• Arama

Vacheron Constantin Yeni Saati FIFTYSIX

Kurulduğu yıl olan 1755’ten bu yana kesintisiz olarak üretim yapan dünyanın en eski Cenevreli saat üreticisi Vacheron Constantin, koleksiyonerlerin ve saat tutkunlarının kalbinde farklı bir yere sahip.

Ve yapımevi, FIFTYSIX adlı koleksiyonla tarihinde yeni bir sayfa açıyor. Bu bir dönüm noktası; çünkü 1956 yılına ait, tarihi bir modelden esinlenilerek yaratılan FIFTYSIX, Haute Horlogerie’nin kapılarını tüm saat severlere açıyor. 1956 yılında tanıtılan 6073 ile 2018 yılında tanıtılan FIFTYSIX’in arasında ruhen olduğu kadar form olarak da ortak karakter özellikleri mevcut. Ancak tarihinde ilk defa klasik bir koleksiyon hem altın, hem de çelik versiyonlardan oluşuyor. 

Vacheron Constantin’in retro-modern yeni modeli, 1956 yılında lanse edilen ikonik 6073’ün çağdaş bir yorumu. İlhamını tarihi bir modelden alan, bir o kadar da çağdaş olan koleksiyon, modern ve rahat şıklığın temsilcisi.  

FIFTYSIX koleksiyonu içerisinde 3 farklı model bulunuyor...

Vacheron Constantin FIFTYSIX Self-winding

Tarih göstergeli 40mm’lik çelik veya pembe altın versiyonları bulunan ve kalbinde Kalibre 1326 atan bir model

Fiyatı: 11.800 – 19.700 Euro 

Vacheron Constantin FIFTYSIX Day-Date

Haftanın günleri, tarih ve güç rezervi göstergeli 40mm’lik çelik veya pembe altın versiyonları mevcut olan 2475 SC/2 Kalibreli model.

Fiyatı: 17.600 - 32.800 Euro 

Vacheron Constantin FIFTYSIX Complete Calendar

Çelik veya pembe altın, 40mm’lik kasasının içinde tamamiyle Vacheron Constantin tarafından geliştirilip üretilen Kalibre 2460 QCL/1 ile hayat bulan, ayın safhaları göstergeli ve eksiksiz takvim özellikli.  

Fiyatı: 21.900 – 36.200 Euro 

İsmi ve tarihi 6073 referanslı simgesel modeli anımsatıyor; ancak yeniden yorumlanan çizgileri onu farklı kılıyor. Ayrıca 6073’ün diğer bir özelliği, Vacheron Constantin’in 1950’lere ait her modelinde rastlanan, kadran klasisizmiyle cüretkâr kasa kontrastının mükemmel uyumu... Öyle bir model ki, geleneğe olan saygı ile yenilikçiliğe olan eğilimin mükemmel birlikteliğini gözler önüne seriyor. 

1950’ler yuvarlak kasa saatlerin altın yıllarıydı; o dönemde estetik zarafet ve benzersiz yeni fikirler keşfetme arzusu hüküm sürüyordu. 6073’ün Vacheron Constantin tarihine adını yazdırmış olmasının en önemli sebeplerinden biri, Kalibre 1019/1’in yapımevinin ilk otomatik mekanizmalı saatlerinden birisi olması.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.