• Arama

7 Farklı Stil İçin Yılbaşı Hediye Alternatifleri

Ev, kişiliğin ve ruhun bir aynasıdır. Onu mutlu edecek hediye senaryoları karakterine, yaşam tarzına ve özgün stiline uygun hediyeleri işaret eder. Doğaya düşkün bir maceraperest mi? Yoksa şömine karşısına geçip kitaplarını karıştırmayı tercih eden bir entelektüel mi? 7 farklı karakterin stillerine uyarlanmış yılbaşı hediye rehberimiz stil sahibi seçimler yapmanızda size yol gösterecek.

Natüralist Ruhlara

Doğaya ve canlılara saygılı; kimi vejeteryan, kimi vegan, çevreci karakterlere geri dönüşümlü malzemelerle tasarlanmış, natürel dokularıyla duyulara hitap eden  ve ilhamını doğadan alan hediye alternatifleri…

Açık Hava Düşkünü Maceraperestlere

Outdoor aktivitelerin peşinde koşturup; ormanda piknik, nehirde kayık turu, yağmurdan sonra mantar toplama, boğazda kuş gözlemi gibi etkinliklerde boy gösteren maceraperest karakterler için fonksiyonel ve şık seçenekler…

Mükemmeliyetçi Romantiklere

Mimar Ludwig Mies van der Rohe’nin “Tanrı detaylarda gizlidir,” sözünü onlara ithaf ediyoruz. Sakin ve pastel renklerden oluşan bir renk paleti, lüks ve yalın tasarımlar onların vazgeçilmezi. En ince detaylara olan bağımlılıklarıyla eleganlıklarından ödün vermeyen özgün hediyeler onlar için biçilmiş kaftan...

Çok Kültürlü Sanatsal Kimliklere

Arjantinli yazar Jorge Luis Borges, “Her zaman cennetin bir çeşit kütüphane olacağını hayal ettim,” der. Yaşam alanlarına farklı bir ruh katan sanatsal tasarımlar, yaratıcı dozu yüksek objeler, kendine özgü, bohem ve özgür mobilyalar çok kültürlü, entelektüel ruhların cennetini oluşturuyor.

Genlerinde Nordik İzler Barındıranlara

İskandinavların fonksiyonu ve estetizmi merkezine alan yaşam şeklini benimsemiş, rafine seçimleri ve yaratıcı duruşuyla diğerlerinden ayrışan şahsına münhasır karakterlere hediye seçmek zor zanaattır.

Ulaşılabilir Lüksten Vazgeçmeyen Aristokratlara

Gösteriş ve değerle eşleşen lüks kavramı bugün nadide ve kişiye özel tasarım olarak yeni bir boyut kazanıyor. Evde konfor ve aynı zamanda estetik ihtiyacımızı karşılayan ulaşılabilir lüks tasarımlar, feminen bir zarafete karşılık zamansız bir klasisizmin altını çiziyorlar.

Sadeliği Süzgecinden Geçirenlere

Onlar şatafat ve süsten uzak durur, az çoktur felsefesini benimserler. Sade, abartısız ve yalın detaylardan vazgeçmeyen bu karakterlerin renk paleti ise beyaz, toprak tonları ve gri gibi nötr renklerden oluşur. 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.