı ve gönderi adresi bilinmeyen bu mektuplar, tek sesli olmalarına karşın, kayıplara “tutunmak” ve kayıpları “geride bırakmak” arasında gidip gelen bir iç sesi tarif ediyor.

Yer: SALT Galata

Tarih: 17 Ekim 2021’e kadar

Detaylı bilgi için tıklayın.

Yeme – İçme Önerileri: Özellikle akşamüstü sergi çıkışı iyi müzik ve iyi kokteyller eşliğinde güneşi batırmak isterseniz, Monkey İstanbul’u ziyaret edebilirsiniz.

Şakir Gökçebağ “REDIMEYD”

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Hayatın içinden objeleri gündelik kullanımlarının dışında yeniden uyarlamasıyla bilinen Şakir Gökçebağ, yeni sergisinde tekrar izleyicisine, yeni düşünce biçimleri yaratarak çevresini başka açılardan görme imkânı sağlıyor. Bu yeni sergisi için çoğunlukla halıları kullanan sanatçı, sanatını “Hayatın içinden bilinçaltına, bilinçaltından hayata uzanan tanıdık ama farklı bir dünya’’ olarak tanımlıyor.

Yer: Ferda Art Platform

Tarih: 7 Eylül – 15 Ekim 2021 haftaiçi her gün

Saat: 11.00-19.00 saatleri arasında

Detaylı bilgi için tıklayın.

Yüzleşme

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Pera Müzesi, ulusal ve uluslararası eğitim kurumlarıyla iş birliği yaparak genç sanatçıların ve tasarımcıların çalışmalarını izleyiciyle buluşturmaya devam ediyor. Yeditepe Üniversitesi’nin kuruluşunun 25. yılında, üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi mezun ve öğrencilerinin üretimlerinden oluşan, küratörlüğünü Marcus Graf’ın üstlendiği Yüzleşme sergisi, profesyonel sanatçı ve tasarımcılarla sanat ve tasarım öğrencilerinin doğa-kent ilişkisi ve birey-toplum konularına dair soruları tartışmaya açıyor. Sergi, sanat ve tasarımın ontolojik varlığına dair konuları eleştirel bir bakışla ele aldıkları çok katmanlı bir forum olarak kurgulandı. Alışılagelmiş öğrenci veya mezun sergisi anlayışını aşmayı hedefleyen Yüzleşme sergisi aynı zamanda fakültenin geçmişi ve bugünüyle yüzleştiği bir alan niteliği de taşıyor; bugünün güzel sanatlar, grafik tasarım, tiyatro, gastronomi ve mutfak sanatları yanında sanat ve kültür yönetimi alanlarının etkileyici dünyasını keşfetme şansı veriyor.

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 24 Ekim 2021 tarihine kadar

Detaylı bilgi için tıklayın.

Dinleyen Gözler İçin

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Arter Koleksiyonu’ndan oluşturulan Dinleyen Gözler İçin başlıklı grup sergisinde, çoğu, müzikle güçlü bir bağ kuran 23 yapıta yer veriliyor. John Cage’in müzikte olduğu kadar tüm sanatsal üretiminde sessizlik, belirsizlik ve rastlantısallığı bir arada kullanan deneysel yaklaşımını ve Fluxus sanatçılarını referans alan sergide, ziyaretçiler galeri alanına hâkim olan sessizliğin içinde yapıtlardan yükselen “sesleri” keşfetmeye ve hayal etmeye davet ediliyor. Cage’in “mutlak bir sessizliğin imkânsızlığına” odaklanan önermesinin izinden giden Dinleyen Gözler İçin, duyu sistemimize içkin yaratıcı ve imgesel güçleri keşfetmemize engel olan sis perdesini aralayarak bizi dinleme ve görme biçimlerimizi farklılaştırmaya teşvik ediyor. Sergi, ses içeren az sayıda eserin tamamen sessiz yapıtlarla aynı mekânda buluşturulması yoluyla gerçeklik ve hayal gücü arasında salınan düşünsel bir sarkaç yaratmayı amaçlıyor.

