• Arama

Avrupa’nın Gözden Uzak Plajları

San Fruttuoso, Liguria, İtalya

San Fruttoso, ismini kıyısındaki 10. yüzyıldan kalma malikaneden alıyor. Koy, ağaçların arasından akan şelale ve iki küçük balık restoranıyla yazın bile dingin bir cennet niteliğinde. Portofino Körfezi’nin harika manzarasına hakim olan eski Benedict Manastırı La Cervara, sadece İtalya’nın değil Avrupa’nın en olağanüstü özel villalarına dönüştürülmüş bir otel.

La Co(o)rniche Pyla-sur-Mer, Bordeaux, Fransa

La Corniche, 1930’lu yıllarda havasının ferahlığı ve cennet görünümüyle Fransız aristokrasi arasında trend mekan haline gelince Louis Gaume burada bir ev yapmaya karar veriyor. Çam ağaçlarının gölgesindeki neo-Basque stili ev Philippe Starck’ın dokunuşlarıyla artık keyifli bir otel olarak hizmet vermekte. Marion Cotillard, Audrey Tatou ve Philippe Starck otel ve plajın müdavimleri arasında.

Can Simoneta, Mayorka, İspanya

Akdeniz’e hakim olan Can Simoneta, Mayorka Adası’nın kuzeyinde yer alıyor. Kaya üzerindeki konumu dünyada sadece siz varmışsınız hissini uyandırıyor. Denize girmek için merdivenleri aşmak istemezseniz yerinizi yetişkinlere özel “Beach House”da ayırtabilirsiniz. Yakınlardaki Canyamel plajının yanı sıra tekne veya arabayla ulaşılabilen Cala Rotja, CalaAgulla ve Cala Torta da güzel birer alternatif.

Hacienda Na Xamena, İbiza, İspanya

Beyaza bürünmüş İbiza stilindeki bina doğal bir parkın içinde yer alıyor. Şehrin kalbine ulaşım 20 dakika olsa da Hacienda Na Xamena kendinizi ayrı bir dünyada hissetmenizi sağlıyor. Deniz seviyesinden 180 metre yükseklikte olan otelin Spa’sının sunduğu Hydroterapi deneyimlenmesi gerekenler arasında.

Petalioi Archipelago, Yunanistan

Osmanlı zamanında Ömer Bey’in hareminin tatil mekanı olan ada, sürat teknesi ile Atina’dan 45 dakika uzaklıkta. Diğer Yunan Adaları’ndaki tatil çılgınlığı burada yerini tarihi bir ortamda dokunulmazlık hissine bırakıyor. Villanın sahibinin ismi de ada gibi gizli durumda. Neo-klasik stildeki yüz yaşından büyük villanın ev sahipliği yaptığı otelin yakınındaki sakin koylarda yüzmek ve ayaklarınızı serin sulara daldırırken otelin organik bahçesinden hazırlanan öğle yemeklerini yemek keyif verici.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.