• Arama

noma 2.0 Şubat Ayında Açılıyor

Şef René Redzepi önderliğinde 2003’ten beri 2 Michelin yıldızı ile misafirlerine Kuzey’in eşsiz lezzetlerini sunan noma’nın bir süre önce Kopenhag Strangade’deki yerini kapattığını, Meksika’da ve yine Kopenhag’da bir köprü altında bir pop-up açtığını biliyorsunuz. İşte o eşsiz noma’dan yeni haberlerimiz var…

Dört kez dünyanın en iyi restaurantı seçilen ve Kopenhag’ta 14 yıl; 18'nci yüzyıldan kalma bir depoda hizmet veren Noma’yı şefi René Redzepi, “Bir 15 yıl daha en tepedeki yerini koruması için kendi kendine meydan okuması gerekiyor” diyerek, 2017’yi karşılarken son akşam yemeğini vererek kapatmıştı.  

Kaşıklarından servis odalarına kadar yenilenen noma, noma 2.0 adı ile Şubat 2018’de yeniden hizmete girmeye hazırlanıyor. Seneyi üç sezona bölen ve menüsünü bu sezonlarda taze olan ürünlerle yeniden şekillendiren noma 2.0, açılışını deniz mahsulleri menüsü ile açacak. Kuzey denizinin bereketli sularından çıkan mahsulleri gurme lezzetlere dönüştürecek olan Şef Redzepi ve ekibi, sizleri yaz başında sebze, kış başında ise et ağırlıklı bir menü ile karşılayacak.

Açılış tarihi olan 15 Şubat ile 29 Nisan tarihleri arasında tüm rezervasyonları şimdiden dolan restaurantın 40 kişilik yeni yemek salonunda yerinizi alma ve unutulmaz bir gurme yolculuğuna çıkma fırsatını kaçırmamanızı öneririz.

Çarşamba-Cumartesi günleri arasında açık olacak olan noma 2.0’da öğlen ve akşam aynı menünün sunulduğunu da ekleyelim.

Şubat ayında yeniden açılacağını duyurduktan sonra üç aylık rezervasyonu 24 saat içinde tamamen dolan ve 35.000 kişinin bekleme listesinde olduğu Noma’ya hem de açılış gecesine bir misafirinizle birlikte gitme şansınız var! Bu ayrıcalık kadar önemli bir diğer nokta ise açılış gününün hemen ertesi sabahı Noma ekibiyle birlikte kahve içip, deneme mutfağını ve fermentasyon labaratuarını gezebilirsiniz. Üstelik bu özel davet için uçak biletleriniz ve konaklamanız da karşılanacak. 

Bu şansı kazanmak için tek yapılması gereken minimum $10’ı; Danimarka dilinde “yemek” anlamına gelen MAD Vakfı’na bağışlamak. Dünyada beslenme konusunda, sürdürülebilir, sağlıklı, ve yaratıcı çözümler bulmayı hedefleyen ve bunun için restaurantlar başta olmak üzere yemekle ilgili herkesi bir araya getirmeye çalışan MAD’e ne kadar çok bağışta bulunursanız, Noma’nın açılış gecesine davetli olma şansınız o kadar çok artıyor. İşte bu şahane piyangoya giden yol:

https://www.omaze.com/experiences/noma-opening-night-2018

Bol Şanslar…

 

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.