Yer: Arter

Tarih: 2 Ocak 2022’ye kadar

Detaylı bilgi için tıklayın.

{771372}

Halil Altındere “Güvenlik Ağacı”

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Türkiye’nin uluslararası alanda en çok tanınan sanatçılarından olan Halil Altındere’nin 2021 yılında ürettiği, “Güvenlik Ağacı” isimli heykeli, PİLOT Galeri ve Mozaik Design iş birliği ile Ortaköy, Dereboyu Caddesi, 78 numarada sergileniyor. Halil Altındere’nin bienaller ve müzeler için ürettiği projelerinin ötesinde dış mekânda, sokaktan geçen tesadüfi izleyici ile buluşacağı bu eser, sanat meraklılarının olduğu kadar sanatla ilgilenmeyen pek çok kişinin de radarına takılacak gibi görünüyor.

Sanatçının, Yaman Erturan’ın davetiyle ürettiği ve mozaik önünde kalıcı olarak sergilenecek olan Güvenlik Ağacı isimli çalışması, ilhamını, 21. yy’ın gözetleme merakından alıyor. Gözetlemenin neredeyse bir obsesyona dönüştüğü çağımızda, göz retinası okuyan kameralar, drone’lar, internet çerezleri ve daha birçok araç bedenlerimizin bildiğimiz ve bilmediğimiz verilerini toplar ve işlerken, gözetlenmek giderek daha sofistike/görünmez ve gerekli olduğu düşünülecek şekiller alıyor. Telefonunuza indirdiğiniz app’lerle, robot call center çalışanlarının kaydettiği sesinizle veya instagram’a yüklediğiniz 20 yaş fotoğraflarınızla, çoğu zaman gönüllü olarak paylaştığınız bilgiler, sizle ilgili bir bilgi ağacı oluşturuyor. Altındere’nin ürettiği Güvenlik Ağacı, tüm bu gözetleme kültünün bir metaforu olduğu gibi, uygarlığımızın arka bahçesindeki ağacın, 21. yy’da açan çiçeklerinin nasıl göründüğünün bir akıl yürütmesi olarak da görülebilir.

Yer: Mozaik Design

Detaylı bilgi için tıklayın.

Füsun Onur “Opus II – Fantasia”

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Türkiye’de çağdaş sanatın öncülerinden Füsun Onur’un Arter Koleksiyonu’nda yer alan Opus II – Fantasia adlı yerleştirmesi, ziyarete açılıyor. Füsun Onur’un diğer pek çok yapıtında olduğu gibi doğrudan müziksel referanslar taşıyan bu yerleştirmede, sanatçı dört sıradan nesneyi müziğin mecrası ve unsurları olarak kullanıp, mekânı ve zamanı ritim ve varyasyonlar yoluyla yorumluyor. Emre Baykal küratörlüğünde sergilenen Opus II – Fantasia, Arter’de görülebilir.

Yer: Arter

Tarih: 20 Şubat 2022 tarihine kadar

Detaylı bilgi için tıklayın.

Giuseppe Penone “Dinleyici”

‘Birlikte Nasıl Yaşarız?’ temalı Bienal’de ünlü İtalyan sanatçı Penone’nin anıtsal eseri Dinleyici, Vuslat Foundation’ın ilk projesi olarak izleyiciyle buluşuyor.

Dünyada ‘can kulağıyla dinleme’ becerisini bireysel ve toplumsal ilişkilerin olmazsa olmaz parçası haline getirme amacıyla kurulan Vuslat Foundation, küratörlüğünü Hashim Sarkis’in yaptığı ve bu yılki teması ‘Birlikte Nasıl Yaşarız?’ olan Venedik Bienali 17. Mimarlık Sergisi’ne özel proje ortağı olarak davet edildi. Vakıf, ünlü İtalyan sanatçı Giuseppe Penone’nin anıtsal enstalasyonu “Dinleyici”yi, sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Dokuz metre yüksekliğinde, ağaç formunda olan bronz heykel, Bienal’in özel etkinliği olarak Venedik’in tarihi mekânı Gaggiandre’de kanal suyuna yerleştirilecek. Bu projeyle doğayı cankulağıyla dinlemenin önemine dikkat çekmeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlayan Vuslat Foundation, izleyiciyi bu konuda düşünmeye ve üretmeye davet ediyor. Küratör Sarkis ise Vuslat Foundation’ın gerçek anlamda ilham verdiğini belirtirken, “Bu proje, mekân anlayışımızın, bir görme alanından dinleme alanına geçmesinin gerekliliğine vurgu yapıyor” diyor.

