• Arama

2018 Çin Köpek Yılından İlham Alan Tasarımlar

Her biri ayrı bir Zodyak hayvanı ile temsil edilen Çin Takvimi, 16 Şubat 2018’de Toprak Köpek Yılı’na giriyor. Çok çalışma ile büyük başarılara ulaşılabileceğini, arkadaş ve dost edinmenin ne denli önemli olduğunu vurgulayan karakteri ile Köpek Yılı -ve dolayısıyla 2018-, bu yıla adanmış birçok tasarıma da ilham kaynağı oluyor.

Modada Köpek Yılı

İlhamını köpekten alan tasarımlardan örnekler vermeden önce Gucci ve Dolce&Gabbana için ayrı bir paragraf açmak gerekiyor. Zira her iki marka da Köpek Yılı için birer kapsül koleksiyon hazırladı. Alessandro Michele’nin kreatif direktörlüğünde Gucci, yanına birkaç sezondur işbirliği yaptığı illüstratör Helen Downie ‘AKA Unskilled Worker’ı alarak bir koleksiyon ve kampanya hazırladı. “Köpekler insanın en iyi dostudur,” sloganı ile çıkan Dolce&Gabbana ise erkekler ve çocuklar özelinde bir kapsül koleksiyon çıkarttı.

Fransız-İtalyan dış giyim markası Moncler de hem size hem de köpeğinize özel kırmızının ve altın detayların ağırlıkta olduğu bir seriye imza attı.

Salvatore Ferragamo ve Louis Vuitton da Köpek Yılı için tasarladığı özel aksesuarlar ile ön plana çıkan yüksek moda markalarından.

 

Saatte Köpek Yılı

Köpeklerin sevecen doğasını mükemmel bir işçilik ile buluşturan Ulysse Nardin, Classico koleksiyonuna eklediği limitli Köpek Yılı modeli ile adından söz ettireceğe benziyor. Markanın asırlardır sürdürdüğü mineleme metodu ile kadrana işlenen köpek motifi, sadece 88 adet üretilen bu saati biricik kılıyor. 

Güzellikte Köpek Yılı

Köpek Yılı’nın sembolize ettiği dostluk kavramını ‘cildinizle kurduğunuz dostluk’ üzerinden yorumlayan ve özel seri çıkaran markalar arasında Giorgio Armani ve Esteé Lauder geliyor. Giorgio Armani parlatıcı paleti ve Esteé Lauder gece bakım kürü ile göze çarpıyor.

Dekorasyonda Köpek Yılı

Söz konusu ev olduğunda köpeklerin yerinin çok daha samimi bir yere oturduğunu söylemeliyiz. Eğer evinizde bakımını üstlendiğiniz bir köpeğiniz yoksa 2018 Toprak Köpek Yılı’nı köpek figürlü objelere yatırım yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu kullanışlı bir sütlük de olabilir, dekoratif bir tabak da…

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.