preloader

House of Brothers, Moda Haftasını Kutluyor

15.10.2020
House of Brothers, Moda Haftasını Kutluyor

Yazı Boyutu:

aaa

Centilmenlik, cömertlik ve kardeşlik gibi değerleri merkezine alan Brothers için Ekim ayı, adeta bir kutlama ayı. Dostlarıyla keyifli anları paylaşmaktan keyif alan Brother’lar, aynı zamanda sevdikleri anları kutlamaktan da zevk alıyor. Bunu da Maçka Residence’ta yer alan şık, konforlu ve samimi kulübü House of Brothers’ta yaşatıyor.

¨Moda mutlaka etiketlerle ilgili değildir. Markalarla ilgili de değildir. Bu, içinizden gelen başka bir şeyle ilgilidir.¨

-Ralph Lauren

Moda ve Gastronomi bir arada

Kendilerine özgü yaşam gustolarıyla her zaman ön plana çıkan Brother’lar, belki de hayattaki en büyük iki tutkuyu bir araya getiriyor: Moda ve gastronomi. Ralph Lauren’in ¨Moda mutlaka etiketlerle ilgili değildir. Markalarla ilgili de değildir. Bu, içinizden gelen başka bir şeyle ilgilidir.¨ sözü sanıyoruz ki moda tutkusunu bize çok net açıklıyor. Bu kapsamda da moda haftaları devam ederken House of Brothers, gastronomiyi moda ile bir araya getirerek bir kutlama yemeği gerçekleştiriyor.

¨Biraz maskülen bir etkinin fazla olduğu bir koleksiyon bu. Bu koleksiyonda, erkek baskın tarafın tam tersi kadınlar açısından nasıl olduğunu görmek istedim.¨

Özlem Kaya, Moda Tasarımcısı

Geçtiğimiz günlerde 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu sunan Moda Tasarımcısı Özlem Kaya’nın koleksiyonunda maskülen etkiler biraz daha fazla. Erkek baskınlığını deformasyonlarla ön plana çıkaran Kaya, sakin renklerle koleksiyonu dengeliyor.

¨Herhangi bir sanatçıdan bir fark göremiyorum ben bir şefe baktığımda. Nasıl ki bir tasarımcı tecrübelerini, hayat görüşünü elbiselerine aktarıyorsa biz de kendi birikimlerimizi tabağımıza aktarıyoruz.¨

Melih Demirel, Şef

House of Brothers, Moda Haftasını Kutluyor

Brother’lardan başarılı Şef Melih Demirel ise modayı gastronomi dünyasıyla birleştiren isim. Brother’ların bir başka üyesi olan Özlem Kaya’nın hem yeni koleksiyonundan hem de kendi duruşu ve tarzından esinlenerek bu haftaya özel bir kutlama yemeği menüsü hazırlıyor.

Melih Demirel’in kutlama yemeği menüsünde, balık mevsiminin en lezzetlilerinden tuzda palamut; çiğ pazar sebzeleri, cous cous ve karidesle yapılmış zahmetsiz karadeniz alası; çökertme kebabı ve tatlı olarak da acı çikolata bulunuyor.

Kutlama yemeğine stil dokunuşları

Brother üyelerinden Barış Mercan ve Hande A. Can, menü hazırlama sürecinin başından sonuna kadar Özlem Kaya ve Melih Demirel’le birlikteydiler. Kendi vizyonları ve styling dokunuşlarıyla kutlama yemeğini adeta görsel bir şölene dönüştürüyorlar.

Brother’lar için kutlama ne demektir?

Melih Demirel: Benim için kutlama; yaratmak, paylaşmak, sohbet etmek ve hep beraber yarattığımız şeyin tadına varmaktır.

Özlem Kaya: Benim için kutlama paylaşmaktır çünkü tek başına kutlama olmaz. Arkadaşlarımla ve sevdiklerimle paylaştığım anlardır.

House of Brothers’ta kutlama zamanı!

İki ayrı disiplin ve iki ayrı uzmanlık alanı olan moda ve gastronomi, House of Brothers’ın yaratıcı vizyonunda bir araya gelerek bizi hayran bırakıyor. Alanının en iyileri, yaratıcı bakış açıları ve imza dokunuşlarıyla Brother’ların benimsediği birliktelik duygusunu daha da güçlendiriyor. Özlem Kaya ve Melih Demirel’in moda ve gastronomiyi bir araya getirdiği kutlama yemeği, muhteşem boğaz manzaralı House of Brothers’ın ev sahipliğinde 16 Ekim’de yapılıyor. Brother’ların kutlamasına ortak olmak ve ilham almak için tüm süreci @brothers1801 hesabından takip edebilirsiniz.