Yer: Vuslat Foundation

Tarih: 21 Kasım 2021 tarihine kadar

Detaylı bilgi için tıklayın.

Mâziyi Korumak

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Türkiye'nin ilk özel müzesi olma özelliğini taşıyan Sadberk Hanım Müzesi koleksiyonundan derlenen "Mâziyi Korumak" sergisini şimdi dilediğiniz yerden ziyaret edebilirsiniz. Anadolu uygarlıklarını kesintisiz bir kronolojiyle ve çarpıcı örneklerle gözler önüne seren sergi, kültürel mirasın korunarak gelecek nesillere aktarılmasının önemine dikkat çekiyor.

Yer: Meşher

Detaylı bilgi için tıklayın.

Sabırla Bekleyen Büyülü

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Kalyon Kültür, adını “Evren duyularımızın keskinleşmesini sabırla bekleyen büyülü şeylerle doludur” sözünden alan Sabırla Bekleyen Büyülü Şeyler isimli karma sergisine 25 Kasım tarihine kadar ev sahipliği yapıyor.

Sabırla Bekleyen Büyülü Şeyler sergisi kapsamında, Dikine Ongoing Project’in Umut Sevgül ve Barbaros Kayan tarafından gerçekleştirilen “Şey ve Tekrar” isimli mekâna özgü 30 gün süreli canlı performansı ve devamında sunulacak canlı projeksiyon mapping ve video yerleştirmesi deneyimlenebilir. 30 Temmuz tarihine kadar devam eden canlı performans 11.00 – 18.00 saatleri arasında izlenebilir iken, 10 Ağustos – 25 Kasım tarihleri arasında ise performansın canlı projeksiyon mapping ve video yerleştirmesi Kalyon Kültür’de görülebilecek.

Yer: Kalyon Kültür

Tarih: 25 Kasım 2021 tarihine kadar

Detaylı bilgi için tıklayın.

{773109}

Gelecek Zaman

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Elgiz Müzesi, 2012 senesinden itibaren kararlılıkla yaptığı teras sergilerinin 13.sü olan “Gelecek Zaman” sergisini, 20. yılında her şeye rağmen gerçekleştiriyor. Ülkemizde ender rastlanan sanat etkinliklerden biri olan açık hava heykel sergisinde, genç sanatçılar farklı anlatımlar ve farklı materyaller ile müzenin iki bin metrekarelik, heykel sergileri için kullanıma açılan terasında bir araya geliyor. Dünyayı kasıp kavuran ve hepimizin alışkanlıklarını değiştiren salgına rağmen genç sanatçıların yaşama sanatla sahip çıktıkları bir kez daha görüldü. Sergiye 113 sanatçı 144 yapıtla başvurdu ve 48 heykel sergilenmek üzere, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel, Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur ve Can Elgiz’den oluşan danışma kurulunun değerlendirmesinden geçerek seçildi. “Gelecek Zaman” Sergisi, Elgiz Müzesi’nde açık havada ziyaret edilebilir.

