• Arama

Michael Jackson Sergisi National Portrait Gallery'de

Londra’da 1856’da kurulduğundan beri tarihe ve kültüre damgasını vurmuş isimlere bir nevi şükranlarını sunan işlere imza atan National Portrait Gallery, bu kez modern sanatın öncü isimlerine ilham kaynağı olan Michael Jackson’ı ağırlıyor. Küratorlüğü galerinin direktörü de olan Dr. Nicholas Cullinan tarafından yapılan Michael Jackson: On the Wall sergisi 28 Haziran-21 Ekim 2018 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

20. yüzyılın en etkin kültürel figürlerinden olan ve mirası 21. yüzyılda da devam eden Jackson, söz konusu müzik, müzik videoları, koreografi ve moda olduğunda akla ilk gelen isimlerden olsa da modern sanatla olan ilişkisi de yadsınamaz ölçüde çarpıcı. Sureti ilk kez 1982’de Andy Warhol tarafıdan kullanılan Jackson için, bu sergi ile, 40 sanatçı bir araya geliyor. Aralarında Rita Ackerman, Dara Birnbaum, Candice Breitz, Marvin Gaye Chetwynd, Njideka Akunyili Crosby, Mark Flood, Isa Genzken, Maggi Hambling, David Hammons, Lyle Ashton Harris, Jonathan Horowitz, Gary Hume, Rashid Johnson, Isaac Julien, David LaChapelle, Louise Lawler, Klara Liden, Glenn Ligon, Paul McCarthy, Rodney McMillian,  Dawn Mellor, Lorraine O'Grady, Catherine Opie, Yan Pei Ming, Grayson Perry, Paul Pfeiffer, Faith Ringgold, Donald Urquhart, Kehinde Wiley, Hank Willis Thomas gibi isimlerin yer aldığı sanatçılan, Jackson’ın yarattığı kolektif kültürel algıyı eserlerine yansıtıyor.

Dünya üzerindeki kamusal ve kişisel koleksiyon parçalarının yanı sıra bu sergi için özel olarak hazırlanan yeni işlerin de yer alacağı ‘Michael Jackson: On the Wall’ sanatçının 60. yaş gününü kutlamak için de eşsiz bir deneyim.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.