Yer: Elgiz Müzesi

Tarih: 23 Ekim 2021 tarihine kadar

Serkan Taycan “Kente Doğru”

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Türkiye’nin önemli endüstriyel kültür miraslarından biri olan Kadıköy’deki tarihi Hasanpaşa Gazhanesi, yeni adıyla Müze Gazhane, açılış sergilerinden biri olarak Serkan Taycan’ın “Kente Doğru” adlı sergisini ağırlıyor. Modern kentleşme sürecinin, taşradan İstanbul’un çeperlerine ve meydanlarına uzanan bir izleğini sunan sergi, sanatçının Habitat, Kabuk, Agora ve İki Deniz Arası çalışmalarını ilk defa bir arada izleyiciyle buluşturuyor. Müze Gazhane’nin 600 m2’lik galeri alanına yayılan sergide fotoğraf ve video yerleştirmeler yer alıyor. Çalışmalar hem bireysel hem de toplumsal anlatılar içeriyor ve Taycan’ın kimi zaman belleğinde kimi zaman bedensel olarak yaptığı yolculuklardan besleniyor. Kentteki dönüşümün etkilerini içeriden ve dışarıdan bir gözle araştıran ve fotoğraf, yürüme, haritalandırma gibi pratikleri bu araştırmanın yöntemi olarak kullanan Taycan’ın gözlemleme ve dahil olma yaklaşımı sergideki eserlerin ortak dili olarak dikkat çekiyor. Sergi, İstanbul’u bir “küresel kent” olarak ele alarak; sosyoloji, politik coğrafya, mimarlık ve kent politikasının kesişiminde yer alan kentleşmeye ilişkin evrensel ve güncel tartışmalara bir platform oluşturmayı hedefliyor.

Yer: Müze Gazhane

Tarih: Ocak 2022’ye kadar

“Sahnede İsyan” Ufuk & Bahar Dördüncü

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Değişim, dönüşüm ve isyan! Ufuk & Bahar Dördüncü, günümüze kadar az denenmiş özgün fikirlerin ve kurguların peşinden gitmiş, özellikle çağdaş müzik alanında ülkemizin sesini tüm dünyaya duyurmaya yönelik başarılı çalışmaların altına imza atmış bir ikili. Dünya çapında başarı kazanan albümleriyle müzikseverlerin hayranlığını kazanan Ufuk & Bahar Dördüncü, kusursuz teknikleri ve seslendirdikleri eserlere kattıkları hem derin hem de ilham verici hayal güçleriyle sonsuz bir dünyanın kapılarını aralıyorlar. 49. İstanbul Müzik Festivali’nin Başka Bir Dünya Mümkün temasıyla oluşturduğu programına 10. yılına adım atan “Sahnede İsyan” projesiyle katılıyorlar.

Tarih: 1 Eylül 2021

Saat: 20.00

Yer: Saint Benoit Fransız Lisesi Büyük Avlu

Detaylı bilgi ve bilet için tıklayın.

Soul of Summer I

Sanata Karışmanın Tam Zamanı: Eylül Sanat Etkinlikleri

Simbart Projects Çukurcuma, 11 Eylül tarihine kadar “Soul Of Summer I” adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi Didem Erbaş, Dilara Göl, Ezgi Yakın, Furkan Öztekin ve M. Cevahir Akbaş’ın çalışmalarını bir araya getiriyor. Daha önce Simbart’ın projelerinde yer alan sanatçıların birlikte sergilendiği ilk yaz seçkisi olan ‘Soul of Summer I’, sanatçıların farklı kavramlar üzerinden çeşitli medyumlar ile ürettiği eserlerini izleyiciyle buluşturuyor.
Didem Erbaş, sanat pratiğinde resim, çizim, mekanla ilişkili enstalasyon ve video gibi birden fazla sanat alanında, kendi yaşadığı coğrafyanın sosyo-politik ortamına da işaret eden coğrafya, barınma, harita, topografya gibi kavramlar üzerinde yoğunlaşmaktadır. Sanatsal pratiği boyunca yaptığı veya bulduğu nesnelerle resimleri arasında ilişki kurmaya çalışan sanatçı, resimlerinde nesnenin sadece iki boyutlu yüzeyini kullanmak yerine bazı heykelsi nesnelerin niteliklerini ve taşıyabileceği potansiyel bellekleriyle birlikte üç boyutlu alanı harekete geçirmeye çalışır.

Yer: Simbart Projects Çukurcuma

Tarih: 11 Eylül 2021’e kadar